همه چیز درباره سانگ یانگ تیوولی ۲۰۲۰؛ تیوولی فیس لیفت در ایران

سانگ یانگ تیوولی ۲۰۲۰ نسبت به نسخه پیشین خود شاهد تغییرات اساسی بوده است. در تیوولی جدید شاهد تغییر چراغ‌های جلو، جلوپنجره و سپر‌های جلو و عقب هستیم، قاب مه شکن و چراغ مه شکن جدید در سپر جلو و تغییر درب موتور نیز از جمله تفاوت‌های میان تیوولی‌های ۲۰۱۸ و نمونه جدید است. در بخش عقب خودرو نیز  درِ صندوق الگویی جدید دارد و بخش پایینی شیشه عقب نیز برجسته‌تر از نسخه‌های قبلی است. همچنین به خاطر این تغییر در قالب درِ صندوق، با تغییر ظاهر شیشه عقب هم مواجه هستیم.
کد خبر: ۸۸۹۶۹
بازدید : ۱۶۲۰۳
۱۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۶
سانگ یانگ تیوولی ۲۰۲۰
فرادید| «تیوولی» نخستین بار در سال ۲۰۱۵ توسط شرکت کره‌ای سانگ یانگ به بازار عرضه شد. یک سال پس از ورود این خودرو به بازار جهان نیز، تیوولی وارد ایران شد. حالا هم سری دوم فیس لیفت این خودرو روز‌های گذشته در گمرک ترخیص و وارد کشور شده است. بررسی‌ها نشان می‌دهد که سان یانگ تیوولی ۲۰۲۰ نسبت به نسخه ۲۰۱۸ خود تغییرات داخلی و خارجی بسیاری داشته است.

به گزارش فرادید؛ سان یانگ ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری از سری دوم «تیوولی» رونمایی کرد. چیزی نگذشت که این خودرو در اروپا عرضه شد، اما نسخه‌های ۲۰۲۰ تیوولی با کمی تاخیر به ایران رسیدند. این سری از سان یانگ که چند ماهی در گمرک مانده اند، حالا با ترخیص آن‌ها طرفداران پر و پاقرص تیوولی می‌توانند نسل جدید را از رامک خودرو خریداری کنند.«تیوولی ۲۰۲۰» شاسی‌بلندی کامپکت با کابینی ارتقا یافته است، اما به تلاش بیشتری برای تمایز در این کلاس رقابتی نیازمند است. با این حال قیمت تیوولی جزء نقاط قوت آن محسوب می‌شود، اما بهای نسخه فول اولتیمیت به نوعی به پاشنه آشیلش تبدیل شده است.

این کراس اوور از نظر ظاهری و در نمای جلو تفاوت‌هایی با نسخه قبلی دارد. چراغ‌های جلو کاملاً تغییر چهره داده اند و خشن‌تر و جدی‌تر از گذشته شده اند. طرح سپر و مه شکن‌های جلو نیز تغییر کرده است.

سانگ یانگ چهارمین شرکت خودروسازی بزرگ کره‌ای به‌شمار می‌آید. این شرکت خودروسازی در سال ۱۹۵۴ تأسیس  و در سال ۱۹۸۶ توسط گروه سانگ‌یانگ خریداری شد. این گروه در سال ۱۹۹۷ سانگ‌یانگ را به دوو موتورز واگذار نمود. این شرکت در نهایت در سال ۲۰۱۰ به ارزش ۴۷۰ میلیون دلار، توسط شرکت ماهیندرا خریداری شد و هم‌اکنون به‌عنوان زیرمجموعه‌ای از این شرکت هندی فعالیت می‌کند.

سانگ یانگ در زبان کره‌ای به معنی دو اژد‌ها می‌باشد، که تلفظ اصلی آن سنگ یون است. این شرکت در کشور‌های روسیه، هند و قزاقستان نیز کارخانه‌هایی جهت تولید برخی از خودرو‌های خویش دایر نموده‌است.

تیوولی فیس لیفت
نسخه 2020 تیوولی چه تغییراتی دارد؟

سانگ یانگ تیوولی ۲۰۲۰ نسبت به نسخه پیشین خود شاهد تغییرات اساسی بوده است.  تیوولی جدید شاهد تغییر چراغ‌های جلو، جلوپنجره و سپر‌های جلو و عقب هستیم، قاب مه شکن و چراغ مه شکن جدید در سپر جلو و تغییر درب موتور نیز از جمله تفاوت‌های میان تیوولی‌های ۲۰۱۸ و نمونه جدید است. در بخش عقب خودرو نیز  درِ صندوق الگویی جدید دارد و بخش پایینی شیشه عقب نیز برجسته‌تر از نسخه‌های قبلی است. همچنین به خاطر این تغییر در قالب درِ صندوق، با تغییر ظاهر شیشه عقب هم مواجه هستیم.

همچنین در بخش رینگ‌ها هم سانگ یانگتیوولی فیس لیفت با رینگ ۱۸ اینچی آلومینیومی دو رنگ به بازار عرضه شده است. یکی از مواردی که در نمونه‌های جدید شاهد تحول کامل بوده داشبورد خودرو است، جلو آمپر، نوع قرارگیری دکمه ها، تنظیمات سیستم تهویه، پنل تنظیمات سمت چپ داشبورد، جایگاه نمایشگر و… از جمله مواردی هستند که در سانگ یانگتیوولی فیس لیفت ۲۰۲۰ متفاوت شده اند.

البته جلو آمپر این نسخه از تیوولیرامک خودرو مسطح و یک دست شده است و به صورت پیش فرض، نوشتار فارسی بر روی کامپیوتر سفر آن دیده می‌شود. از سویی تنظیمات حالت رانندگی نیز به پایین دکمه‌های سیستم تهویه آمده است. همچنین گرمکن صندلی‌های جلو دکمه‌هایی در محدوده سیستم تهویه دارند و در سه حالت تنظیم می‌شوند. طرح پنل دسته دنده و نوع نمایشگر هم مانند نمونه‌های دیگر تیوولی است که با مدل ۱۳۹۹ روانه بازار شده اند.

در این میان تنظیمات سیستم کنترل پایداری، سنسور پارک، سامانه کنترل حرکت در سراشیبی و تنظیم زاویه چراغ در پنلی جدید در قسمت چپ داشبورد نصب شده اند و دکمه‌های تنظیم نور کابین هم به این بخش آمده اند. سانگ یانگ تیوولی ۲۰۲۰ از فنی تفاوتی نسبت به مدل‌های قبلی ندارد و به موتور ۱.۶ لیتری تنفس طبیعی که  توان حداکثر ۱۲۸ اسب بخار و ۱۶۰ نیوتن متر گشتاور را تولید کند مجهز است. البته استاندارد آلایندگی سانگ یانگتیوولی ۲۰۲۰ یورو ۶ است.
 تیوولی ۲۰۲۰

مشخصات فنی تیوولی 2020

نسخه ۲۰۲۰ تیوولی به‌روزرسانی‌های مکانیکی زیادی به خود دیده است، چراکه هم‌اکنون با دو پیشرانه بنزینی جدید مجهز به توربوشارژر دردسترس قرار گرفته است. تیوولی با پیشرانه ۱.۲ لیتری سه سیلندر GDi Turbo و پیشرانه ۱.۵ لیتری چهارسیلندر GDi Turbo. پیشرانه دیزلی ۱.۶ لیتری چهارسیلندر توربو به‌روزرسانی شده است و هر سه پیشرانه مطابق با آخرین استاندارد‌های آلایندگی یورو ۶ D هستند.

پیشرانه‌ی پایه‌ی ۱.۲ لیتری به جعبه‌دنده‌ی دستی ۶ سرعته متصل می‌شود و ۱۲۶ اسب‌بخار قدرت در ۵.۰۰۰ دوربردقیقه و ۲۳۰ نیوتن‌متر گشتاور در بازه‌ی ۱،۷۵۰ تا  ۳،۵۰۰ دوربردقیقه ارائه می‌دهد. پیشرانه‌ی بنزینی  ۱.۵ لیتری به جعبه‌دنده‌ی ۶ سرعته‌ی دستی یا خودکار وصل می‌شود و ۱۶۱ اسب‌بخار قدرت در ۵،۵۰۰ دوربردقیقه و ۲۸۰ نیوتن‌متر گشتاور در بازه‌ی ۱،۵۰۰ تا ۴،۰۰۰ دوربردقیقه تولید می‌کند. نسخه‌ی مجهز به پیشرانه ۱.۲ لیتری در ۱۰.۶ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتربرساعت می‌رسد و مصرف سوختش ۵.۶ لیتر بر ۱۰۰ کیلومتر و میزان انتشار دی‌اکسیدکربن آن ۱۵۳ گرم‌برکیلومتر است.

پیشرانه‌ی به‌روزرسانی‌شده‌ی دیزل می‌تواند ۱۳۴ اسب‌بخار قدرت در ۴،۰۰۰ دوربردقیقه و ۳۲۴ نیوتن‌متر گشتاور در بازه‌ی ۱و۵۰۰ تا ۲.۵۰۰ دوربردقیقه تولید کند. این پیشرانه نیز با جعبه‌دنده‌ی ۶ سرعته‌ی دستی یا خودکار دردسترس خواهد بود. صرف‌نظر از نوع پیشرانه، تمام مدل‌های سانگ‌یانگ تیوولی ۲۰۲۰ سیستم محرک جلو دارند.

سانگ‌یانگ همچنین ایمنی فعال تیوولی را با سیستم‌های استاندارد ازجمله اخطار برخورد از جلو، هشدار خروج از مسیر، ترمز خودکار اضطراری، دستیار حفظ مسیر حرکت خودرو، سیستم تشخیص علائم راهنمایی و رانندگی، هشدار استارت خودرو جلو، هشدار توجه راننده، سیستم توقف اضطراری و هشدار فاصله‌ی ایمنی به‌روزرسانی کرده است.
مشخصات سانگ یانگ

امکانات رفاهی نسخه جدید

شاسی‌بلند سانگ‌یانگ از نمایشگر دیجیتال LCD قابل‌تنظیم ۱۰.۲۵ اینچی استفاده می‌کند که با صفحه‌نمایش ۸ اینچی سیستم صوتی اسمارت (گزینه‌ی استاندارد در مدل‌های Ventura و Ultimate) ترکیب شده است.

سیستم سرگرمی شامل رادیو DAB با RDS، درگاه USB،  اپل کارپلی و اندروید اتو و دوربین عقب است. علاوه‌براین، در هرکدام از تیپ‌های مختلف سانگ‌یانگ تیوولی از DAB+ برای داشتن صدای باکیفیت و فناوری بلوتوث برای اتصال به تلفن و پخش موسیقی استفاده می‌شود.

در مجموع در سانگ یانگ تیوولی فیس لیفت ۲۰۲۰ با مدل ۱۳۹۹ امکانات رفاهی و ایمنی همچون رینگ آلومینیومی ۱۸ اینچی، تنظیم حالت رانندگی (معمولی-اسپرت-برفی)، کروز کنترل، کنترل سیستم صوتی از روی فرمان، تهویه دستی و الکتریکی، تریم داخلی چرم، سنسور نور و باران، سنسور گرد و خاک شیشه جلو، چراغ روشنایی روز، سامانه کنترل پایداری و پیشگیری از هرزگردی، سامانه کنترل شروع حرکت در سربالایی، سامانه کنترل حرکت در سراشیبی، گرمکن سه حالته صندلی‌های جلو، نمایشگر ۸ اینچی لمسی اندروید، سانروف، سنسور پارک جلو و عقب، نمایشگر زاویه چرخ‌های جلو در بدو حرکت، بلوتوث،۶ کیسه هوای ۱۰ نقطه ای، استارت دکمه ای، آینه‌های تاشو برقی، آینه حساس به نور، دوربین عقب (پس از تحویل خودرو به صورت رایگان بر روی خودرو نصب می‌شود) و… دیده می‌شود.
 
قیمت تیوولی 2020

قیمت سانگ یانگ تیوولی 2020

در حال حاضر قیمت این خودرو در ایران اعلام نشده است، اما قیمت این خودرو شاسی‌بلند در انگلستان از حدود ۱۷.۰۰۰ دلار برای مدل پایه‌ی EX شروع می‌شود که به‌طورانحصاری با پیشرانه‌ی بنزینی سه سیلندر دردسترس قرار می‌گیرد. اما احتمالا این خودرو با قیمت پایه ۹۰۰ میلیون تومان به بازار عرضه خواهد شد.

 

نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه