قوی‌ترین ماشین جهان؛ سریع‌ترین هم خواهد بود؟!

قوی‌ترین ماشین جهان؛ سریع‌ترین هم خواهد بود؟!

اعدادی که هنسی از شتاب ماشین منتشر کرده خیره‌کننده است. سرعت F۵ در کمتر از سه ثانیه به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد. ماشین برای رسیدن به سرعت ۲۰۰ کیلومتر در ساعت کمتر از پنج ثانیه نیاز دارد و در هشت و نیم ثانیه سرعتش به ۳۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد.
کد خبر: ۸۸۵۴۲
بازدید : ۱۰۰۳۸
۰۲ دی ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۱
قوی‌ترین ماشین جهان؛ سریعترین هم خواهد بود؟!
 
قوی‌ترین گردباد
هنسی، خودروساز آمریکایی، از ماشینی رونمایی کرده که می‌گوید با سرعت بیش از ۵۰۰ کیلومتر در ساعت، سریع‌ترین ماشین جهان خواهد بود. نام این ماشین "Venom F۵" است. این نام از سیستم رتبه‌بندی گردباد‌ها گرفته شده که در آن سهمگین‌ترین گردباد، F۵ نامیده می‌شود.

موتور ونوم F۵ هشت سیلندر با دو توربو است که ۱۸۱۷ اسب بخار نیرو تولید می‌کند. این موتور در حال حاضر قوی‌ترین موتوری است که برای یک ماشین سواری ساخته شده است.

اعدادی که هنسی از شتاب ماشین منتشر کرده خیره‌کننده است. سرعت F۵ در کمتر از سه ثانیه به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد. ماشین برای رسیدن به سرعت ۲۰۰ کیلومتر در ساعت کمتر از پنج ثانیه نیاز دارد و در هشت و نیم ثانیه سرعتش به ۳۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد.

قوی‌ترین ماشین جهان؛ سریعترین هم خواهد بود؟!
اتاق ماشین با الهام از هواپیما‌های جنگنده طراحی شده است

جان هنسی، مدیر کارخانه می‌گوید که تمرکز ونوم F۵ تنها بر ثبت رکورد سرعت نیست و می‌توان از آن مانند یک ماشین معمولی شهری استفاده کرد. ماشین در پنج حالت مختلف تنظیم می‌شود. قوی‌ترین حالت برای راننده قفل است و فقط پس از آموزش و قبول شدن در امتحان برای او باز می‌شود.

طراحان هنسی می‌گویند که راننده ماشینی که سرعتش بیش از ۵۰۰ کیلومتر در ساعت است، با خلبان فرقی ندارد. برای همین اتاق ماشین شبیه به هواپیما‌های جنگی طراحی شده است. برای دید بهتر راننده، بخش بالای فرمان برداشته شده و همه دکمه‌های مهم روی فرمان قرار گرفته است.

هنسی در سال ۱۹۹۱ کارش را در ایالت تگزاس با تقویت یک میتسوبیشی آغاز کرد و اکنون یکی از مشهورترین نام‌ها در تقویت خودرو است.

این اولین بار نیست که این شرکت قصد دارد رکورد سرعت را بشکند. هنسی در سال ۲۰۱۶ و به مناسبت ۲۵ سالگی تاسیس کارخانه با یک لوتوس تقویت شده روباز به سرعت ۴۲۷/۴ کیلومتر در ساعت دست یافت و عنوان سریع‌ترین ماشین روباز جهان را به خود اختصاص داد.

هنسی همچنین چند بار برای کسب رکورد سریع‌ترین ماشین جهان تلاش کرده و اگرچه توانست رکوردشکنی کند، اما هر بار به دلایلی رکوردش توسط موسسه ثبت رکورد‌های گینس پذیرفته نشد.

قوی‌ترین ماشین جهان؛ سریعترین هم خواهد بود؟!دستگاه از هنسی ونوم F۵ ساخته می‌شود

رکورد سریع‌ترین ماشین جهان اکنون در دست کارخانه‌ای سوئدی به نام کونیگزگ است. ماشین کونیگزگ به نام آگرا در سال ۲۰۱۷ در دو مسیر رفت و برگشت به میانگین سرعت ۴۴۷ کیلومتر در ساعت دست یافت. سال گذشته هم بوگاتی با مدل شیرون با رسیدن به سرعت ۴۹۰ کیلومتر در ساعت رکورد سریع‌ترین ماشین جهان را در یک بار حرکت در مسیر مستقیم ثبت کرد.

تولید F۵ از سال آینده آغاز خواهد شد. قرار است ۲۴ دستگاه از این ماشین با قیمت پایه دو میلیون و صد هزار دلار ساخته شود. رکوردگیری برای رسیدن به سرعت بالای ۵۰۰ کیلومتر در ساعت، سال آینده و احتمالا در باند فرودگاهی انجام می‌شود که ناسا از آن برای فرود فضاپیما‌های شاتل استفاده می‌کرد.

سونامی الکتریکی بنز
 
قوی‌ترین ماشین جهان؛ سریعترین هم خواهد بود؟!
بنز EQS اولین مدل از چهار مدل الکتریکی است که سال آینده عرضه می‌شود

مرسدس-بنز همزمان با انتشار عکس‌هایی از مدل‌های الکتریکی خود، از برنامه عرضه این مدل‌ها در دو سال آینده خبر داد. کارخانه آلمانی می‌گوید تا پایان سال ۲۰۲۲ شش مدل الکتریکی به بازار عرضه خواهد کرد. به این ترتیب تعداد مدل‌های الکتریکی این کارخانه از شرکت تسلا، مهمترین خودروساز الکتریکی جهان بیشتر خواهد بود.

اولین مدل EQS است که سال آینده رونمایی می‌شود. این ماشین لوکس‌ترین مدل الکتریکی بنز است و به گفته کارخانه با هر بار شارژ تا ۷۰۰ کیلومتر حرکت می‌کند. ماشین همچنین فیلتری دارد که بو و ذرات آلوده را جذب کرده و هوای اتاق را تصفیه می‌کند.

قوی‌ترین ماشین جهان؛ سریعترین هم خواهد بود؟!
شاسی‌بلند الکتریکی EQA در کارخانه‌های بنز در چین و آلمان ساخته خواهد شد

EQS اگرچه برای وجهه کارخانه بسیار مهم است، اما با قیمت بیش از صد هزار دلار فروش زیادی نخواهد داشت. سهم اصلی فروش بر دوش دو شاسی‌بلند کوچک EQA و EQB است که هر دو در سال ۲۰۲۱ به بازار می‌آیند. هر دو مدل براساس مدل‌های بنزینی کارخانه ساخته شده و روی یک خط تولید در کنار مدل‌های بنزینی ساخته می‌شوند.

آخرین ماشین الکتریکی بنز در سال ۲۰۲۱، یک سدان به نام EQE خواهد بود. دو شاسی‌بلند بزرگ الکتریکی هم در سال ۲۰۲۲ به محصولات بنز اضافه خواهد شد.

مرسدس-بنز در حال حاضر تنها یک شاسی‌بلند الکتریکی به نام EQC در محصولاتش دارد. کارخانه آلمانی می‌گوید تا سال ۲۰۲۵ از هر چهار ماشینی که می‌فروشد، یکی الکتریکی خواهد بود. بنز همچنین پیش‌بینی کرده که تا سال ۲۰۳۰ ماشین‌های هیبرید-الکتریکی و الکتریکی بیش از نیمی از فروش را شامل شود.
 
برای کسب‌وکار‌های کوچک
 
قوی‌ترین ماشین جهان؛ سریعترین هم خواهد بود؟!
وانت کانو قرار است در سه اندازه تولید شود

کانو، خودروساز نوپای آمریکایی از دومین مدل خود که یک وانت الکتریکی است رونمایی کرد. این ماشین قرار است در سه اندازه مختلف ساخته شود و می‌توان بخش بار آن را تا حد زیادی با توجه به نیاز مشتری تغییر داد. کانو اولین محصولش را که یک ون با شکلی نامتعارف است سال گذشته رونمایی کرد. این شرکت می‌خواهد به جای فروش این ون، ماشین را در ازای دریافت حق اشتراک به خریداران عرضه کند.

وانت هم بر روی پلتفرم همین ون ساخته می‌شود. موتور ماشین ۲۰۰ اسب بخار قدرت دارد و مشتری می‌تواند بسته به نیاز سه باتری مختلف برایش سفارش دهد. با قوی‌ترین باتری، ماشین می‌تواند تا بیش از ۴۸۰ کیلومتر حرکت کند.

قوی‌ترین ماشین جهان؛ سریعترین هم خواهد بود؟!
اولین مدل کانو یک ون الکتریکی است که قرار است به مشتریان اجاره داده شود

الکتریکی بودن باعث شده تا کف ماشین به زمین نزدیک‌تر شده و دسترسی به بخش بار راحت‌تر شود. سقف هم بلند است و راننده می‌تواند به راحتی در ماشین بایستد.

صندلی راننده با دیدی کاربردی طراحی شده است. علاوه بر سطحی که می‌توان از آن به عنوان میز کار استفاده کرد، جا برای قرار دادن سه تلفن همراه در نظر گرفته شده است؛ امکانی که برای رانندگان ماشین‌های باری که معمولا چند تلفن همراه دارند لازم است.

رانندگان همچنین می‌توانند از نیروی باتری برای لوازم و ابزار خود استفاده کنند و برای این کار پریز‌هایی در داخل و بیرون ماشین گذاشته شده است.

قوی‌ترین ماشین جهان؛ سریعترین هم خواهد بود؟!
بخش جلوی ماشین مانند یک اتاق کار طراحی شده است

کانو می‌گوید که این ماشین را برای کسب‌وکار‌های کوچک طراحی کرده است؛ از جمله کسانی که می‌خواهند از خودروشان به عنوان فروشگاهی سیار استفاده کنند. به گفته کارخانه هزینه استفاده از این وانت بسیار کمتر از وانت‌های بنزینی است و کانو ادعا می‌کند که خریداران در شش تا هفت سال ۸۰ هزار دلار صرفه‌جویی می‌کنند.

قیمت پایه این وانت ۳۳ هزار دلار است و قرار است تولید آن به طور محدود از سال ۲۰۲۲ آغاز شود.

وانت کانو یکی از چندین وانت الکتریکی است که در یکی دو سال آینده به بازار عرضه خواهد شد. علاوه بر فورد، جنرال‌موتورز، دایملر و فولکس‌واگن که سرمایه‌گذاری زیادی در این بخش کرده‌اند، ریویان، یک شرکت نوپای آمریکایی دیگر قرار است صد هزار وانت الکتریکی برای آمازون بسازد.

واقعی برای مسابقه مجازی
 
قوی‌ترین ماشین جهان؛ سریعترین هم خواهد بود؟!
جگوار GT SV از سال آینده در بازی گرن‌توریزمو عرضه خواهد شد

دو شرکت جگوار و فورد هفته گذشته ماشین‌هایی را که برای بازی‌هایی کامپیوتری طراحی کرده‌اند نمایش دادند.

ماشین جگوار به نام "ویژن GT SV" چهار موتور الکتریکی دارد که در مجموع ۱۹۰۳ اسب بخار نیرو تولید می‌کند و حداکثر سرعتش ۴۱۰ کیلومتر در ساعت است. این ماشین با الهام از مدل‌های مسابقه‌ای کلاسیک کارخانه انگلیسی و برای مسابقات استقامت طراحی شده است.

ویژن GT SV سال آینده در بازی گرن‌توریزمو مسابقه خواهد داد. با اینکه ماشین برای یک بازی ویدیویی طراحی شده، اما جگوار ماکتی از آن با ابعاد واقعی ساخته است. خودروسازان سال‌ها است که با همکاری طراحان بازی گرن‌توریزمو، ماشین‌هایی را ویژه این بازی طراحی می‌کنند و از این فرصت برای بازاریابی محصولاتشان استفاده می‌کنند.

قوی‌ترین ماشین جهان؛ سریعترین هم خواهد بود؟!
فورد P۱ با نظرسنجی از ۲۵۰ هزار طرفدار بازی‌های اتومبیلرانی طراحی شد

همزمان فورد هم ماشینی رونمایی کرده که برای تیم اتومبیلرانی این شرکت در بازی‌های کامپیوتری طراحی شده است. این تیم که نامش "فوردزیلا" است از طرفداران خود خواسته بود تا نظر خود را درباره ظاهر و مشخصات این ماشین اعلام کنند.

بیش از ۲۵۰ هزار نفر در این نظرسنجی شرکت کردند و طراحان فورد با توجه به نظر آن‌ها ماشین را طراحی کردند. نام این ماشین P۱ است و هنوز معلوم نیست قرار است در کدام بازی کامپیوتری مسابقه دهد. فورد هم مانند جگوار یک ماکت در ابعاد واقعی از ماشین ساخته است. این شرکت می‌گوید که کسب اعتبار در بازی‌های کامپیوتری به اندازه دنیای واقعی برای فورد مهم است.
منبع: بی بی سی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه