قیمت طلای جهانی؛ امروز ۲۴ دی

قیمت طلای جهانی؛ امروز ۲۴ دی

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۹ درصد افزایش، به ۱۸۶۰ دلار و ۱۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار شب گذشته با ۰.۴ درصد افزایش، در ۱۸۴۴ دلار و ۲۰ سنت بسته شده بود.
کد خبر: ۸۹۴۴۷
بازدید : ۴۲۹۷
۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۹
قیمت طلا
 
فرادید| در معاملات روز چهارشنبه ۲۴ دی ماه در بازار  جهانی با توجه به روند افزایشی ابتلا به کرونا بار دیگر تقاضا برای خرید فلز زرد افزایش یافت و در نتیجه قیمت طلا بالا رفت.

به گزارش فرادید هر اونس طلا امروز با ۰.۱ درصد افزایش به ۱۸۵۶ دلار و ۸۶ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز هم با ۰.۸ درصد رشد به ۱۸۵۸ دلار و ۱۰ سنت رسید. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۹ درصد افزایش، به ۱۸۶۰ دلار و ۱۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار شب گذشته با ۰.۴ درصد افزایش، در ۱۸۴۴ دلار و ۲۰ سنت بسته شده بود.

سوددهی اوراق قرضه ده ساله دولت آمریکا از بالاترین رقم ۱۰ ماه اخیر عقب نشسته و سبب شده تا ارزش دلار اندکی کاهش یابد. همین مسئله در رشد قیمت طلا موثر بوده است.

کایل رودا، تحلیلگر شرکت آی جی مارکتس اظهار کرد: چشم انداز سال خوب برای طلا تغییر نکرده است. بازده واقعی تقریبا منفی مانده و افت ارزش دلار در ادامه سال، خرید قرارداد‌های طلا را جذابتر می‌کند. اما اگر قیمت طلا کاهش پیدا کند یا در کوتاه مدت روند نزولی داشته باشد، تعجب آور نیست، زیرا دلار آمریکا خود را متوازن می‌کند.

آمار‌های جهانی جدید نشان می‌دهد که میزان مبتلایان به کرونا در جهان به بیش از ۹۱ میلیون نفر رسیده و مقررات سختگیرانه تری در چند کشور اروپایی و آسیایی برای جلوگیری از گسترش هر چه بیشتر بیماری اعمال شده است.

چندین مقام بانک مرکزی آمریکا پیش بینی کردند اگر واکسیناسیون سرعت بگیرد، بهبود اقتصادی سریعتر مشاهده می‌شود، اما این امر پرسش‌هایی را درباره چشم انداز سیاست پولی این بانک مرکزی برمی انگیزد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۲ درصد کاهش پیدا کرد و به ۲۵ دلار و ۵۱ سنت رسید. بهای هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد افزایش، به ۱۰۷۹ دلار و ۲۱ سنت رسید. بهای هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد کاهش، ۲۳۸۸ دلار و ۷۸ سنت معامله شد.
برچسب ها: قیمت طلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین