کشف علت اصلی مرگ "سها رضانژاد"

کشف علت اصلی مرگ "سها رضانژاد"

هر چند با توجه به گذشته زمان نمی‌توان زمان دقیق مرگ را اعلام کرد، اما می‌توان گفت که زمان مرگ این خانم با زمان اعلام مفقودشدنش همخوانی دارد.
کد خبر: ۸۶۹۰۶
بازدید : ۹۳۷۴
۲۲ آبان ۱۳۹۹ - ۰۵:۵۷
کشف علت اصلی مرگ
 
علت دقیق مرگ «سها رضانژاد» صدمات متعدد بدنی در اثر اصابت جسم سخت تعیین شد. این نظریه می‌تواند با فرضیه سقوط از ارتفاع مطابقت داشته باشد. حسین زارعی گلستان، مدیرکل پزشکی‌قانونی گلستان در این‌باره گفت:
 
«هجدهم مردادماه جسدی مجهول‌الهویه متعلق به یک زن که در ارتفاعات شهرستان کردکوی پیدا شده بود، به پزشکی‌قانونی استان منتقل شد و تیمی تخصصی جسد را مورد معاینه قرار دادند. به دلیل گذشت زمان طولانی از رها شدن جنازه و از بین رفتن بافت نرم در بسیاری از قسمت‌های بدن و آثار فساد نعشی، امکان تعیین هویت از روی چهره و معاینه ظاهری امکان‌پذیر نبود.
 
البته متعلقاتی همراه جسد بود که از آن‌ها استفاده شد، اما به‌طور قطعی نمی‌توانستیم بگوییم که جسد متعلق به خانم رضانژاد است، به همین علت آزمایش DNA انجام شد. پس از گرفتن نمونه از جنازه و خون پدر و مادر این خانم، نمونه‌ها برای انجام آزمایش DNA به تهران ارسال و با توجه به حساسیت موضوع، در کوتاه‌ترین زمان ممکن نتیجه آزمایش اعلام و هویت جسد شناسایی شد.
 

بیشتر بخوانید:
 
با توجه به اینکه قسمت زیادی از بافت نرم بدن از بین رفته بود، تنها در حد معاینه ظاهری امکان بررسی علت فوت وجود داشت که در بررسی‌ها هیچ آثار بزه در جسد وجود نداشت و نتیجه آن اعلام شد. البته برای تعیین دقیق علت فوت، با وجود ازبین‌رفتن بافت نرم و فساد نعشی، نمونه‌هایی برای آزمایش گرفته شد و مورد بررسی قرار گرفت که در آن‌ها نیز نشانه‌ای مبنی بر بزه دیده نشد.
 
با توجه به شکستگی‌های متعدد در استخوان جمجمه، ستون‌فقرات، دنده‌ها و اندام فوقانی و تحتانی و محرز نشدن آثار بزه، علت دقیق فوت صدمات متعدد بدنی در اثر اصابت جسم سخت تعیین شد که می‌تواند با فرضیه سقوط از ارتفاع مطابقت داشته باشد.»

مدیرکل پزشکی‌قانونی گلستان درباره زمان مرگ گفت: «هر چند با توجه به گذشته زمان نمی‌توان زمان دقیق مرگ را اعلام کرد، اما می‌توان گفت که زمان مرگ این خانم با زمان اعلام مفقودشدنش همخوانی دارد.»
 
«سها رضانژاد» نوزدهم تیرماه به همراه یک گروه ۳۴ نفره از تهران به ارتفاعات جهان‌نما شهرستان کردکوی سفر کرد و از صبح فردای آن روز مفقود و جسد او پس از ۲۸ روز جست‌وجو در پایین‌دست این ارتفاعات پیدا شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین