هفته بعد عرضه اولیه چه نمادی در فرابورس انجام می‌شود؟

هفته بعد عرضه اولیه چه نمادی در فرابورس انجام می‌شود؟

براساس اطلاع رسانی شرکت فرابورس، احتمالا هفته آینده عرضه اولیه نماد «چخزر» انجام خواهد شد. طبق گفته مدیر عملیات بازار شرکت فرابورس، سه شرکت صنایع چوب خزر کاسپین، مدیریت سرمایه گذاری کوثر بهمن و سپیدار سیستم، زمینه کشف قیمت را دارند.
کد خبر: ۸۷۴۹۴
بازدید : ۴۳۸۵
۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۶
هفته بعد عرضه اولیه چه نمادی در فرابورس انجام می‌شود؟
فرادید| ۶۴ روز قبل بود که نماد ۵ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومانی وسپهر (گروه سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات) در فرابورس عرضه شد. اما پس از آن به دلیل ریزش‌های سنگین در بازار سهام دیگر خبری از عرضه‌های اولیه نبود. اما حالا مسئولان فرابورس از احتمال عرضه اولیه یک نماد در هفته آینده خبر داده اند.  

به گزارش فرادید، افسانه اروجی، مدیر عملیات بازار شرکت فرابورس اعلام کرد اگر مدیران "چخزر" اقدام به ارایه گزارش ارزش گذاری کنند، هفته آینده با ۱۷.۵ درصد سهام، آماده واگذاری سهام به عموم و صندوق‌ها خواهد بود و ۱۰ درصد دیگر ظرف مدت ۶ ماه پس از عرضه اولیه واگذار خواهد شد.

طبق گفته مدیر عملیات بازار شرکت فرابورس، سه شرکت صنایع چوب خزر کاسپین، مدیریت سرمایه گذاری کوثر بهمن و سپیدار سیستم، زمینه کشف قیمت را دارند.
 

همه چیز درباره نماد «چخزر»

با این حال، صنایع چوب خزر کاسپین درحالی پس از احراز کلیه شرایط پذیرش از ۱۶ مهر در بازار دوم معاملات فرابورس درج شد که ۹۹.۹ درصد سهام این شرکت با ۲۱۱ نفر نیروی انسانی به گروه صنعت سلولزی تامین گستر نوین تعلق دارد که از زیرمجموعه‌های هلدینگ تاپیکو و از شرکت‌های اقماری شستا به شمار می‌رود.

سرمایه شرکت در بدو تاسیس بالغ بر ۱۰۰ میلیون تومان بوده که طی ۵ مرحله به ۲۰ میلیارد تومان رسیده و از زمان تاسیس در دی ۶۹ تا سال ۷۹ فعالیت عمده ایی نداشته و از این سال تکمیل کارخانه در ارتباط با اجرای طرح MDF شروع و به موجب پروانه بهره برداری صادره از ۲۱ تیر ۸۵ توسط وزارت صنایع و معادن، بهره برداری از کارخانه با ظرفیت ۳۳۵۰۰ مترمکعب در سال از مهر ۸۳ آغاز شده است.

سود هر سهم "چخزر" در سال مالی منتهی به اسفند سال گذشته و با سرمایه ۲۰ میلیارد تومانی ۱۷۴۲ ریال و در نیمه اول سال جاری ۸۹۲ ریال اعلام شده است.
 
هفته بعد عرضه اولیه چه نمادی در فرابورس انجام می‌شود؟

چه نمادهای در انتظار عرضه اولیه هستند؟

بررسی‌های نشان می‌دهد که شرکت صنعت غذایی کوروش، شرکت تأمین سرمایه تمدن، شرکت سپید ماکیان، شرکت فرآوری معدنی اپال کانی پارس، شرکت سرمایه‌گذاری مدیریت سرمایه مدار، شرکت پتروشیمی بوعلی سینا، شرکت چوب خزر کاسپین، شرکت سپیدار سیستم آسیا که در این بین شرکت صنعت غذایی کوروش (غکورش) با توجه به آمادگی کامل به نظر یکی از محتمل‌ترین گزینه‌ها برای شروع دوباره عرضه اولیه‌هاست.

اما این موارد تنها گزینه‌های عرضه اولیه نیستند و نماد‌های استقلال و پرسپولیس هم خواهند آمد.

عرضه اولیه دیگر ستاره خلیج فارس است که به عنوان بزرگ‌ترین عرضه اولیه سال شناخته می‌شود و از طرفی نیز مدیرعامل تپسی از حضور این شرکت در بازار سهام خبر داده است.

همچنین شرکت‌های بزرگی مانند شستا و هلدینگ غدیر هم سهام شرکت‌های زیرمجموعه خود را در بازار سهام عرضه می‌کنند.

البته به تازگی هم  شرکت آنتی بیوتیک سازی ایران در حوزه مواد و محصولات دارویی، صنایع فروآلیاژ ایران در حوزه ریخته‌گری آهن و فولاد، پالایش قطران زغال سنگ، شرکت شیمیایی رازی (با برند چسپ رازی)، شرکت توسعه سامانه‌های نرم‌افزار نگین (توسن)، شرکت سرمایه‌گذاری و خدمات مدیریت صندوق بازنشستگی، شرکت طراحی و مهندسی صنایع انرژی و همچنین استارتاپ تپسی (پذیرش مشروط) پذیرش شده اند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۵:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
0
0
وای خدا، اینقد که سود بردیم حالا دیگه آفتابه سازی هم میخواد بیاد توبورس، چه شود! هردم ازاین باغ بری میرسد
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین