قیمت طلای جهانی، امروز ۹۹/۱۱/۱۴

قیمت طلای جهانی، امروز ۹۹/۱۱/۱۴

قیمت هر اونس طلای جهانی با ۰.۲۹ درصد کاهش، امروز ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ به ۱۸۵۶ دلار و ۴۹ سنت رسید.
کد خبر: ۹۰۱۳۶
بازدید : ۴۸۱۲
۱۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۲
قیمت طلا
 
فرادید| در بازار جهانی فلزات گرانبها طی ۲۴ ساعت گذشته شاهد کاهش قیمت‌ها بودیم. قیمت هر اونس طلای جهانی، امروز ۱۴ بهمن ماه ۱۳۹۹ نسبت به روز گذشته ۰.۲۹ درصد کاهش داشته و به ۱۸۵۶ دلار و ۴۹ سنت رسید.

قیمت طلای جهانی که در روز‌های گذشته روندی صعودی را از خود نشان داده بود با شروع امروز توان چندانی برای صعود از خود نشان نداده و یک مسیر نزولی را آغاز کرد. انس طلا در حال حاضر در میان خوشبینی فدرال رزرو نسبت به آینده اقتصاد ایالات متحده و واکسیناسیون گسترده ضعیف شده است و در حال از دست دادن محدوده قدرتمند قیمتی خود در ۱۸۵۰ دلار می‌باشد.

تحلیلگران بر این باورند که روند صعودی دو هفته پیش نتوانست سرمایه گذاران را وارد بازار کند. این یعنی شاید نمودار هفتگی اونس طلای جهانی به محدوده قیمتی ۱۷۸۷ دلار سقوط کند.

برای آنکه طلا بتواند از مسیر نزولی در کوتاه مدت برگردد، لازم است قیمت ۱۸۵۵ دلار را شکسته و از محدوده قیمتی ۱۸۵۷ دلار رد شود. در این صورت حرکت طلا به سمت ۱۸۶۲ دلار اتفاق خواهد افتاد که نشان دهنده یک حرکت صعودی است.

گفتنی است که این روز‌ها سرمایه گذاران به سمت فلز گرانبهای نقره مشتاق‌تر شده اند. این فلز با ۷.۴ درصد افزایش، به بالاترین حد خود در شش ماه اخیر رسید.

به گزارش فرادید، در حال حاضر خریداران کنترل بازار را در دست دارند. باتوجه به نمودار‌ها وآمار‌های لحظه ای، قیمت اونس نقره در کوتاه مدت و بلند مدت صعودی خواهد بود. امروز قیمت نقره به ۲۸.۳۵ دلار رسید که با افت ۰.۷۳ درصدی همراه بوده است.

پلاتین با کاهش ۱.۲۴ درصدی در بازار به قیمت ۱۱۲۵ دلار و ۶۰ سنت رسید، اما پلادیوم روند صعودی خود را ادامه داد و با قیمت ۲۲۴۹ دلار در بازار معامله می‌شود.
 
 
قیمت لحظه ای طلا
برچسب ها: قیمت طلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین