ماجرای ترور عباس میرزا کریمی رئیس سابق اداره محیط زیست دماوند

ماجرای ترور عباس میرزا کریمی رئیس سابق اداره محیط زیست دماوند

ترور عباس میرزا کریمی، رئیس سابق اداره محیط زیست دماوند واکنش‌های متفاوتی را به دنبال داشت. در این رابطه فراکسیون محیط زیست مجلس در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن ترور مدافع محیط زیست دماوندی از همه دستگاه‌های امنیتی، انتظامی و قضایی خواست عاملان این جنایت را شناسایی و دستگیر کنند.
کد خبر: ۸۹۴۶۰
بازدید : ۱۲۲۰۶
۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۲
ترور رئیس سابق اداره محیط زیست دماوند؛ ماجرا چه بود؟
فرادید| عباس میرزاکریمی رئیس سابق اداره محیط زیست شهرستان دماوند شب گذشته به ضرب گلوله افراد ناشناس جان باخت. براساس اعلام مسئولان قضایی دماوند او ساعت ۲۱ شب گذشته در مسیر جاده گرمابسرد به سمت دماوند با استفاده از سلاح جنگی کلاش مورد حمله و هدف گلوله قرار گرفته است.

به گزارش فرادید، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دماوند می‌گوید که عباس میرزا کریمی پس از سوءقصد به وسیله سلاح جنگی، وی به بیمارستان منتقل شد که بر اثر شدت جراحات جان خود را از دست داد.  

با این حال مسئولان قضایی دماوند می‌گویند که علت، انگیزه و شناسایی مهاجمان در دست بررسی است.

سرهنگ جمشید محبت خانی فرمانده یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست هم گفته که «خانواده عباس میرزا کریمی چندین مظنون را معرفی کرده اند که این افراد به دادسرا معرفی شدند و تا زمانی که اطلاعات تکمیل نشود نمی‌توان اظهار نظری کرد.»

عباس میرزاکریمی، ارشد محیط دار این سازمان، از جمله حامیان اساسی محیط بانان و از جمله افراد پیگیر در راستای احقاق حقوق محیط بانی و محیط زیست در کشور بود که سال‌ها تلاش و عمر خود را در راه حفاظت از حیات وحش و عرصه‌های طبیعی صرف کرد.

ترور رئیس سابق اداره محیط زیست دماوند؛ ماجرا چه بود؟تصویری از خودروی عباس میرزاکریمی پس از حمله مهاجمان
 
هفتم آذرماه سال جاری نیز محسن فخری‌زاده، رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع در آبسرد شهرستان دماوند ترور و به شهادت رسید. در آن حادثه یک خودرو نیسان منفجر شده و خودرو مربوط به شخصیت‌های هدف ترور نیز مورد اصابت گلوله قرار گرفته بود.

شهرستان دماوند از جمله شهرستان های شرق استان تهران است که در ۴۵ کیلومتری پایتخت قرار دارد. گرمابسرد یکی از مانطق روستایی بخش مرکزی از توابع شهرستان است.


واکنش ها به ترور رئیس اسبق محیط زیست دماوند

ترور عباس میرزا کریمی، رئیس سابق اداره محیط زیست دماوند واکنش‌های متفاوتی را به دنبال داشت. در این رابطه فراکسیون محیط زیست مجلس در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن ترور مدافع محیط زیست دماوندی از همه دستگاه‌های امنیتی، انتظامی و قضایی خواست عاملان این جنایت را شناسایی و دستگیر کنند.

در بیانیه فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس شورای اسلامی آمده است: «در آستانه سالروز شهادت دخت نبی مکرم اسلام، حضرت صدیقه طاهره، خانم فاطمه زهرا (س) در کمال تاسف، بهت و حیرت، خبر تلخ و تاسف‌بار شهادت یکی دیگر از سربازان مدافع حریم محیط زیست کشور، قلب آحاد ملت شریف و بزرگ ایران، کارکنان خدوم و مجموعه زحمتکش سازمان حفاظت محیط زیست و همه علاقه‌مندان و دوستداران محیط زیست کشور را جریحه دار و داغدار کرد.»
 
ترور رئیس سابق اداره محیط زیست دماوند؛ ماجرا چه بود؟
فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس افزود: «خبر تلخ و تاسف بار ترور ناجوانمردانه محیط بان عباس میرزاکریمی از پرسنل خدوم، خبره و با سابقه اداره محیط زیست شهرستان دماوند، نشان داد که متجاوزان از هیچ گونه جرم و جنایتی در رسیدن به اهداف پلید و اقدامات غیرقانونی خود ابایی ندارند و در سایه بی تدبیری و عدم حمایت جدی و موثر از محیط بانان مظلوم و فداکار، از حاشیه امنی برخوردار می‌باشند که این گونه بی محابا و به طرز وحشتناک و جنایتکاران‌های این محیط بان عزیز را که در راه بازگشت به خانه خود بوده، مورد سوء قصد قرار می‌دهند.»

فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست کشور نیز طی پیامی اعلام کرد که «با کمال تاسف با خبر شدم، ارشد محیط‌دار حاج عباس میرزاکریمی که یکی از محیط‌بانان پرتلاش و قدیمی در عرصه حفاظت از طبیعت ایران بود، بر اثر حادثه‌ای که دلایل وقوع آن در دست بررسی است، جان به جان آفرین تسلیم کرد. ایشان در طول سال‌های خدمت در یگان حفاظت محیط زیست منشآ خدمات ارزشمندی بود که نتایج بسیاری از آن‌ها همچنان در مناطق مختلف و به ویژه منطقه‌ی دماوند قابل لمس است. اینجانب ضمن عرض تسلیت به جامعه محیط بانی کشور، برای این خدمتگزار صدیق و ایثارگر آرزوی رحمت و غفران الهی و برای خانواده گرانقدرش صبر و سلامتی خواستارم.»


 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه