کشف کوره برای سوزاندن اجساد در عمان

کشف کوره برای سوزاندن اجساد در عمان

این بقایا هنگامی کشف شد که مقامات محلی عمان در حال تعبیه یک سیستم کنترل سیل و آبِ هرز بودند که (در فصل بارندگی یعنی زمستان) به فروشگاه‌ها و ابنیه تاریخی محل لطمه می‌زند.
کد خبر: ۸۸۶۹۵
بازدید : ۴۶۹۷
۰۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰
کشف کوره برای سوزاندن اجساد در عمان
 
در جریان خاک‌برداری و عملیات ساختمانی در اردن، بقایای یک حمام رومی و یک کوره برای سوزاندن اجساد، کشف شد. گلف نیوز به نقل از رسانه‌های محلی گزارش داده است که بقایای این دو بنا، در جریان عملیات ساختمانی برای تعبیه لوله‌های فاضلاب، در مرکز شهر عمان کشف شده است.

بقایای حمام رومی با اتاق‌های گرم‌کن و کوره، در مقابل یک آمفی تئاتر رومی قرار گرفته است. این بقایا هنگامی کشف شد که مقامات محلی عمان در حال تعبیه یک سیستم کنترل سیل و آبِ هرز بودند که (در فصل بارندگی یعنی زمستان) به فروشگاه‌ها و ابنیه تاریخی محل لطمه می‌زند.

بنا‌های تاریخی این ناحیه، در سال‌های میان ۱۹۶۴ تا ۱۹۷۱ به‌کلی زیر آب رودخانه عمان که اغلب در زمستان طغیان می‌کرد، می‌رفت، اما دولت اردن موفق شد روی رودخانه را کاملا بپوشاند.

روز دوشنبه، مراد کلالده، استاد معماری و نقشه‌برداری شهری، در دانشگاه البلاغه تاکید کرد از این بنا‌های باستانی باید محافظت شود. او گفت عملیات ساختمانی و هرگونه اقدام در تخریب حمام رومی باید متوقف شود. کلالده به شبکه خبری رویا گفت که این بخشی از تاریخ است که جدا کردن آن از محل اولیه‌اش، «روح آن را می‌کشد.»

یزید علایان، مدیر وزارت آثار و ابنیه باستانی اردن گفته است که پروژه ساختمانی جاری به این ابنیه تاریخی، لطمه نخواهد زد. او افزود وزارت آثار و ابنیه باستانی، بر کلیه پروژه‌های زیربنایی در اردن نظارت دارد تا ضمن حراست از اینگونه آثار، نیاز‌های زیربنایی کشور را نیز برآورده کند.
 
منبع: ایندیپندنت
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین