آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۹۹/۱۱/۰۷

امروز ۷ بهمن ماه ۱۳۹۹، آمار فوتی‌های کرونا در ایران ۷۹ نفر اعلام شد. به این ترتیب تعداد جانباختگان کرونا در کشور به ۵۷ هزار و ۵۶۰ نفر رسید.
کد خبر: ۸۹۸۸۹
بازدید : ۴۱۵۷
۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۴
دکتر سیما سادات لاری
 
فرادید| کرونا، امروز سه شنبه ۷ بهمن ماه؛ جان ۷۹ نفر از هموطنانمان را گرفت. به این ترتیب آمار فوتی‌های کرونا در ایران تا این لحظه به ۵۷ هزار و ۵۶۰ نفر رسید. سخنگوی وزارت بهداشت گفت: تا کنون به طور قطعی ۳۸۵ هزار و ۷۰۶ نفر در کشور به کرونا مبتلا شده اند

سیما سادات لاری روز سه شنبه با اعلام آخرین آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در ایران افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۷ بهمن ۱۳۹۹) بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی ۶ هزار و ۴۲۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد و ۵۹۰ نفر بستری شدند.

با این حساب، مجموع بیماران کرونا در کشور به یک میلیون و ۳۸۵ هزار و ۷۰۶ نفر رسید.

به گزارش فرادید؛ دکتر لاری گفت: خوشبختانه تاکنون یک میلیون و ۱۷۷ هزار و ۳۶۷ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

همچنین ۴۰۳۸ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ر وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون ۹ میلیون و ۱۵ هزار و ۳۷۶ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

لاری افزود: بر اساس آخرین تحلیل ها، ۱۸ شهرستان کشور در وضعیت نارنجی، ۱۵۴ شهرستان در وضعیت زرد و ۲۷۶ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

همچنین بر اساس آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۴۴۹ هزار و ۷۳ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تا کنون به ۱۰۰ میلیون و ۲۸۴ هزار و ۴۶۱ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ۹ هزار و ۵۹۷ نفری در یک روز به تعداد ۲ میلیون و ۱۴۹ هزار و ۴۶۰ نفر رسیده است. آمار بهبود یافتگان نیز به ۷۲ میلیون و ۲۹۱ هزار و ۸۹۰ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا به شرح زیر است؛ اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است.

۱. آمریکا ۴۳۱ هزار و ۳۹۲ نفر (هزار و ۸۹۷ نفر)

۲. برزیل ۲۱۷ هزار ۷۱۲ نفر (۶۳۱ نفر)

۳. هند ۱۵۳ هزار و ۶۲۴ نفر (۱۱۶ نفر)

۴. مکزیک ۱۵۰ هزار و ۲۷۳ نفر (۶۵۹ نفر)

۵. بریتانیا ۹۸ هزار و ۵۳۱ نفر (۵۳۰ نفر)

۶. ایتالیا ۸۵ هزار و ۸۸۱ نفر (۴۲۰ نفر)

۷. فرانسه ۷۳ هزار و ۴۹۴ نفر (۴۴۵ نفر)

۸. روسیه ۶۹ هزار و ۹۱۸ نفر (۴۵۶ نفر)

۹. ایران ۵۷ هزار و ۴۸۱ نفر (۹۸ نفر)

۱۰. اسپانیا ۵۶ هزار و ۲۰۸ نفر (۲۵۷ نفر)
برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین