مدفون شدن ۵ کولبر ایرانی زیر بهمن

مدفون شدن ۵ کولبر ایرانی زیر بهمن

۶ روز پیش، ۵ کولبر ایرانی اهل آذربایجان غربی و روستای کوران زیر بهمن ماندند. خبر‌ها حکایت از مدفون شدن آن‌ها زیر بهمن دارد.
کد خبر: ۸۹۸۳۰
بازدید : ۹۲۳۹
۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۲
کولبران مدفون شده در برف
 
فرادید| کولبر ایرانی در خاک ترکیه گرفتار بهمن شدند.

۶ روز پیش، ۵ کولبر ایرانی اهل آذربایجان غربی و روستای کوران زیر بهمن ماندند. خبر‌ها حکایت از جانباختن آن‌ها زیر بهمن دارد.

 

پنج کولبر کُرد اهل روستای "کوران" از توابع منطقه صومای برادوست ارومیه به نام‌های "متین اصلانی فرزند عثمان، یاور اصلانی فرزند لقمان، بیلن احمدی فرزند صادق، اولایی خدایی فرزند حاتم و فرات خدایی فرزند خورشید" بر اثر سقوط بهمن در مرز ارومیه جان خود را از دست دادند.

متأسفانه اجساد این افراد تا امروز در زیر برف مدفون بوده  و براساس آخرین گزارش‌های دریافتی، متاسفانه پنج نفر که گرفتار بهمن شده بودند جان خود را از دست داده‌اند. البته جنازه آن‌ها پیدا شده که پس از انجام هماهنگی‌های معمول به کشورمان منتقل خواهند شد.
 
سعید خطیب زاده؛ سخنگوی وزارت امور خارجه گفت : بر اساس جزئیات دریافتی از ادارات ذیربط، در پی سقوط بهمن و مفقود شدن ۵ نفر از کولبران ایرانی در منطقه مرزی ایران و ترکیه، وزارت خارجه در کنار تماس‌های تلفنی و ملاقات سرکنسول کشورمان در ارزروم و پیگیری‌های ستاد بحران استان آذربایجان غربی، با ارسال دو فقره یادداشت به مقامات ترکیه یکی از سوی سفارتمان در آنکارا به وزارت خارجه ترکیه و یک مورد هم از اداره کل کنسولی به سفارت ترکیه در تهران، درخواست اجازه ورود تیم تفحص هلال احمر ایران به محل حادثه و همکاری نیرو‌های ترکیه با آنان جهت یافتن این عزیزان شد که البته این تلاش‌ها تا انتقال پیکر‌ها به کشور ادامه خواهد داشت.
 
 
برچسب ها: کولبر برف
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه