وزارت بهداشت، شرایط جشنواره فیلم فجر را تأیید کرد؟!

وزارت بهداشت، شرایط جشنواره فیلم فجر را تأیید کرد؟!

دبیر جشنواره فیلم فجر گفت: ناظران ما در تمام سینما‌ها حضور دارند و همه موارد به آن‌ها گفته شده و موظف هستند که موارد توصیه شده از سوی وزارت بهداشت را دقیق رعایت کنند. ماسک باید در تمام طول تماشای فیلم همراه مخاطبان باشد و از ماسک استفاده کنند.
کد خبر: ۹۰۱۳۵
بازدید : ۸۲۵
۱۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۱
دبیر جشنواره فجر
 

سیدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد؛ دبیر سی‌ونهمین جشنواره فیلم فجر در برنامه خبر شبکه چهار درخصوص رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در جشنواره گفت: ما تلاش کردیم حداکثر رعایت پروتکل‌ها اتفاق بیفتد.

در دو روزی که پشت سر نهادیم هم در پردیس ملت، برج میلاد و سینما‌های مردمی شهر تهران موارد لازم رعایت شده است. البته چند خبر پیرامون شرایط برپایی جشنواره منتشر شد که صحت نداشت و دوستان از وزارت بهداشت آمدند و شرایط را دیدند و رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی را تصدیق کردند.

 
ضد عفونی کردن جایگاه مهمانان

او افزود: در اکثر سینما‌ها تب‌سنجی انجام می‌شد، به علاوه از امروز هم تب سنج‌های اهدایی به تمام سینما‌ها فرستاده شده است و از فردا سینما‌ها تب‌سنج‌های اهدایی جشنواره را هم در اختیار خواهند داشت.

دبیر جشنواره فیلم فجر گفت: ناظران ما در تمام سینما‌ها حضور دارند و همه موارد به آن‌ها گفته شده و موظف هستند که موارد توصیه شده از سوی وزارت بهداشت را دقیق رعایت کنند. ماسک باید در تمام طول تماشای فیلم همراه مخاطبان باشد و از ماسک استفاده کنند.
 
الکل پاشی روی سطوح
استفاده از تنقلات مجاز نیست و فاصله دو در میان در همه سینما‌ها صندلی‌ها هم الزامی است. از طرفی صندلی‌های بیش از ظرفیت ۳۰ درصد از سالن خارج شده‌اند و امکان استفاده از سالن بیش از ۳۰ درصد ظرفیت وجود ندارد. فضای سینما‌ها ضدعفونی شده‌اند.

هیچ نگرانی از بابت رعایت پروتکل‌ها در هیچ کدام از سینما‌ها وجود ندارد و این اطمینان را می‌دهم که همه موارد را رعایت کنیم.
 
ضدعفونی کردن سینما

دبیر جشنواره با اشاره به نحوه رعایت شیوه‌نامه‌ها در سینما‌های مردمی خارج از تهران افزود: سینما‌های مردمی فروش گیشه ندارند و تمام فروش از طریف سامانه‌های اینترنتی انجام می‌شود پس هیچ تجمعی در لابی (سالن انتظار) سینما‌ها نداریم و موارد بهداشتی مانند رعایت سقف ۳۰ درصد ظرفیت سالن رعایت می‌شود.

سایت‌های بلیت‌فروشی تا سقف ۳۰ درصد ظرفیت سالن‌ها فروش دارند و بیش از آن سایت قفل می‌شود و امکان خرید ندارد. ما موارد بهداشتی را مدام به ناظران متذکر می‌شویم. او ادامه داد: برای پانزدهم بهمن هم که در ۸۱ سینما خارج از تهران نمایش داریم، تمام موارد پروتکلی به سینما‌ها ابلاغ شده است. دعا می‌کنم شرایط به بهترین شکل پیش برود.
 
ضدعفونی کردن
در راستای این موضوع محمدرضا فرجی مدیر امور سینما‌های جشنواره فجر هم گفت: مردم در دومین روز جشنواره همکاری بسیار خوبی با برگزارکنندگان جشنواره داشتند.

او ادامه داد: دست‌اندرکاران دو سینما قبل از آغاز ساعات اکران اعلام کردند که امروز فاقد دستگاه تب‌سنج هستند که این اتفاق با دستور مستقیم دبیر جشنواره برطرف شد و جشنواره چند دستگاه تب‌سنج را برای این دو سینما خریداری کرد.
 
ماسک زدن در جشنواره اجباری است
مدیر امور سینما‌های جشنواره فجر گفت: تزریق مواد ضدعفونی کننده و خارج کردن هر گونه خوراکی فله‌ای در سینما‌ها هم امروز در دستور کار قرار گرفت که خوشبختانه با همکاری سینماداران مواجه شد و مشکلی به بار نیاورد. فرجی گفت: امروز تنها گزارش منفی جشنواره، برداشتن ماسک دو مخاطب در یکی از سینما‌ها هنگام اکران فیلم بود که با اخطار سریع مسئولان این افراد ملزم به زدن ماسک هنگام تماشای فیلم شده بودند.

او در پایان ضمن تشکر و قدردانی از مخاطبان جشنواره گفت: امروز روز خوبی داشتیم و مردم همکاری بسیار خوب و قابل تقدیری با برگزارکنندگان جشنواره داشتند.
 
رعایت پروتکل بهداشتی در جشنواره فجر
منبع: جشنواره فیلم فجر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه