جرایم وصولی رانندگی به کجا می‌رود؟

جرایم وصولی رانندگی به کجا می‌رود؟

مطابق گزارش‌هاى دریافتی از پلیس راهور ناجا در شش ماه اول سال‌جاری، جمعا مبلغ ۸۰۰ میلیارد تومان وصولی جرایم رانندگی شهر تهران به حساب خزانه کل کشور واریز شده که با استناد به قانون مذکور، ۴۸۰ میلیارد تومان آن سهم شهر تهران است.
کد خبر: ۸۶۹۱۱
بازدید : ۴۷۹۹
۲۲ آبان ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۱
جرایم وصولی رانندگی به کجا می‌رود؟
 
مدیرکل برنامه‌ریزی و توسعه شهری معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران با انتقاد از عدم پرداخت سهم شهرداری از محل جرایم رانندگی گفت: مشخص نیست جرایم وصولی رانندگی به کجا می‌رود.
 
مسعود رنجبریان درباره جرایم وصولی رانندگی اظهارکرد: با وجود صراحت قانونی درباره الزام اختصاص ۶۰ درصد از جرایم رانندگی وصولی بابت تخلفات واقع شده در محدوده شهر‌ها به همان شهرها، مشخص نیست چرا جرایم رانندگی وصولی شهر تهران که باید برای بهبود و افزایش ایمنی معابر هزینه شود تاکنون پرداخت نشده است.

مدیر کل برنامه‌ریزی و توسعه شهری معاونت حمل‌ونقل و ترافیک با اشاره به اینکه در سال ۱۳۹۸ کل مبلغ وصولی جرایم رانندگی در سطح شهر تهران حدود یک هزار و صد میلیارد تومان شده است، گفت: برابر بند الف ماده ۲۳ قانون رسیدگی به جرایم رانندگی از این مبلغ باید ۶۶۰ میلیارد تومان به شهرداری تهران تخصیص پیدا می‌کرد که متاسفانه به‌رغم پیگیری‌های متعدد تنها مبلغ ۳۵ میلیارد تومان آن پرداخت شده است.
 
به گفته وی مطابق گزارش‌هاى دریافتی از پلیس راهور ناجا در شش ماه اول سال‌جاری، جمعا مبلغ ۸۰۰ میلیارد تومان وصولی جرایم رانندگی شهر تهران به حساب خزانه کل کشور واریز شده که با استناد به قانون مذکور، ۴۸۰ میلیارد تومان آن سهم شهر تهران است؛ این درحالی است که تاکنون ریالی به شهرداری تهران اختصاص پیدا نکرده است.
 
مدیر کل برنامه‌ریزی و توسعه شهری معاونت حمل‌ونقل و ترافیک گفت: در صورت پرداخت سهم صددرصدی درآمد حاصل از جریمه‌های راهنمایی و رانندگی شهر تهران، حوزه معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران می‌تواند با یک برنامه منسجم و هدفمند با صرف همه وجوه جرایم در مبحث ایمن‌سازی معابر شهری، نسبت به کاهش عمده و معنی‌دار تلفات و صدمات جرحی تصادفات در سطح شهر تهران اقدام کند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین