هواشناسی ایران، امروز ۹۹/۱۱/۱۶

هواشناسی ایران، امروز ۹۹/۱۱/۱۶

بر اساس تحلیل نقشه‌های هواشناسی ایران، از امروز ۱۶ بهمن ماه ۱۳۹۹ به‌تدریج با ورود سامانه بارشی به غرب کشور، بارش باران و برف در استان‌های کرمانشاه، کردستان و آذربایجان غربی آغاز می‌شود.
کد خبر: ۹۰۲۴۹
بازدید : ۶۴۴۹
۱۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۱
فرادید| براساس هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران، برای امروز ۱۶ بهمن ماه ۱۳۹۹ کاهش کیفیت هوا در شهر‌های پرجمعیت و صنعتی کشور پیش بینی می‌شود. همچنین در غالب مناطق کشور جوی پایدار و آرام خواهیم داشت.

در اوایل شب به‌تدریج با ورود سامانه بارشی به غرب کشور، بارش باران و برف در استان‌های کرمانشاه، کردستان و آذربایجان غربی آغاز می‌شود.

فعالیت این سامانه بارشی، فردا در غرب، شمال غرب، مناطقی از جنوب غرب و دامنه‌های جنوبی البرز ادامه خواهد داشت و بارش در مناطق سردسیر و مرتفع به‌صورت برف و در مناطق جنوبی به‌صورت رگبار رعدوبرق و گاهی همراه با وزش باد شدید موقتی با احتمال تگرگ خواهد بود.

به گزارش فرادید به نقل از سازمان هواشناسی ایران شدت بارش‌ها در جنوب استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، غرب کردستان، کرمانشاه، ایلام، شمال لرستان و زنجان پیش بینی می‌شود.

روز شنبه در کل نیمه غربی کشور بارش وجود خواهد داشت. این در حالیست که در شمال و شرق خوزستان، شمال بوشهر، شمال خلیج فارس، چهارمحال وبختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، ایلام، کرمانشاه، غرب کردستان، جنوب آذربایجان غربی، شمال زنجان و در ارتفاعات البرز مرکزی بارش از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود.

روز یکشنبه از فعالیت سامانه بارشی در شمال غرب، غرب و دامنه‌های جنوبی البرز کاسته می‌شود و گستره فعالیت این سامانه در جنوب غرب، جنوب، مرکز، شرق و شمال شرق خواهد بود. همچنین بارش در شمال فارس، کهگیلویه وبویراحمد، جنوب چهارمحال و بخیتاری و اصفهان در روز یکشنبه شدت خواهد گرفت.

روز دوشنبه در شمال شرق و ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوبی، بارش پراکنده و در نیمه شرقی کشور وزش باد پدیده غالب خواهد بود. همچنین این سامانه به‌تدریج از شرق کشور خارج خواهد شد.

همچنین از اوایل روز جمعه تا اواخر روز یکشنبه شاهد وزش باد شدید تا خیلی شدید با سرعت ۶۰ تا ۹۰ کیلومتر بر ساعت برای اردبیل، گیلان، خوزستان، ایلام، بوشهر و فارس خواهیم بود.
 
وضعیت آب و هوای ایران
برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین