گروگانگیری و قتل پسر پولدار

گروگانگیری و قتل پسر پولدار

شهرام سگ گرانقیمتی داشت که آن را چند روز قبل دزدیدم و به خانه یکی از دوستان مشترک‌مان بردیم. بعد با شهرام تماس گرفتیم و گفتیم سگش آنجاست، اما وقتی او برای گرفتن سگش آمد دست و پایش را بستیم.
کد خبر: ۸۹۵۴۹
بازدید : ۱۰۶۴۱
۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۷
قاتلان پسر جوان

۲ پسر جوان که با هدف اخاذی از پسر پولدار، وی را به قتل رسانده بودند از سوی قضات شعبه ۵ دادگاه کیفری استان تهران به پرداخت دیه و حبس محکوم شدند. رسیدگی به این پرونده از اسفند سال ۹۵ با گزارش ربوده شدن پسر جوانی به نام شهرام آغاز شد.

پدر شهرام به پلیس گفت: پسرم پس از خروج از خانه دیگر بازنگشت و تلفنش را پاسخگو نبود تا اینکه چند ساعت بعد پسری با تلفن خانه‌مان تماس گرفت و گفت شهرام را ربوده است. از سوی دیگر مادر شهرام هم به مأموران گفت: پسرم با یکی از دوستانش به نام خسرو اختلاف داشته است.

پس از آن پلیس برای دستگیری خسرو وارد عمل شد، اما دریافت او قصد خروج غیرقانونی از کشور را داشته که توسط پلیس مرزبانی دستگیر شده است. خسرو پس از بازداشت گفت: من و شهرام سال‌ها همدیگر را می‌شناختیم. می‌دانستم وضع مالی خوبی دارد به همین خاطر با یکی از دوستانم به نام رضا به طمع سرقت پول‌هایش تصمیم گرفتیم او را بدزدیم.
 
شهرام سگ گرانقیمتی داشت که آن را چند روز قبل دزدیدم و به خانه یکی از دوستان مشترک‌مان بردیم. بعد با شهرام تماس گرفتیم و گفتیم سگش آنجاست، اما وقتی او برای گرفتن سگش آمد دست و پایش را بستیم.
 
بعد از او خواستیم تا با پدرش تماس بگیرد و بگوید تا برایمان پول واریز کند، اما شهرام مقاومت کرد و ماهم به ناچار چند ضربه چاقو به او زدیم که چند ساعت بعد فوت کرد. پس از آن جسدش را داخل خودروی خودش گذاشتیم و او را در حاشیه شهر بهارستان دفن کردیم و تلفن همراه و پول‌هایی را که در جیبش بود سرقت کردیم.

پس از این اعترافات رضا ۱۷ ساله نیز بازداشت شد و حرف‌های خسرو را تأیید کرد. با تکمیل تحقیقات و اعترافات متهمان، کیفرخواست صادر و پرونده آن‌ها برای رسیدگی به شعبه ۵ دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

در ابتدای جلسه اولیای دم برای متهمان درخواست قصاص کردند و سپس متهمان در جایگاه قرار گرفتند و هرکدام دیگری را به عنوان قاتل معرفی کردند. وقتی تحقیقات پلیس و پرس و جوی قضات دادگاه برای مشخص شدن عامل اصلی جنایت بی‌نتیجه ماند، قضات هر ۲ متهم را به پرداخت نصف دیه و همچنین به اتهام آدم‌ربایی به ۱۲ سال زندان محکوم کردند.

رضا همچنین به اتهام سرقت موبایل و پول‌های قربانی به ۵ سال نگهداری در کانون اصلاح و تربیت محکوم شد و این حکم در دیوان عالی کشور هم مهر تأیید خورد.
 
منبع: روزنامه ایران
برچسب ها: گروگانگیری قتل
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه