ماستنگ مک-ایی؛ اسب وحشی از نوع الکتریکی!

برای آن گروه از مشتریان که اسب وحشی تری می‌خواهند، نمونه جی تی با ۴۵۹ اسب بخار خروجی در نظر گرفته شده که البته فورد اشاره‌ای به برد حرکتی و نوع باتری آن نداشته است.
کد خبر: ۸۷۵۴۱
بازدید : ۱۴۳۹۳
۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۰
مازیار دانیالی| قطعا یکی از متفاوت‌ترین محصولات برند ماستنگ طی دهه‌های اخیر؛ شاسی بلند الکتریکی آن با نام مک-ایی بوده است. محصولی که فورد به عنوان یک کراس اوور آینده نگر و متفاوت روانه بازار کرده است.

اما یکی از مهمترین ویژگی‌های خودرو‌های الکتریکی کامل به برد حرکتی آن‌ها مربوط می‌شود که در رابطه با مک-ایی مجهز به باتری بزرگ‌تر ۹۸.۸ کیلووات ساعت حدود ۴۸۲ کیلومتر برآورد شده است (فاقد سامانه تمام چرخ محرک)، اما مدل پایه این کراس اوور نیز که از باتری ۷۵.۷ کیلووات ساعت استفاده می‌کند (فاقد سامانه تمام چرخ محرک) دارای برد حرکتی ۳۷۰ کیلومتر با یکبار شارژ کامل است که کاملا قابل قبول و مطلوب محسوب می‌شود.

اگر این مدل پایه با توجه به سفارش مشتری مجهز به سامانه تمام چرخ محرک نیز شود آنگاه برد حرکتی به ۳۳۹ کیلومتر کاهش خواهد یافت. در مدل مجهز به باتری بزرگ‌تر که بدان اشاره کردیم نیز اگر سامانه تمام چرخ محرک فعال شود، برد حرکتی به ۴۳۴ کیلومتر کاهش می‌یابد.

اما اشاره نیز به قابلیت‌های پیشرانه این اسب وحشی متفاوت داشته باشیم:

مدل پایه مک-ایی حدود ۲۵۵ اسب بخار خروجی دارد که اینجا حضور یا عدم حضور سامانه تمام چرخ محرک اثری در عدد مورد اشاره ندارد. مدل مجهز به باتری بزرگ‌تر بدون سامانه تمام چرخ محرک ۲۸۲ اسب بخار خروجی دارد و همین مدل مجهز به سامانه تمام چرخ محرک ۳۳۲ اسب بخار خروجی خواهد داشت.

برای آن گروه از مشتریان که اسب وحشی تری می‌خواهند، نمونه جی تی با ۴۵۹ اسب بخار خروجی در نظر گرفته شده که البته فورد اشاره‌ای به برد حرکتی و نوع باتری آن نداشته است.

قیمت مک-ایی هم اکنون از ۴۲۸۹۵ دلار برای ساده‌ترین مدل آغاز می‌شود که افزودن آپشن تمام چرخ محرک به این مدل پایه، برچسب قیمت را به ۴۵۵۹۵ دلار افزایش می‌دهد. در مدل مجهز به باتری بزرگ‌تر و سامانه تمام چرخ محرک نیز قیمت از ۵۸۳۰۰ دلار آغاز می‌شود.

برای مدل جی تی اشاره‌ای به قیمت نشده، اما پیش بینی می‌شود از حدود ۶۰۰۰۰ هزار دلار در سال ۲۰۲۱ آغاز شود:


نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه