راه های درمان درد قلب؛ برای قلب درد چی خوبه؟

راه های درمان درد قلب؛ برای قلب درد چی خوبه؟

راه های درمان درد قلب؛ برای قلب درد چی خوبه؟ درد قلب ممکن است به علت مشکلات ریوی، مری، ماهیچه ها، دنده‌ها یا اعصاب شما ایجاد شود. برخی از این شرایط، جدی بوده و از عوامل تهدید کننده به شمار می‌روند و برخی دیگر هم ممکن است دلایل ناشناخته‌ای داشته یا مشکل ساز نباشند.  
کد خبر: ۸۷۷۴۷
بازدید : ۸۹۵۶
۰۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۴
راه های درمان درد قلب؛ برای قلب درد چی خوبه؟
فرادید| قطعا درد قفسه سینه چیزی نیست که نادیده گرفته شود، اما شما باید بدانید که علل بسیاری ممکن است باعث ایجاد درد در ناحیه قلب و قفسه سینه شود. در حقیقت، درد قلب یکی از درد‌های شایع مخصوصا در سنین بالا است که حتی ممکن است به قلب مربوط نباشد.

درد قلب ممکن است به علت مشکلات ریوی، مری، ماهیچه ها، دنده‌ها یا اعصاب شما ایجاد شود. برخی از این شرایط، جدی بوده و از عوامل تهدید کننده به شمار می‌روند و برخی دیگر هم ممکن است دلایل ناشناخته‌ای داشته یا مشکل ساز نباشند.  

در صورتی که دچار درد در ناحیه قلب شدید، بهترین راه حل این است که یک پزشک متخصص وضعیت شما را ارزیابی کند. ممکن است احساس درد در قفسه سینه از گردن تا ناحیه شکم ایجاد شده و گسترش پیدا کند. درد در قفسه سینه ممکن است بسته به شرایط به صورت زیر باشد:
 

سوزن سوزن شدن در قلب

  • خستگی
  • داغ شدن
  • احساس تنگی نفس، تیرکشیدن قلب یا احساس فشار
در حالی که ایجاد درد از شایع‌ترین علامت‌های مشکلات قلبی محسوب می‌شود،  می‌توان گفت که برخی از علائم ممکن است در قفسه سینه، همراه با درد یا بدون درد باشد. به طور خاص می‌توان گفت که علائم غیر معمولی در زنان بیشتر به دلیل اختلالات قلبی گزارش شده است.  

علائمی مانند، حس فشار یا تنگی در قفسه سینه، درد در بازو، خستگی و سرگیجه، درد شکمی، تهوع و درد در هنگام اعمال فشار. درد در ناحیه قلب می‌تواند به صورت سوزش، تیر کشیدن و یا احساس درد در پشت گردن و یا بازو باشد.

یکی دیگر از علل بالقوه درد قلب اضطراب و حملات روحی و عصبی است. برخی علائم مرتبط با این شرایط عبارتند از سرگیجه، احساس تنگی نفس، احساس سوزن سوزن شدن و لرزش.  

در صورت بروز شک و تردید در مورد هر گونه درد در ناحیه قفسه سینه، به خصوص درد‌های ناگهانی یا به دنبال مصرف دارو‌های ضد التهابی و یا سایر موارد مشابه، به پزشک مراجعه کرده و در مورد رژیم غذایی خود هم مشاوره شوید.
 

علائم قلب درد عصبی

نشانه‌های اضطراب در افراد مختلف متفاوت است. حتی بعضی روزها علائم یک نفر هم یکسان نیست. اضطراب به شکل‌های گوناگونی بروز می‌کند و به همین دلیل درک نشانه‌های ناشی از آن دشوار است.

درد قفسه سینه ناشی از اضطراب برای هر شخص متفاوت است. ممکن است برخی افراد این درد را به صورت تدریجی تجربه کنند؛ اما برای برخی دیگر تجربه این درد به صورت ناگهانی و غیرمنتظره باشد. درد قلب یا قفسه سینه ناشی از اضطراب می‌تواند به شکل‌های زیر بروز کند:

اگر تا به حال همراه با اضطراب، در قفسه سینه خود دردی حس نکرده‌اید؛ ممکن است با تجربه آن نگران شوید. بسیاری از افراد فکر می‌کنند دچار حمله قلبی شده‌اند و برای درمان به بخش اورژانس بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راه های درمان درد قلب؛ برای قلب درد چی خوبه؟
برای قلب درد چی خوبه؟

پیاده‌روی کنید

گاهی وقتها تپش قلب آنقدر شدید میشود که احساس سرگیجه یا گیجی به فرد دست میٰدهد. چنین فردی فکر می‌ کند نمیتواند راه برود . در این حالت اگر میتوانید، بلند شوید و چند قدم راه بروید. پیاده‌ روی به جریان خون کمک میکند و ظاهرا برای تپش قلب مانند آرامبخشی طبیعی عمل می کند.

 

نفس‌ کشید‌ن تان را کنترل کنید

تپش قلب به تنهایی نمی‌تواند موجب استرس شود. در واقع، چون افراد تپش قلب را نشانه‌ی بیماری قلب میدانند، دچار استرس می‌شوند. به همین دلیل تنفس صحیح بسیار اهمیت دارد. آرام و کنترل شده نفس بکشید تا از تنفس سریع  جلوگیری کنید.
 
خمیازه یا نفس‌های عمیق بکشید، زیرا اگر چه ممکن است بدن تان به اکسیژن بیشتری احتیاج نداشته باشد، اما گاهی این احساس به انسان دست می‌دهد که به‌اندازه‌ی کافی اکسیژن وارد بدنش نشده است.
 

حواس تان را پرت کنید

یادتان باشد که توجه بیش‌ از حد به ضربان قلب می تواند تپش قلب را بدتر کند. وقتی دائما درمورد ضربان قلب تان فکر کنید، فکر کردن درمورد چیز های دیگر سخت است. اما می توانید با انجام فعالیتهایی که ذهن تان را منحرف میکنند حواس تان را از ضربان قلبتان پرت کنید، مثلا به یکی از دوستان تان زنگ بزنید چون صحبت‌ کردن با کسی که دوستش دارید، آرامش بخش است و میتواند از فکر کردن زیاد درمورد ضربان قلب جلوگیری کند.

 

مصرف کافئین را کم کنید

کافئین آن‌ قدر ها هم بد نیست که بیشتر کارشناسان ادعا می کنند، اما هیچ شکی در این نیست که میتواند اکثر افراد مبتلا به استرس را دچار ترس کند. روزی یک فنجان قهوه اشکالی ندارد، اما هرچه بیشتر شود، خطر تپش قلب و استرس هم بیشتر خواهد شد.

 

آب بنوشید

نوشیدن آب، نوعی تسکین دهنده‌ی طبیعی است. ظاهرا آب خنک اثر آرامشبخشی بر بدن دارد. ازآنجا که کمبود آب هم ممکن است یکی دیگر از علل تپش قلب باشد، این امکان وجود دارد که با نوشیدن آب، ضربان قلب نیز کاهش پیدا کند.

با این حال نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید، این است که درصورتی که از قبل، استرس داشته باشید، هیچ‌کدام از این‌ها نمی‌توانند تپش قلب را به کلی قطع کنند. فراموش نکنید تمرکز بیش‌ازحد روی ضربان قلب می‌تواند موجب تپش قلب شود. همچنین افرادی که سابقه‌ی حملات هراس داشته‌اند، به‌طورکلی بیشتر مستعد ابتلا به تپش قلب هستند. حتما فعالیت‌های کاهنده‌ی استرس را هم دنبال کنید.
 
 

سرکه سیب مصرف کنید

سرکه سیب سیستم گوارش را بهبود می‌بخشد و از تولید گاز در معده جلوگیری می‌کند که در نتیجه باعث می‌شود شما از درد قفسه سینه رها می‌شوید. اگر می‌خواهید نتیجه خیلی خوبی بگیرید، می‌توانید دو قاشق چایخوری سرکه سیب مصرف کنید.

راه های درمان درد قلب؛ برای قلب درد چی خوبه؟

آیا ممکن است شخص، دچار حمله ی قلبی شود؟

معمولا بهتر است در صورت احساس درد در قلب خود به جای نگران شدن، خوشحال باشید. به هر حال احتمالا این احساس وحشتناک نشانه حمله قلبی نیست بلکه نشانه وحشت‌زدگی یا حمله پانیک است.

تقریبا یک چهارم افرادی که به دلیل درمان درد قفسه سینه به اورژانس بیمارستان‌ها مراجعه می‌کنند، دچار حمله پانیک شده‌اند. بسیاری از این بیماران زنان جوان هستند. این دسته از بیماران بیشتر دچار اختلال‌های پانیک می‌شوند ولی ابتلا به بیماری قلبی در آن‌ها نادر است.

درد قفسه سینه یا درد قلب یکی از نشانه‌هایی است که می‌تواند به دلیل حمله پانیک رخ دهد اما بیشتر وقت‌ها اختلال‌های پانیکی که در زنان جوان با درد قفسه سینه همراه است، به موقع تشخیص داده نشده و درمان هم نمی‌شوند.

 

آیا نشانه ی حمله قلبی در زنان با مردان متفاوت است؟

احساس دردی سنگین در قسمت مرکزی قفسه سینه و ایجاد فشار و انقباضی که می‌تواند تا فک یا بازوی چپ نیز گسترش یافته و حس شود از نشانه‌های معمول حمله قلبی در آقایان است.  

زنان هم نشانه‌های مشابهی دارند، اما درد نه تنها در ناحیه قفسه سینه بلکه در تیغه‌های شانه شخص نیز احساس می‌شود. حتی ممکن است احساس درد به نواحی گردن و بالای کمر نیز منتقل شود.

بعضی وقت‌ها احساس اصلی مربوط به حمله قلبی در زنان می‌تواند شامل تنگی نفس و درد باشد. در ضمن احتمال زیادی وجود دارد که فرد احساس خستگی شدید نیز داشته باشد.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین