سقوط هواپیمای مسافربری اندونزی

سقوط هواپیمای مسافربری اندونزی

نیروی دریایی اندونزی اعلام کرد که لاشه هواپیمای مسافربری اندونزی که با ۱۲ خدمه و ۵۰ مسافر سقوط کرد٬ در ۴ نقطه مختلف «هزار جزیره» در شمال جاکارتا پراکنده شده است.
کد خبر: ۸۹۳۲۷
بازدید : ۴۵۲۴
۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۰
سقوط هواپیمای مسافربری
 
فرادید| ظهر شنبه بود که آدیتا ایراواتی، سخنگوی وزارت حمل و نقل اندونزی اعلام کرد که ارتباط هواپیمای مسافربری خطوط هوایی این کشور٬ پنج دقیقه بعد از برخاستن از فرودگاه جاکارتا، با برج مراقبت قطع شده است.

به گزارش فرادید این هواپیما متعلق به خطوط «سریویجایا ایر» اندونزی بوده و بعد از ظهر روز شنبه به وقت محلی، فرودگاه جاکارتا را به مقصد شهر «پونتیاناک» ترک کرده است. ایراواتی با اشاره به آغاز عملیات جستجو و نجات گفت: آخرین ارتباط با این پرواز در ساعت ۱۴.۴۰ به وقت محلی بوده است.بنابر اطلاعات وب سایت ردیابی پرواز رادار Flightradar ۲۴ هواپیما در کمتر از یک دقیقه بیش از ۳۰۰۰ متر افت ارتفاع داشته است.

براساس جزییات ثبت شده، این یک هواپیمای بوئینگ ۲۷ ساله مدل ۵۰۰-۷۳۷ بوده است.
 
لاشه هواپیما در دریا

پیدا شدن بخش‌هایی از هواپیما

مقامات اندونزی بامداد یکشنبه اعلام کردند تیم جست‌وجو از دریای جاوه اشیایی مانند تکه‌های لباس، آهن‌پاره و بخش‌هایی از اجساد سرنشینان را در محل سقوط هواپیما بیرون کشیده‌اند.

نیروی دریایی اندونزی اعلام کرد که لاشه هواپیما را که با ۱۲ خدمه و ۵۰ مسافر سقوط کرد٬ در ۴ نقطه مختلف «هزار جزیره» در شمال جاکارتا پراکنده شده است. آن‌ها همچنین گفتند که "محل" سقوط هواپیمای مسافربری بوئینگ و نیز جعبه سیاه را پیدا کرده‌اند.

تا کنون بخشی از بدنه هواپیما، وسایل سرنشینان و تکه‌هایی از اجساد کشف شده است. تکه‌های یافت شده از عمق ۲۳ متری به دست آمده است. دستکم ۲۶۰۰ نیروی امدادی در این عملیات شرکت دارند. مقامات امداد و نجات می‌گویند عملیات جستجو را شبانه‌روز پیش خواهند برد.

یک متخصص ایمنی حمل و نقل در اندونزی می‌گوید "بر اساس تکه‌هایی از لاشه هواپیما پیدا شده است، احتمالا هواپیما به سطح آب برخورد کرده و از هم گسسته شده است. چون اگر در هوا منفجر شده بود، تکه‌ها گسترده‌تر پخش می‌شد".
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین