شکمی صاف با ۱۲ کربوهیدرات رژیمی

شکمی صاف با ۱۲ کربوهیدرات رژیمی

یک موز اندازه متوسط حاوی ۳۶ گرم کربوهیدرات‌های مفید است. شاخص گلیسمی پایین این میوه به معنای آن است که کربوهیدرات‌ها به آرامی در بدن آزاد می‌شوند که از جهش و افت ناگهانی قند خون جلوگیری کرده و به ریکاوری عضلانی کمک می‌کند.
کد خبر: ۸۷۳۰۲
بازدید : ۱۰۴۷۰
۰۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۹
۱۲ کربوهیدرات برای شکمی صاف
 
در شرایطی که دنبال کردن یک رژیم غذایی کم کربوهیدرات برای برخی افراد که از یک سبک زندگی کم کربوهیدرات لذت می‌برند، می‌تواند عملی باشد، اما این دلیل نمی‌شود تا افرادی که به مصرف کربوهیدرات‌ها علاقه دارند خود را از مصرف آن‌ها محروم کنند.
 
در حقیقت، برخی کربوهیدرات‌ها به اندازه‌ای برای انسان خوب هستند که حتی می‌توانند به کاهش چربی شکم که هدف بسیاری از ما محسوب می‌شود، کمک کنند.

در ادامه فهرستی از کربوهیدرات‌هایی پیچیده و سرشار از فیبر ارائه شده است که می‌توانند به بهبود شرایط گوارش، قند خون و احساس سیری برای مدت زمانی طولانی‌تر کمک کنند.
 
۱۲ کربوهیدرات برای شکمی صاف
کدو بلوطی
جدا از تامین یک سوم فیبر روزانه، یک فنجان کدو بلوطی که یک ماده غذایی بسیار مغذی و شیرین محسوب می‌شود می‌تواند ۳۰ درصد از نیاز روزانه انسان به ویتامین C را نیز تامین کند.
 
۱۲ کربوهیدرات برای شکمی صاف
سیب
سیب یکی از بهترین و در دسترس‌ترین منابع فیبر است. مطالعه‌ای که در مرکز پزشکی ویک فارست باپتیست انجام شد، نشان داد که هر ۱۰ گرم افزایش در فیبر محلول مصرفی روزانه با کاهش چربی شکم به میزان ۳.۷ درصد طی پنج سال مرتبط بوده است.
 
مطالعه‌ای در دانشگاه استرالیایی غربی نیز نشان داد که «بانوی صورتی» دارای بالاترین سطح فلاونوئید‌های آنتی اکسیدانی - یک ترکیب چربی‌سوز - نسبت به هر نوع دیگر سیب است.
 
۱۲ کربوهیدرات برای شکمی صاف
موز
موز می‌تواند به کاهش نفخ کمک کرده و منبع خوبی برای پتاسیم محسوب می‌شود که می‌تواند به از بین بردن احتباس مایع در بدن کمک کند. یک موز اندازه متوسط حاوی ۳۶ گرم کربوهیدرات‌های مفید است. شاخص گلیسمی پایین این میوه به معنای آن است که کربوهیدرات‌ها به آرامی در بدن آزاد می‌شوند که از جهش و افت ناگهانی قند خون جلوگیری کرده و به ریکاوری عضلانی کمک می‌کند.
 
۱۲ کربوهیدرات برای شکمی صاف
جو
جو یک سرکوب کننده فوق العاده برای اشتها است، زیرا از محتوای فیبر، بیشتر فیبر محلول، قابل توجهی برخوردار است و با کاهش کلسترول، قند خون، و افزایش احساس سیری پیوند خورده است. همچنین، جو با فواید سلامت دیگری مانند کاهش التهاب و تثبیت سطوح قند خون مرتبط است.
 
۱۲ کربوهیدرات برای شکمی صاف
لوبیا سیاه
لوبیا‌ها منبع خوبی از پروتئین و فیبر هستند و بر همین اساس از جهش ناگهانی قند خون پیشگیری کرده و بلوک‌های سازنده رشد عضلانی را ارائه می‌کنند. یک فنجان لوبیا سیاه دارای ۱۲ گرم پروتئین و ۹ گرم فیبر است.
 
همچنین، این ماده غذایی سرشار از فولات، یکی از اعضای خانواده ویتامین B که رشد عضلانی را تحریک می‌کند، و مس است که تاندون‌ها را تقویت می‌کند. افزون بر این، مطالعه‌ای در اسپانیا نشان داد که مصرف چهار وعده در هفته لوبیا‌ها یا حبوبات به تسریع کاهش وزن کمک می‌کند.
 
۱۲ کربوهیدرات برای شکمی صاف
حبوبات
عدس، نخود سبز، نخود، و لوبیا‌ها همگی عناصری جادویی برای کاهش چربی شکم هستند. در یک مطالعه که توسط انجمن دیابت آمریکا انجام شد، مشخص شد که یک رژیم غذایی سرشار از حبوبات نسبت به رژیم غذایی که حاوی این مواد غذایی نبود، عملکرد بهتری در کاهش وزن داشت. ا
 
فرادی که یک رژیم غذایی سرشار از حبوبات را مصرف کرده بودند، بهبود در سطوح کلسترول بد (LDL) و فشار خون سیستولیک خود را نیز تجربه کردند.
 
۱۲ کربوهیدرات برای شکمی صاف
کینوا
کینوا از محتوای پروتئین قابل توجهی برخوردار است و سرشار از چربی‌های غیراشباع دوستدار قلب و ویتامین‌های B است. مصرف کینوآ هنگام صبح را مد نظر قرار دهید. این ماده غذایی نسبت به بیشتر غلات صبحانه پروتئین بیشتر و کربوهیدرات کمتری دارد.
 
۱۲ کربوهیدرات برای شکمی صاف
سیب زمینی شیرین
سیب زمینی شیرین را می‌توان شاه کربوهیدرات‌های کند گوارش دانست، زیرا به آرامی گوارش شده و احساس سیری و انرژی را برای مدت زمان طولانی‌تر موجب می‌شود و همجنین سرشار از فیبر و مواد مغذی است که می‌توانند به چربی سوزی کمک کنند.
 
مواد جادویی موجود در سیب زمینی شیرین کاروتنوئیدها، آنتی اکسیدان‌هایی که سطوح قند خون را تثبیت کرده و مقاومت در برابر انسولین را کاهش می‌دهند، هستند که از تبدیل کالری‌ها به چربی جلوگیری می‌کنند. ویتامین‌های موجود در سیب زمینی شیرین از جمله ویتامین‌های A، C و B۶ نیز هنگام فعالیت بدنی انرژی بیشتری برای سوزاندن در اختیار شما قرار می‌دهند.
 
۱۲ کربوهیدرات برای شکمی صاف

آلبالو
مطالعات با حضور سوژه‌های حیوانی در دانشگاه میشیگان نشان داد که آلبالو از قدرت کاهش چربی شکم و تغییر در بیان ژن‌های چربی برخوردار است.
 
۱۲ کربوهیدرات برای شکمی صاف
نان گندم کامل
گندم کامل حاوی سه بخش دانه - پوسته، اندوخته، گیاهک - است، از این رو، تمام مواد مغذی و فیبر را در اختیار شما قرار می‌دهد. البته هنگام خرید باید مراقب باشید، زیرا برخی محصولات حاوی شربت ذرت با فروکتوز بالا یا ترکیبی از گندم کامل و غنی شده هستند.
 
۱۲ کربوهیدرات برای شکمی صاف
پاستای گندم کامل
همانند نان گندم کامل، شما هر سه بخش دانه، همراه با فیبر را برای تقویت احساس سیری و پیشگیری از پرخوری را به واسطه مصرف پاستای گندم کامل دریافت خواهید کرد. برای تنوع می‌توانید پاستای تهیه شده از عدس، نخود، لوبیا سیاه یا کینوآ را امتحان کنید. همگی آن‌ها سرشار از فیبر هستند.
 
۱۲ کربوهیدرات برای شکمی صاف
ماست
سرشار از پروتئین و پروبیوتیک ها، یک فنجان ماست می‌تواند به برطرف شدن حس گرسنگی و بهبود سلامت روده، عاملی کلیدی در کاهش وزن کمک کند. همچنین، ماست سرشار از ویتامین D و کلسیم است و یکی از معدود مواد غذایی حاوی اسید لینولئیک کونژوگه است که مطالعات نشان داده اند این نوع خاص از چربی ممکن است چربی بدن را کاهش دهد.
 
اما باید انواع درست ماست را برای بهره‌مندی از فواید این ماده غذایی انتخاب کنید. در همین راستا، از انتخاب ماست‌های طعم‌دار و شیرین شده پرهیز کنید. ماست‌های یونانی و پروبیوتیک از بهترین گزینه‌هایی هستند که می‌توانید انتخاب کنید.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه