آشنایی با بازار کار رشته های پردرآمد برق و الکترونیک

آشنایی با بازار کار رشته های پردرآمد برق و الکترونیک

بازار کار رشته های برق و الکترونیک به علت تخصصی و مهارت محور بودن، از وضعیت مناسب و مطلوبی برخوردار می باشند. رشته برق ساختمان ، برق صنعتی، سیم پیچی برخی از بهترین این رشته ها می باشند.
کد خبر: ۸۹۲۷۲
بازدید : ۳۴۰۶
۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۴
آشنایی با بازار کار رشته های پردرآمد برق و الکترونیک
امروزه رشته‌های برق و الکترونیک متاثر از رشد و گسترش روزافزون تکنولوژی، استفاده از انرژی برق بیش از پیش ضرورت و اهمیت یافته است. از سوی دیگر، رشته‌های برق و الکترونیک از جمله مشاغل تخصصی و در عین حال پردرآمد محسوب می‌گردند. ورود به این مشاغل نیاز به سرمایه بالایی نداشته و تنها کافیست مهارت‌های مورد نیاز این مشاغل را یاد بگیرید.

در ادامه با بازار کار رشته‌های برق و الکترونیک بیشتر آشنا می‌شویم.
 

بررسی بازار کار رشته های برق و الکترونیک

1- رشته برق ساختمان

بازار کار رشته‌های برق و الکترونیک به علت تخصصی و مهارت محور بودن، از وضعیت مناسب و مطلوبی برخوردار می‌باشند. رشته برق ساختمان از رشته‌های نسبتا پردرآمد و پرطرفدار حوزه برق و الکترونیک به شمار می‌آید. طراحی، نصب و اجرای سیستم‌های روشنایی و برقی مرتبط با ساختمان‌ها اعم از آیفون تصویری، درب اتوماتیک برقی، اجرای سیم کشی و ... به وسیله برقکار ساختمان انجام می‌گیرد.

برق از مؤلفه‌های مهم در زندگی انسان‌ها تلقی می‌گردد. قابلیت سکونت و ادامه دادن زندگی بدون انرژی برق، عملا غیر ممکن می‌باشد. از طرف دیگر، رشد چشمگیر ساخت و سازها، رونق و توسعه بازار کار رشته برق ساختمان را در پی داشته است.

امکان مشغول شدن برق کار ساختمانی در مراکز مختلف درمانی، صنعتی، تجاری و فروشگاه‌ها، ادارات و شرکت ها، واحد‌های مسکونی و کارخانه‌ها وجود دارد. مهارت و تخصص از عناصر اصلی موفقیت در این حرفه می‌باشد. این عناصر در افزایش سطح درآمد ماهیانه برق کار نقش بسزایی ایفا می‌نمایند. با بررسی‌های صورت گرفته متوسط درآمد ماهیانه یک برق کار ساختمان در حدود ۶ الی ۱۲ میلیون تومان برآورد شده است.

با یادگیری برق ساختمان می‌توانید در مدت زمان کوتاهی به یک برقکار حرفه‌ای تبدیل شده و انواع سیم کشی‌های برق را در ساختمان انجام دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره یادگیری برق ساختمان کافیست بهترین آموزشگاه برق ساختمان  را شناسایی و در دوره آموزش برق ساختمان ثبت نام نمایید.
آشنایی با بازار کار رشته های پردرآمد برق و الکترونیک

2- بازار کار تعمیرات برد

بسیاری از لوازم الکتریکی و الکترونیکی از یک قطعه حائز اهمیت با عنوان برد برخوردار می‌باشند. این قطعه بر روی کلیه عملکرد‌ها و کارکرد‌های لوازم برقی نظارت دارد. در صورت معیوب شدن برد الکترونیکی، کارکرد بهینه و مطلوب دستگاه دچار اختلال می‌شود. تعمیر برد لوازم الکتریکی مستلزم برخورداری از تخصص و مهارت لازم در این زمینه می‌باشد. از سوی دیگر، بازار کار رشته تعمیرات برد الکترونیکی، از رونق مناسب و درآمد مطلوبی بهره می‌برد. پیشرفت‌های صورت گرفته در حوزه فناوری نیز مزید بر علت شده است.

لازم به ذکر است که یکی از پیش نیاز‌های اصلی برای موفقیت در بازار کار رشته‌های برق و الکترونیک داشتن توانمندی و مهارت لازم در این حوزه می‌باشد. بهترین راهکار برای وارد شدن به بازار کار پردرآمد حرفه تعمیرات برد الکتریکی، شناسایی بهترین آموزشگاه تعمیرات برد و شرکت در دوره آموزش تعمیر برد الکترونیکی است.

گفتنی است که متوسط درآمد ماهیانه تعمیرات برد الکتریکی با لحاظ کردن مهارت و تخصص لازم، رقمی در حدود ۷ الی ۱۵ میلیون تومان اعلام شده است.

آشنایی با بازار کار رشته های پردرآمد برق و الکترونیک

3- رشته برق صنعتی

در ادامه بررسی بازار کار رشته‌های برق و الکترونیک به رشته جذاب و پرطرفدار برق صنعتی می‌رسیم. در طی این سال‌ها واحد‌های صنعتی و تولیدی بسیار زیادی در سطح کشور به بهره برداری رسیده است. رشد بخش صنعتی، موجب رشد و گسترش چشمگیر بازار کار رشته برق صنعتی شده است. با توجه به معدود بودن نیرو‌های متخصص و باتجربه و افزایش تقاضا در این حوزه، می‌توان آینده روشن و رو به رشدی را برای حوزه برق صنعتی ترسیم نمود.

بستر مناسب برای مشغول شدن در این رشته در بسیاری از مراکز تولیدی، کارخانجات، شهرک‌های صنعتی و مراکز نظامی، تجاری و درمانی، تحت عنوان تکنسین و متخصص برق صنعتی برای متقاضیان فراهم شده است. براساس آمار و ارقام موجود، متوسط درآمد ماهیانه رشته برق صنعتی ۷ الی ۱۵ میلیون تومان اعلام گردیده است.

 برای وارد شدن به این حرفه پردرآمد، شرکت در دوره‌های تخصصی آموزش برق صنعتی در آموزشگاه‌های معتبر از راهکار‌های کاربردی و کارآمد تلقی می‌گردد. برای موفق شدن در این حرفه و رسیدن به درآمد مطلوب و مناسب، اهمیت و تاثیر دوره‌های آموزشی و تخصصی را نمی‌توان نادیده گرفت.
 

4- بازار کار رشته سیم پیچی

سیم پیچی از فرآیند‌های مهم و حائز اهمیت برای ساخت موتور‌های الکتریکی و الکترونیکی به شمار می‌رود. به عبارت دیگر، راه اندازی بسیاری از لوازم الکتریکی و برقی از طریق یک قطعه اصلی با عنوان موتور صورت می‌گیرد. سیم پیچی لوازم برقی از مهارت‌های بسیار تخصصی و حرفه‌ای محسوب می‌شود. با توجه به فنی و تخصص محور بودن این رشته، می‌توان اذعان نمود که بازار کار حرفه سیم کشی از رونق مناسب و درآمد بالایی برخوردار می‌باشد.

با توجه به رونق و توسعه ماشین‌های الکتریکی در صنایع و کارخانجات خرد و کلان، زمینه مناسب برای اشتغال و فعالیت افراد دارای مهارت سیم پیچی به خوبی فراهم شده است. در این میان، بازار کار رشته‌های برق و الکترونیک به ویژه شغل سیم پیچی نه تنها در داخل کشور، بلکه در کشور‌های خارجی نیز از مشاغل پر تقاضا و پرطرفدار به حساب می‌آید.

 همچنین، متقاضیان می‌توانند با طی کردن آموزش‌های لازم و کسب مهارت‌های مورد نیاز، به صورت مستقل، در این رشته به فعالیت مشغول شوند. متوسط درآمد ماهیانه شغل سیم پیچی در صورت کسب تجربه و تخصص لازم، در حدود ۷ الی ۲۰ میلیون تومان می‌باشد

 

5- بازار کار رشته نصب دوربین مداربسته

بازار کار رشته‌های برق و الکترونیک مانند نصب دوربین مدار بسته، در طی سال‌های اخیر، بسیار داغ و پر رونق دنبال می‌شود. نیاز واحد‌ها و اماکن تجاری، ادارات و مجتمع‌های مسکونی به تامین امنیت را می‌توان از عامل‌های مهم رشد و توسعه بازار کار رشته نصب دوربین مدار بسته عنوان نمود. تامین امنیت و افزایش ضریب ایمنی و کاهش جرایم، با نصب دوربین مداربسته به بهترین نحو محقق می‌گردد.

این حرفه در کشور‌های خارجی و در کشور ما در ردیف مشاغل دارای درآمد بالا و بازار کاری مناسب قلمداد می‌گردد و ورود به آن نیاز به سرمایه بالایی نداشته و تنها کافیست با شرکت در یک دوره نصب دوربین مدار بسته با صفر تا صد نصب دوربین آشنا شوید. از سوی دیگر، تقاضای بسیار بالا در این زمینه، رونق نصب دوربین مدار بسته را به دنبال داشته است. توانمندی و تخصص بالا و تبلیغات مناسب، از مؤلفه‌های مهم برای موفقیت در این حرفه می‌باشند. براساس شواهد موجود، میزان درآمد ماهیانه نصاب دوربین مداربسته در حدود ۱۰ الی ۱۵ میلیون تومان پیش بینی شده است.

امروزه آموزشگاه‌های متعددی دوره‌های برق و الکترونیک را برگزار کرده و کارآموزان را برای ورود به بازارکار آماده می‌کند. آموزشگاه برق گستران یکی از بهترین آموزشگاه‌های فنی در زمینه برگزار دوره‌های برق می‌باشد. این آموزشگاه به صورت کاملا عملی و در محیط کارگاهی دوره‌های خود را برگزار کرده و همه ساله کارآموزان بسیاری را وارد بازار کار می‌نماید.

برای اطلاعات بیشتر از دوره‌های این آموزشگاه و ثبت نام می‌توانید به سایت این مرکز به نشانی https://barghgostaran.com مراجعه نمائید.

همچنین می‌توانید در ساعات کاری آموزشگاه با شماره ۰۲۱۶۶۵۹۷۳۰۵ تماس گرفته و به صورت رایگان مشاوره تلفنی دریافت کرده و در دوره دلخواه ثبت نام نمائید.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین