احتمال ابتلای دوباره به کرونا کم است

احتمال ابتلای دوباره به کرونا کم است

مشخص نیست که حافظه سیستم ایمنی بدن تا چه مدت ویروس کرونا را حفظ می‌کند، اما نوسنویگ برآورد کرده که سیستم ایمنی بدن برای سال‌ها قدرت محافظتی ایجاد می‌کند.
کد خبر: ۸۶۷۲۷
بازدید : ۸۹۶۶
۱۸ آبان ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۷
احتمال ابتلای دوباره به کرونا کم است
 
دانشمندان دریافتند افرادی که پس از ابتلا ویروس کرونا بهبود می‌یابند در صورت مواجهه مجدد با این ویروس، دفاع سریع‌تر و موثرتری دارند. به گزارش روزنامه انگلیسی گاردین، محققان دانشگاه راکفلر در شهر نیویورک اظهار داشتند که سیستم ایمنی بدن نه تنها ویروس را به خاطر می‌آورد، بلکه پس از بهبودی نیز پادتن‎های با کیفیتی تولید می‌کند.

بر اساس این مطالعه، سیستم ایمنی بدن، خود را برای شروع یک حمله سریع و قدرتمند در پاسخ به ویروس جدید آماده می‌کند. مایکل نوسنویگ، رئیس ایمونولوژی مولکولی دانشگاه و محقق ارشد معتقد است که این خبر بسیار خوبی است.

نوسنویگ می‌افزاید: «انتظارات نشان می‌دهد که در موارد زیادی، افراد قادر به تولید سریع پادتن و مقابله با عفونت هستند.» مشخص نیست که حافظه سیستم ایمنی بدن تا چه مدت ویروس کرونا را حفظ می‌کند، اما نوسنویگ برآورد کرده که سیستم ایمنی بدن برای سال‌ها قدرت محافظتی ایجاد می‌کند.

این یافته جدید حاکی از آن است که تعداد افرادی که بیش از یک بار کم به ویروس کرونا مبتلا می‌شوند کم است. ویروس کرونا تا کنون بیش از ۴۹ میلیون نفر را در دنیا مبتلا کرده و بیش از یک میلیون و ۲۴۰ هزار نفر بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.

حدود ۳۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر هم پس از ابتلا به ویروس بهبود یافته‌اند.
 
منبع: ایندیپندنت
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین