آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۹۹/۱۱/۱۳

آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۹۹/۱۱/۱۳

طی ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز، دوشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ آمار فوتی‌های کرونا در ایران ۷۹ نفر اعلام شد و در مجموع تعداد جانباختگان این بیماری به ۵۸ هزار و ۳۸ نفر رسید.
کد خبر: ۹۰۱۲۲
بازدید : ۴۷۹۳
۱۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۵
آمار کرونا
 
فرادید| بر اساس آخرین آمار فوتی‌های کرونا در ایران، متأسفانه امروز ۱۳ بهمن ماه ۱۳۹۹، ۷۹ نفر از هم وطنانمان بر اثر این بیماری جان باختند و در مجموع تعداد جانباختگان کرونا به ۵۸ هزارو ۳۸ نفر رسید. به گفته سخنگوی وزارت بهداشت طی۲۴ ساعت گذشته و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۶ هزار و ۵۹۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۸۱۷ نفر از آن‌ها بستری شدند.

سیما سادات لاری گفت: مجموع بیماران کرونا در کشور به یک میلیون و ۴۲۴ هزار و ۵۹۶ نفر رسید. دکتر لاری افزود: متاسفانه مجموع جان باختگان این بیماری به ۵۸ هزار و ۳۸ نفر رسید. وی گفت: خوشبختانه تا کنون یک میلیون و ۲۱۶ هزار و ۳۰۵ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

لاری ادامه داد: ۳۸۹۶ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. وی افزود: تا کنون ۹ میلیون و ۳۴۰ هزار و ۲۵۹ آزمایش تشخیص کرونا در کشور انجام شده است.

به گفته وی، بر اساس آخرین تحلیل ها، ۱۸ شهرستان کشور در وضعیت نارنجی، ۱۲۴ شهرستان در وضعیت زرد و ۳۰۶ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

به گزارش فرادید؛ سخنگوی وزارت بهداشت افزود: شهرستان‌های نارنجی در استان‌های شمال و شامل آمل، بابل، بابلسر، بهشهر، تنکابن، جویبار، چالوس، رامسر، ساری، فریدونکنار، قائمشهر، محمودآباد، نکا، نور و نوشهر در مازندران و صومعه سرا، رودسر و لاهیجان در گیلان هستند.

بر اساس آمار جهانی نیز مبتلایان به کرونا تاکنون به ۱۰۳ میلیون و ۵۲۸ هزار و ۸۶۵ نفر رسیده و مرگ دو میلیون و ۲۳۷ هزار و ۷۹۹ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است. بنابر تازه‌ترین آمار‌ها تاکنون ۷۵ میلیون و ۱۳۰ هزار و ۲۸۹ نفر از مبتلایان به کرونا بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کرونا که تاکنون در ۲۱۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا تاکنون با بیش از ۲۶.۷ میلیون مبتلا و بیش از ۴۵۲ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشور‌های درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد. هند نیز با آمار بیش از ۱۰.۷ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۹.۲ میلیون نفر فراتر رفته است.

همچنین در حال حاضر چهار کشور ایالات متحده، برزیل، مکزیک و هند رکورددارِ شمار قربانیان این بیماری در دنیا هستند. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمار‌ها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

۱. آمریکا: ۲۶ میلیون و ۷۶۷ هزار و ۲۲۹ مبتلا، ۴۵۲ هزار و ۲۷۹ قربانی

۲. هند: ۱۰ میلیون و ۷۵۸ هزار و ۶۱۹ مبتلا، ۱۵۴ هزار و ۴۲۸ قربانی

۳. برزیل: ۹ میلیون و ۲۰۴ هزار و ۷۳۱ مبتلا، ۲۲۴ هزار و ۵۳۴ قربانی

۴. روسیه: سه میلیون و ۸۵۰ هزار و ۴۳۹ مبتلا، ۷۳ هزار و ۱۸۲ قربانی

۵. انگلیس: سه میلیون و ۸۱۷ هزار و ۱۷۶ مبتلا، ۱۰۶ هزار و ۱۵۸ قربانی

۶. فرانسه: سه میلیون و ۱۹۷ هزار و ۱۱۴ مبتلا، ۷۶ هزار و ۵۷ قربانی

۷. اسپانیا: دو میلیون و ۸۳۰ هزار و ۴۷۸ مبتلا، ۵۸ هزار و ۳۱۹ قربانی

۸. ایتالیا: دو میلیون و ۵۵۳ هزار و ۳۲ مبتلا، ۸۸ هزار و ۵۱۶ قربانی

۹. ترکیه: دو میلیون و ۴۷۷ هزار و ۴۶۳ مبتلا، ۲۵ هزار و ۹۹۳ قربانی

۱۰. آلمان: دو میلیون و ۲۲۵ هزار و ۶۵۹ مبتلا، ۵۷ هزار و ۷۷۷ قربانی

براساس آمار فوق در حال حاضر ۱۹ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون ابتلا عبور کرده‌اند و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشور‌های روسیه، انگلیس، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، ترکیه، آلمان، کلمبیا، آرژانتین، مکزیک، لهستان، آفریقای جنوبی، ایران، اوکراین، پرو و اندونزی نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.
برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین