دانگ فنگ AX۴؛ کراس اوور کوچک چینی

دانگ فنگ AX۴ به عنوان یک محصول اقتصادی، در قسمت دماغه تلاش شده تا مقداری از سادگی مورد انتظار مخاطب فاصله ایجاد شده و یک ترکیب زیبا و قابل قبول ارائه شود.
کد خبر: ۸۹۵۷۱
بازدید : ۱۴۳۸۲
۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۰
‌مازیار دانیالی| ای اکس ۴ (AX۴) محصولی از دانگ فنگ است که در کلاس کراس اوور وارد کاتالوگ فروش کمپانی چینی شده و در بازار این کشور بین ۱۱۶۰۰ تا ۱۳۱۰۰ دلار قیمت دارد.

به عنوان یک محصول اقتصادی، در قسمت دماغه تلاش شده تا مقداری از سادگی مورد انتظار مخاطب فاصله ایجاد شده و یک ترکیب زیبا و قابل قبول ارائه شود. اینجا چراغ‌های اصلی طراحی دو بخشی یا دو طبقه دارند بطوریکه نوار ال ایی دیی نقطه‌ای در خط بالا و در قسمت زیر آن و بخش دوم چراغ هالوژن‌ها قرار گرفته اند.

در نمای جانبی با یک محیط عضلانی بواسطه طراحی پلاستیکی بالای رکاب و الگوی فندر‌ها (گلگیر) پیش روی مخاطب قرار دارد.

متاسفانه در نمای عقب ردپایی از خلاقیت طراحی دماغه مشاهده نمی‌شود! شکل نامناسب بامپر (سپر) و چراغ‌هایی که بطور عمودی داخل آن جانمایی شده شرایطی را ایجاد کرده که این قسمت ناهماهنگ به نظر آید.

از منظر ابعاد برابر با ۴۱۹۵ میلیمتر در طول، ۱۷۸۰ میلیمتر در عرض و ۱۶۲۲ میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محور‌های آن نیز برابر با ۲۵۸۰ میلیمتر است. رینگ‌ها در حالت استاندارد ۱۷ اینچی هستند.

پیشرانه

در بخش پیشرانه از نمونه ۱.۶ لیتری تنفس طبیعی ۱۲۴ اسب بخاری با گشتاور ۱۵۳ نیوتن متر استفاده شده است. برای جعبه دنده نیز با توجه به تریم از نمونه ۵ سرعته دستی و یا ۶ سرعته دی سی تی استفاده شده که نیرو را به محور جلو انتقال می‌دهد.

کابین و ایمنی

کابین محیط مناسبی را در کلاس یک خودروی اقتصادی پیش روی مشتری قرار می‌دهد. نمایشگر اصلی سیستم سرگرمی تبلتی، دریچه‌های سیستم تهویه با طراحی جالب که جز مهمترین ویژگی‌های این کابین هستند، طراحی اسپرت نشانگر انالوگ امپر، استارت دکمه ای، سیستم تهویه غیر اتوماتیک، نورپردازی داخلی، یو اس بی، بلوتوث، گرم کن و تهویه صندلی‌های هر دو ردیف، پاور ویندوز جلو و عقب، آینه‌ها با تنظیم الکتریکی، اسکای روف الکتریکی، استراحتگاه دست و برف پاکن عقب از جمله امکانات کابین هستند.

در بخش ایمنی نیز مواردی شامل: کروز کنترل، رادار پارک جلو و عقب، دوربین عقب، نمایشگر فشار باد لاستیک،‌ای بی اس، ایی بی دیی، پایداری الکترونیکی، دستیار حرکت در سربالایی، دی لایت، ایربگ و ایزوفیکس قابل اشاره است.

 
نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه