جشن شکست کرونا؛ لاکچری بازی جدید

جشن شکست کرونا؛ لاکچری بازی جدید

آیا بلاگرهایی که جشن‌های خود را به بهانه‌های مختلف برگزار می‌کنند و با میز‌های طراحی شده عکس‌های دونفره می‌گیرند، واقعا به اندازه لبخند‌هایی که در عکس دارند، حال‌شان خوب است یا این میز‌ها و طراحی‌ها برای چند عکس مجازی است. جشن شکست دادن کرونا یکی از جشن‌های جدیدی است که تصاویرش در اینستاگرام دیده می‌شود.
کد خبر: ۸۹۸۳۱
بازدید : ۴۲۹۰
۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۱
جشن خوب شدن از کرونا
 
فرادید| چندی پیش یک زوج با انتشار تصویری از جشن پایان دادن به بیماری کرونا در فضای مجازی، از حال خوبشان صحبت کرده بودند. به نظر می‌رسد که این زوج به ویروس کووید ۱۹ مبتلا شده و دوره‌ای را در قرنطینه برای شکست این ویروس به سر برده اند و حالا که توانسته اند کرونا را شکست دهند، اقدام به برپایی جشن و مهمانی کرده اند.

به گزارش فرادید، این روز‌ها که ترس و دلهره مبتلا شدن خود و عزیزانمان به ویروس کرونا در دل هایمان رخنه کرده و تمام ارگان‌ها نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی هشدار می‌دهند، اما در این میان برخی از افراد در بی خیالی مطلق به سر برده و اقدام به برگزاری جشن‌ها و مهمانی‌های به ظاهر لاکچری می‌کنند.


هنگامی که در صفحات مجازی جستجو می‌کنیم به بلاگر‌هایی بر می‌خوریم که به هر بهانه‌ای می‌خواهند باکلاس بودن و زندگی مجلل شان را به رخ بقیه بکشانند و با اشتراک تصاویر مختلف از سبک زندگی شان ذهن مخاطبان شان را مسموم می‌کنند. 

بااین حال، باید دید که آیا در واقعیت زندگی شان نیز حالشان خوب است یا فقط می‌خواهند خوشی‌های مصنوعی شان را به نمایش بگذارند. آیا زوج‌هایی که جشن‌های خود را به بهانه‌های مختلف برگزار می‌کنند و با میز‌های طراحی شده عکس‌های دونفره می‌گیرند، واقعا به اندازه لبخند‌هایی که در عکس دارند، حال‌شان خوب است یا این میز‌ها و طراحی‌ها برای چند عکس مجازی است و بعد از انتشار تصاویر، فضای خانه مجددا خاکستری می‌شود و هر یک از زوج‌ها در دنیای مجازی خود غرق می‌شوند.

به نظر می‌رسد که تغییر سبک زندگی و گم کردن معنای آن دامن بسیاری از زن و شوهر‌های امروزی را نیز گرفته و نمی‌خواهند از این بلای خانمان سوز که تمام حال خوب شان را مصنوعی کرده دست کشیده و به دنیای واقعی برگردند.

یافتن معنای زندگی
یافتن معنای زندگی 

ناراحت و غمگین بودن برای بسیاری از ما، پذیرفته‌تر و قابل‌درک‌تر از شاد و شادمان بودن است. در حدی که اگر کسی را در تاکسی یا اتوبوس ببینیم که ساکت ایستاده و غمگینانه در خود فرو رفته، او را درک می‌کنیم؛ اما اگر فردی دائما لبخند روی لبش باشد یا قهقهه بزند، او را دیوانه می‌پنداریم.

اما، تا به حال شده کسی را که با صدای بلند در یک محیط باز گریه می‌کند، دیوانه فرض کنید؟ همین مثال‌های ساده که همه‌ی ما کمابیش در زندگی روزمره‌ی خود تجربه کرده‌ایم نشان می‌دهد که به باور بسیاری از مردم، مسیر زندگی شاد، آن‌قدر‌ها هم که به نظر می‌رسد، راحت نیست و بسیاری از ما پذیرفته‌ایم که کمتر کسی می‌تواند زندگی کاملاً شاد و شادمانه را تجربه کند.

استفاده از ابزار مقایسه با دیگران به عنوان موتور ایجاد شادمانی، صرفاً یکی از ابزار‌هایی است که در بسیاری از فرهنگ‌ها، ترویج و تشویق می‌شود. همین مسئله باعث می‌شود که بعضی‌ها تلاش می‌کنند که لحظات شاد شان را به دیگران نشان دهند. گویا پر رنگ شدن معنای زندگی برای آن‌ها به این معنا است که لحظه به لحظه زندگی‌شان را در فضای‌مجازی با تصاویر لاکچری و شاد به تصویر بکشند.

این افراد با انتشار تصاویری از زندگی مفرح خود می‌خواهند بگویند که بسیار شاد بوده و حال خوبشان را به رخ دیگران بکشانند. برخی دیگر هدفی دیگر داشته و درواقع می‌خواهند حال بد و مشکلات شان را دیگران مخفی کنند و همواره تلاش می‌کنند که به اطرافیان و آشنایان ثابت کنند که چقدر حال شان خوب است.

حقیقت این است که همه ما به دنبال خوشحالی می‌گردیم و می‌خواهیم که شاد باشیم. اما گاهی اوقات به نظر می‌رسد که مسیر‌های اشتباهی را برای رسیدن به شاد بودن انتخاب می‌کنیم. از زمان ارسطو، بحث‌های زیادی در مورد اینکه واقعاً شادی چیست، عنوان شده است.

رویکرد‌های مربوط به خوشحالی، معتقدند که شاد بودن نوعی تجربه لذت و خوشی است. مفهوم خوشی روانی که از مفاهیم اصلی در فلسفه و اخلاق ارسطو است، به معنای یک روان خرسند، سالم و شاد و غنی بوده و رفاه روحی، روانی شخص را در پی دارد.  

برای داشتن روانی شاد لازم نیست که خود را با دیگران مقایسه کنیم و یا همیشه خنده‌های مصنوعی و لبخند‌های خشک شده بر لب داشته باشیم. با نشان دادن جشن‌های لاکچری در فضای مجازی روح و روان مان هیچ گاه شاد نمی‌شود و فقط خودمان را در یک زندگی غیر واقعی غرق کرده و از زندگی واقعی مان دور می‌شویم.

بهتر است این نکته را در نظر داشته باشیم که هیچ زندگی مشترک و هیچ زندگی فردی بدون رنج و زخم نخواهد بود. در فضای‌مجازی مدام با صفحاتی روبه‌رو می‌شویم که زندگی شان همیشه گلستان بوده و هیچ غم و غصه‌ای ندارند که این امر یک تناقض است.

اگر واقعا لحظات خوبی داریم که با نهایت لذت همراست می‌توانیم برای ثبت خاطره به دیگران نیز نشان دهیم، اما نباید ارزش‌ها را فراموش کنیم.  
 
جشن شکست دادن کرونا

نظر کاربران نسبت به تصویر منتشر شده

شکست کرونا در این روز‌ها که تمام فکر و ذکرمان درگیر نشدن با این ویروس است اتفاق خوش یمنی است، اما انتشار تصاویر جشن شکست کرونا در فضای مجازی با واکنش‌های مثبت و منفی کاربران روبرو شده است

کاربری در پاسخ به این تصویر نوشته بود: «جشن می‌گیرید که کرونا رو شکست دادید، حالا خوبه همون مهمونایی که دعوت کردید تو این اوضاع مریضن بشن و اونوقت باید یه جشن دسته جمعی بگیرید. لطفا لاکچری بازیاتون رو واسه بعداز این بیماری بذارید.»

کاربری دیگر نوشت: «اون قرص استامینوفنی که روی میز گذاشتید هیچ ربطی به کرونا نداره. یکم واقعی‌تر باشید. اینقد که شما‌ها از هر مناسبتی واسه جشن استفاده می‌کنید مشخصه می‌تونیم کرونا رو به زودی شکست بدیم.».

اما در این میان کاربر دیگری نسبت به بهبودی این زوج احساس خرسندی کرده بود و در پاسخ به تصویرشان نوشت: «خداروشکر که تونستید سلامتیتون رو به دست بیارید. امیدوارم تمام انسان‌ها این حس رو تجربه کنند و روزی برسه که تمام دنیا جشن بگیرند.»
برچسب ها: ویروس کرونا جشن
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین