سیلی به صورت خدمت سربازی؛ علی اصغر عنابستانی کیست؟

سیلی به صورت خدمت سربازی؛ علی اصغر عنابستانی کیست؟

ماجرای سیلی زدن علی اصغر عنابستانی، نماینده سبزوار به صورت سرباز وظیفه در خط ویژه خیابان انقلاب، در طول روز‌های اخیر واکنش‌های گسترده‌ای را به دنبال داشته است. سردار محمدحسین حمیدی رئیس پلیس راهور تهران در واکنش به این موضوع می‌گوید: «کار سرباز ما کاملاً درست و برگرفته از قانون بود و سرباز نباید به خودرویی که فاقد مجوز بود اجازه تردد در خط ویژه می‌داد.
کد خبر: ۸۹۷۹۴
بازدید : ۴۵۷۰
۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۶
علی اصغر عنابستانی نماینده سبزوار
 
فرادید| سیلی زدن نماینده سبزوار در مجلس به صورت یک سرباز راهور به جنجال روز‌های اخیر بدل شده است. بلوایی که علی اصغرعنابستانی ادعای سیلی زدن را در آن رد می‌کند. او می‌گوید که به صورت او سیلی نزده و این تنها ادعای سرباز راهور است. اما ویدیوی منتشر شده از لحظه وقوع این ماجرا نشان می‌دهد که حاضران سیلی زدن نماینده سبزوار به صورت این سرباز را تایید می‌کنند. این مسئله حالا با واکنش رسانه ها، برخی از سیاسیون و کاربران شبکه‌های اجتماعی مواجه شده است.

به گزارش فرادید؛ ماجرا از این قرار است که روز چهارشنبه اول بهمن ماه، خودروی حامل علی اصغر عنابستانی، نماینده سبزوار و داورزن قصد عبور از خط ویژه خیابان انقلاب را داشته است، اما سرباز راهور به دلیل عدم ارائه مجوز اجازه عبور این خودرو را نداده است. اما این موضوع با واکنش تند نماینده سبزوار و راننده او مواجه می‌شود.

حامد اکبری سرباز وظیفه مدعی است که علی اصغر عنابستانی به صورت او سیلی زده و راننده هم اقدام به فحاشی کرده است.

سرباز راهور برای اثبات این موضوع از فردی که ویدیو را تهیه می‌کند می‌خواهد تا از مردم حاضر در محل سوال کند که چنین حادثه‌ای رخ داده است یا خیر، که البته با تایید مردم نیز مواجه می‌شود.  او همچنین می گوید که دوربین شهری این صحنه ها را ضبط کرده است.
ویدیوی جنجال علی اصغر عنابستانی و سرباز راهور در مسیر خط ویژه انقلاب

اما پس از بالاگرفتن انتقادها، محمدرضا دشتی اردکانی عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس در واکنش به افکار عمومی می‌گوید که بنده با آقای عنابستانی صحبت کرده‌ام و ایشان درگیری فیزیکی خود با مامور پلیس را به طور کلی تکذیب کردند.

او همچنین می‌گوید آقای عنابستانی گفتند که سرباز به من توهین کرد، ولی بنده به صورت فیزیکی با وی درگیر نشده‌ام.

البته محمدرضا دشتی اردکانی تاکید دارد که این پرونده در هیات نظارت بر رفتار نمایندگان بررسی و نتیجه آن به اطلاع مردم خواهیم برسد.
 
از طرفی علی اصغر عنابستانی، نماینده سبزوار هم در مورد این بلوا می گوید که «ما حتی از ماشین هم پیاده نشدیم؛ لذا اینکه گفته می‌شود؛ عنابستانی بر صورت سرباز پلیس راهور سیلی زده است، اصلاً صحت ندارد.»
 
این درحالی است که پلیس راهور ناجا گفته است که مستندات سیلی زدن علی اصغرعنابستانی، نماینده سبزوار به صورت سرباز تحت اختیار خود را دارد.

سیلی زدن علی اصغر عنابستانی نماینده مجلس
واکنش ها به سیلی زدن نماینده سبزوار به صورت سرباز وظیفه

طرح ماجرای سیلی زدن نماینده سبزوار به صورت سرباز وظیفه در خط ویژه خیابان انقلاب، در طول روز‌های اخیر واکنش‌های گسترده‌ای را به دنبال داشته است. سردار محمدحسین حمیدی رئیس پلیس راهور تهران در واکنش به این موضوع می‌گوید: «کار سرباز ما کاملاً درست و برگرفته از قانون بود و سرباز نباید به خودرویی که فاقد مجوز بود اجازه تردد در خط ویژه می‌داد.

طبق گفته رئیس پلیس راهور تهران، مستنداتی مبنی بر برخورد فیزیکی نماینده با سرباز پلیس راهور وجود دارد که کاملاً کفایت می‌کند. البته او می‌گوید که باید ببینیم مرجع قضایی در این رابطه چه تصمیم‌گیری‌ای خواهد کرد.

سردار مهدی حاجیان نیز در واکنش به این ماجرا گفته است که «سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی بلافاصله دستور ویژه‌ای برای حمایت از حقوق  سرباز وظیفه راهور و پیگیری موضوع از طریق معاونت حقوقی و بازرسی ناجا صادر کرد.»

البته سردار اشتری، فرمانده ناجا هم در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره اقدامات انجام‌شده از سوی نیروی انتظامی درخصوص سیلی زدن یک نماینده به صورت سرباز پلیس راهور گفته که کسی از قانون مستثنا نیست و مجموعه ناجا در حال پیگیری موضوع هستد.  

در این میان، محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس نیز به این جنجال واکنش نشان داد.

او در حساب کاربری توییترش نوشت: «در برابر قانون همه مساوی هستند. مجلس به کسانی که به وظیفه قانونی خود عمل می‌کنند افتخار می‌کند و ⁧‫اولین مدافع‬⁩ حقوق آن هاست. ‏در حادثه اخیر، به محض شنیدن اولین گزارش‌ها، دستور بررسی دقیق ماوقع صادر شد؛ درصورت احراز تخلف، هیئت نظارت بر نمایندگان بدون مسامحه بررسی و برخورد قانونی خواهد کرد.»

سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، نایب رئیس مجلس و رئیس هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان هم گفته است: «درگیری نماینده مجلس با سرباز راهور را در هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان بررسی می‌کنیم و با مقصر قطعاً برخورد قانونی خواهیم کرد پس از بررسی‌ها سخنگوی هیئت نظارت نتایج را اعلام خواهد کرد ‏حفظ حقوق مردم برای ما مسئله اساسی است و همه حتی نمایندگان مجلس در برابر قانون مساوی هستند.»

سیلی به صورت خدمت سربازی؛ علی اصغر عنابستانی کیست؟
علی اصغر عنابستانی، نماینده سبزوار کیست؟

علی اصغرعنابستانی متولد سال ۱۳۵۰ در روستای قریه عنابستان از توابع شهرستان سبزوار است. او در حال حاضر نماینده شهرستان‌های سبزوار، داورزن و جغتای در دوره یازدهم مجلس است.

عنابستانی پیش از این مدیرکل امور اجتماعی استانداری خراسان رضوی در دولت نهم و پس از آن معاون استانداری این استان و فرماندار شهرستان سبزوار و استاندار استان چهارمحال و بختیاری در دولت دهم بود. او در سال ۱۳۸۴ مسئول ستاد احمدی‌نژاد بود، در آستانه انتخابات ۱۳۸۸ از فرمانداری سبزوار استعفا کرد و مسئولیت ستاد مردمی محمود احمدی‌نژاد در خراسان رضوی را به عهده گرفت.

علی اصغر عنابستانی پس از انتخابات دهمین دوره ریاست‌جمهوری به عنوان معاون امور اجتماعی دستیار ارشد رئیس‌جمهور در نهاد ریاست‌جمهوری مشغول فعالیت شد.

او سپس راهش را از احمدی نژاد جدا کرد و ۲۲ آبان سال ۹۴ به خبرآنلاین گفته بود: «اگر مشایی دور احمدی‌نژاد باشد ازصدفرسخی‌اش رد نمی‌شوم.»
 
عنابستانی همچنین تاکید کرده بود که «ارتباطی با احمدی نژاد ندارم. طیف آقایان بهاری و کسانی که معروف به جریان انحرافی شدند، در حد و اندازه یک جریان نبودند. اندازه اطرافیان رئیس جمهور نبودند. بی خود این را بزرگ کردند تا احمدی نژاد را بکوبند.»

اما پس از روی کار آمدن دولت یازدهم، عنابستانی چند سالی غایب بود، تا اینکه در انتخابات مجلس یازدهم از حوزه انتخابیه سبزوار، جغتای و داورزن حضور یافت و توانست به صندلی سبز بهارستان برسد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین