موبایل قاپی‌های ممل آمریکایی

موبایل قاپی‌های ممل آمریکایی

بررسی درباره سوابق و جرایم احتمالی این سارق جوان در حالی ادامه یافت که بررسی‌ها نشان داد وی در میان دوستان خودش به خاطر نوع پوشش و همچنین علاقه به مسافرت به کشور‌های خارجی به «ممل آمریکایی» معروف است.
کد خبر: ۹۰۲۵۲
بازدید : ۱۰۳۹۳
۱۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۸
سارق
 

سارق جوانی که به خاطر پوشیدن لباس‌هایی با علایم خارجی، در میان دوستانش به «ممل آمریکایی» معروف بود در دام نیرو‌های کلانتری شفای مشهد گرفتار شد.

عصر یازدهم بهمن بود که سارقان موتورسوار، گوشی پیرمردی را در حوزه استحفاظی کلانتری سناباد در حالی ربودند که وی سرگرم گفتگو با تلفن بود. پیرمرد که حیرت زده فقط به فرار موتورسواران می‌نگریست، لحظاتی بعد به خود آمد و بلافاصله با پلیس ۱۱۰ تماس گرفت و مشخصات موتورسیکلت قرمزرنگ سارقان را به نیرو‌های انتظامی داد.

با گزارش این حادثه به نیرو‌های گشت انتظامی کلانتری سناباد، آن‌ها بی درنگ به پیگیری ماجرا پرداختند و مشخصات سارقان را به کلیه مراکز انتظامی و گشت‌های محسوس و نامحسوس پلیس اعلام کردند.
 
ساعتی بعد از این ماجرا بود که دو سارق موتورسوار وارد خیابان شهید مطهری شمالی شدند و جوانی را زیرنظر گرفتند که کنار پیاده رو نشسته و با گوشی خود مشغول جست وجو در فضای مجازی بود، در این هنگام ترک نشین موتورسیکلت پیاده شد و در حالی که وانمود می‌کرد قصد عبور از پیاده رو را دارد ناگهان گوشی را از دست آن جوان ربود و با سرعت به ترک موتورسیکلت همدستش پرید.
 
در این هنگام شهروندان که متوجه ماجرا شده بودند به تعقیب موتورسواران پرداختند در همین حال نیرو‌های گشت کلانتری شفا نیز که در همان اطراف مشغول انجام وظیفه بودند با دیدن این صحنه سرقت، مقابل موتورسیکلت پیچیدند، ولی ترک نشین با سقوط موتورسیکلت به کف خیابان از فرصت استفاده کرد و از محل گریخت.
 
با وجود این شهروندان از فرار راکب ۱۸ ساله جلوگیری کردند و ماموران انتظامی نیز حلقه‌های قانون را بر دستان این سارق جوان گره زدند.
 
سارق
 
با انتقال متهم مذکور به کلانتری مشخص شد که سارق مذکور جوان معروف به «ممل آمریکایی» است که ساعتی قبل گوشی تلفن پیرمرد را در حوزه کلانتری سناباد به سرقت برده بود چرا که در بازرسی بدنی از وی دو دستگاه گوشی سرقتی کشف شد که در یکی از آن‌ها تصویر پیرمرد مال باخته وجود داشت.

دقایقی بعد با همکاری و هماهنگی انتظامی بین دو کلانتری، شاکی مذکور در حالی به کلانتری شفا هدایت شد که سه نفر دیگر از مال باختگان، وی را شناسایی کردند چرا که راکب موتورسیکلت قرمز رنگ، لباس‌هایی با آرم‌ها و علایم خارجی به تن داشت و این علایم در ذهن مال باختگان مانده بود.
 
بنا بر این گزارش، تحقیقات بیشتر با صدور دستورات ویژه‌ای از سوی سرگرد علی امارلو (رئیس کلانتری شفای مشهد) درباره سوابق و جرایم احتمالی این سارق جوان در حالی ادامه یافت که بررسی‌ها نشان داد وی در میان دوستان خودش به خاطر نوع پوشش و همچنین علاقه به مسافرت به کشور‌های خارجی به «ممل آمریکایی» معروف است.
 
گزارش حاکی است با توجه به اهمیت ماجرا و تشکیل پرونده‌های متعدد گوشی قاپی در مناطق دیگر شهر که با موتورسیکلت هوندا قرمز رنگ صورت گرفته است، گروه ویژه‌ای از افسران ورزیده تجسس کلانتری به سرپرستی ستوان دوم آریایی، تحقیقات گسترده‌ای را در این باره ادامه دادند و راز هفت فقره از گوشی قاپی‌ها با حضور مال باختگان در کلانتری فاش شد.
 
در عین حال با دستور معاون دادستان مرکز خراسان رضوی در ناحیه ۲ دادسرای عمومی و انقلاب، ادامه تحقیقات و بررسی‌های تخصصی در این باره به نیرو‌های پلیس آگاهی خراسان رضوی سپرده شد تا تلاش کارآگاهان برای دستگیری متهم فراری و دیگر افراد مرتبط با باند «ممل آمریکایی» آغاز شود چرا که بررسی‌های مقدماتی نیرو‌های تجسس کلانتری نشان می‌داد شماره سریال یکی از گوشی‌های سرقتی با شگردی خاص تغییر یافته است.
برچسب ها: سرقت سارق
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین