زلزله در هرمزگان در دو روز متوالی

زلزله در هرمزگان در دو روز متوالی

صبح روز یکشنبه ۲۸ دی ماه نیز در ساعت ۶:۲۰ زلزله‌ای به بزرگی ۴.۵ ریشتر مرز خلیج فارس، جزیره قشم و کنگ در هرمزگان را لرزاند.
کد خبر: ۸۹۵۵۷
بازدید : ۵۵۵۹
۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۸
خرابی های زلزله هرمزگان
 
فرادید| دو زمین لرزه در دو روز متوالی بخش‌هایی از استان هرمزگان را لرزاند.

در زلزله روز ۲۷ دی ماه هم مرکز لرزه نگاری دانشگاه تهران اعلام کرد زلزله به بزرگی ۵.۵ دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت ۱ و ۱ دقیقه و ۳ ثانیه بامداد شنبه کنگ در استان هرمزگان را لرزاند که کانون این زلزله در موقعیت ۲۶.۶۷ عرض شمالی و ۵۵.۲۱ طول شرقی ثبت شده است.

صبح روز یکشنبه ۲۸ دی ماه نیز در ساعت ۶:۲۰ زلزله‌ای به بزرگی ۴.۵ ریشتر مرز خلیج فارس، جزیره قشم و کنگ در هرمزگان را لرزاند. به گزارش فرادید این زمین لرزه در طول جغرافیایی ۵۵.۲۴، عرض جغرافیایی ۲۶.۷۵ و در عمق ۷ کیلومتری زمین رخ داده است.

مختصات زلزله در هرمزگان
مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: تاکنون گزارشی مبنی بر خسارت جدی زلزله در استان هرمزگان دریافت نشده و خسارات احتمالی در دست بررسی است.

مهرداد حسن زاده بیان کرد: برای نزدیک به ۱۰۰ خانوار روستا‌های آسیب دیده از زلزله چادر دراین روستا‌ها نصب شد و ۱۰۰چادر دیگر هم برای نصب ارسال شده تا خانوار‌ها براحتی بتوانند اسکان پیدا کنند.

وی اضافه کرد: ضمن تامین نیاز‌های اولیه مثل پتو، چراغ گرم کن ونفت، برآورد اولیه از زلزله اولی ابتدا ۸۰ واحد، ولی درحال حاضر ۱۹۰ واحد آسیب دیده که ۱۲۵ واحد تعمیر و ۷۵ واحد احداثی است که با توجه به خشکت وگلی بودن مصالح این واحد‌ها بایستی نوسازی شوند.
 
نصب چادر در روستاهای آسیب دیده از زلزله
برچسب ها: زلزله هرمزگان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه