قیمت طلای جهانی، امروز ۹۹/۱۱/۱۱

قیمت طلای جهانی، امروز ۹۹/۱۱/۱۱

قیمت طلای جهانی تحت تأثیر دلار، امروز ۱۱ بهمن ماه به ۱,۸۴۷ دلار و ۶۷ سنت رسید. به این ترتیب کاهش قیمت ۰.۳۴ درصدی برای هر اونس طلا در بازار جهانی ثبت شد.
کد خبر: ۸۹۹۸۴
بازدید : ۳۰۰۴
۱۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۱
شمش طلا
 
فرادید| قیمت طلا در بازار جهانی تحت تأثیر دلار، شاهد کاهش هفتگی و ماهانه بود. امروز ۱۱ بهمن ماه ۱۳۹۹ تا لحظه تنطیم گزارش و طی ۲۴ ساعت گذشته قیمت هر اونس طلای جهانی با ۰.۳۴ درصد افت به ۱,۸۴۷ دلار و ۶۷ سنت رسید.

مدیران صندوق‌های سرمایه گذاری در این باره عنوان کرده‌اند که با توجه به وضعیت بازار‌های سهام، بازار فلزات گرانبها با کاهش میزان تقاضا در کوتاه مدت مواجه خواهد شد.

عوامل بنیادین کوتاه مدت در حال حاضر به ضرر قیمت طلاست، زیرا ارزش دلار در حال ترمیم است. بر همین اساس، هدف بعدی صعودی قیمت طلا همچنان مثل روز‌های گذشته، رسیدن به سطح قیمتی ۱,۹۰۰ دلار در هر اونس است.

برخی تحلیلگران بر این باورند اگرچه طلا در زمان حاضر به محبوب‌ترین ارز امن تبدیل شده است، اما همچنان محتاطانه پیش می‌رود و منتظر یک عامل تاثیرگذار بزرگتر است.

به گزارش فرادید؛ در میان خبر‌های روز گذشته شورای جهانی طلا WGC هم گزارش داد که تقاضای جهانی طلا در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ به کمترین میزان خود در ۱۳ سال گذشته رسید. به نظر می‌رسد شیوع و همه گیری ویروس کرونا میل به خرید فلزات گرانبها را نیز به شدت کاهش داده است.

اگرچه در پایان گزارش شورای جهانی طلا آمده است که از روز‌های آخرین سال ۲۰۲۰ میزان تقاضای طلا بار دیگر در حال بازگشت به مسیر عادی خود است.

همچنین باید به این نکته توجه داشته باشیم که سرمایه گذاران به توافق کمک کرونایی آمریکا متمرکز شده اند و تحلیلگران بازار طلا هشدار داده اند که بسته کمک کرونایی کوچکتر از ۱.۹ تریلیون دلار روی قیمت طلا تاثیر کاهشی خواهد گذاشت.

در ادامه بررسی بازار فلزات گرانبها، قیمت هر اونس نقره ۰.۰۲ درصد افزایش به ۲۶.۹۹ دلار رسید و هر انس پلاتین و پالادیوم به ترتیب با قیمت ۱,۰۷۹.۸۰ و ۲,۲۲۹.۵۰ دلار در بازار معامله می‌شوند.
 
 
قیمت روز طلا در بازار جهانی
برچسب ها: قیمت طلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین