آمار جهانی ابتلا به کرونا از ۵۰ میلیون بیشتر شد

آمار جهانی ابتلا به کرونا از ۵۰ میلیون بیشتر شد

خبرگزاری رویترز گزارش می‌دهد که موج دوم ویروس کرونا مسئول یک چهارم کل موارد است. اروپا با ابتلا بیش از دوازده و نیم میلیون نفر و درگذشت ۳۰۵ هزار و ۷۰۰ نفر، اکنون بار دیگر از کانون‌های شیوع است.
کد خبر: ۸۶۷۷۳
بازدید : ۴۷۷۷
۱۹ آبان ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۷
آمار جهانی ابتلا به کرونا از ۵۰ میلیون بیشتر شد
 
شمار موارد تایید شده ابتلا به ویروس کرونا در پی ثبت رکورد‌هایی در چندین کشور اکنون از ۵۰ میلیون گذشته است. به گزارش دانشگاه جانز هاپکینز بیش از یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر در جهان در اثر ابتلا به این بیماری درگذشته اند.

اما تصور می‌شود شمار واقعی آمار ابتلا بیشتر باشد، چون در بسیاری کشور‌ها تست کافی انجام نمی‌شود. خبرگزاری رویترز گزارش می‌دهد که موج دوم ویروس کرونا مسئول یک چهارم کل موارد است. اروپا با ابتلا بیش از دوازده و نیم میلیون نفر و درگذشت ۳۰۵ هزار و ۷۰۰ نفر، اکنون بار دیگر از کانون‌های شیوع است.

در آمریکا زیر ده میلیون نفر آلوده شده اند. آمار ابتلا در این کشور در سه روز اخیر روزانه بیش از ۱۲۵ هزار نفر بوده است. ایالت‌های داکوتای شمالی و جنوبی بالاترین آمار سرانه مرگ را دارند.

جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا قول رویکردی خیلی جدی‌تر به این همه گیری را داده است. آقای ترامپ مکررا شیوع ویروس کرونا را کمرنگ جلوه داده و در برابر تدابیر بهداشت عمومی از جمله زدن ماسک و فاصله گیری اجتماعی خودداری کرده است.
 
بایدن قول داده است گروهی از محققان را به عضویت یک کارگروه مبارزه با این بحران درآورد، خواهان تست در سطح وسیع‌تر شده و می‌گوید از همه آمریکایی‌ها خواهد خواست در خارج از خانه زمانی که نزدیک دیگران هستند ماسک بزنند.

دکتر اسکات گوتلیب کمیسر سابق سازمان مواد دارویی و غذایی آمریکا می‌گوید که احتمالا همه گیری در زمان به قدرت رسیدن بایدن در اوج خود خواهد بود. او به رسانه‌های آمریکایی گفت که احتمالا میزان ابتلا اواخر ژانویه شروع به کاهش خواهد کرد.

در اروپا فرانسه روز یکشنبه بیش از ۳۸ هزار مورد دیگر ابتلا ثبت کرد که خیلی کمتر از رکورد تقریبا ۸۷ هزار نفری روز شنبه بود. ۲۷۱ مورد مرگ دیگر هم در فرانسه ثبت شده است که آمار کل درگذشتگان را به ۴۰ هزار و ۴۳۹ می‌رساند. بیش از یک هفته از شروع دور دوم مقررات منع تردد در فرانسه به دلیل شیوع کرونا می‌گذرد.

در بریتانیا که شاهد بالاترین آمار مرگ در اروپا بوده بیش از ۲۰ هزار مورد تازه و ۱۵۶ مرگ دیگر ثبت شده است. شمار کل درگذشتگان در آنجا ۴۹ هزار و ۴۴ نفر است.
 
با افزایش آمار مراجعه کنندگان به بیمارستان ها، سوئیس ۲۰۰ نیروی ذخیره ارتش را که چهار ماه آموزش دیده اند برای کمک در بیمارستان‌ها مستقر می‌کند.

الجزایر مقررات منع تردد موجود در ۲۰ منطقه از ۴۸ منطقه کشور را به ۹ منطقه دیگر تعمیم داده است.
 
منبع: بی بی سی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین