قیمت طلای جهانی، امروز ۹۹/۱۱/۱۸

قیمت هر اونس طلای جهانی طی ۲۴ ساعت گذشته رشد ۲.۴۱ درصدی را ثبت کرد و به ۱,۸۱۴.۰۳ دلار رسید.
کد خبر: ۹۰۲۷۲
بازدید : ۶۵۸۹
۱۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۵
قیمت طلا
 
فرادید| در بازار جهانی هر اونس طلا با افزایش قیمت همراه شد، به طوری که امروز ۱۸ بهمن ماه ۱۳۹۹ تا لحظه تنظیم گزارش، قیمت طلای جهانی در بازار با افزایش ۲.۴۱ درصدی به ۱,۸۱۴.۰۳ دلار رسید.

با افزایش قدرت دلار شاهد سقوط طلا در روز پنجشنبه بودیم. قیمت اونس طلای جهانی با شکست سطح مهم حمایت ۱۸۰۰، دیروز به پایین‌ترین سطح قیمت خود (۱۷۸۴) از ماه دسامبر رسید. در روز‌های اخیر قیمت اونس طلای جهانی بین حمایت ۱۷۸۵ و مقاومت ۱۸۰۲ دلار در نوسان بود. شکست صعودی ۱۸۰۲ دلار می‌تواند قیمت اونس طلای جهانی را به محدوده قیمتی ۱۸۲۳ دلار برساند.

مارگارت یانگ تحلیلگر موسسه دیلی اف ایکس در این باره گفت: «از آنجایی که سرمایه گذاران فکر می‌کنند افت قیمت دیروز بیش از حد بوده، قیمت‌ها امروز تا حدی ترمیم شده است، اما روند کلی بازار طلا به دلیل رشد دلار و سوددهی بیشتر اوراق قرضه کاهشی شده است.»

به گزارش فرادید به نقل از رویترز، دلار در آستانه ثبت بزرگترین رشد هفتگی در سه ماه اخیر قرار دارد و بازده اوراق خزانه آمریکا هم رشد کرده است. به گفته یانگ، دورنمای اقتصادی با توجه به توزیع واکسن که ابتلای روزانه به کووید ۱۹ را پایین آورده، روشنتر شده است و آمار کلان بهبود پیدا کرده و تقاضا برای فلزات ارزشمند به عنوان دارایی امن را ضعیف کرده است.

نقره هم پس از عقب نشینی چشمگیری که از رکورد بالای ثبت شده در اوایل هفته جاری داشت، در مسیر ثبت بزرگترین کاهش هفتگی در سه هفته گذشته قرار گرفت. هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۰۱ درصد افزایش، به ۲۶ دلار و ۹۰ سنت رسید، اما از ابتدای هفته جاری تاکنون ۲.۱ درصد کاهش داشته است.

قیمت هر اونس پلاتین با ۱.۱۰ درصد افزایش، به ۱۱۳۵ دلار و ۷۰ سنت رسید. قیمت هر اونس پالادیم نیز با ۱۲.۲۵ درصد افزایش، در محدوده ۲۳۴۴ دلار ایستاد. هر دو فلز در مسیر ثبت بزرگترین رشد هفتگی در پنج هفته اخیر قرار دارند.
 
قیمت طلا در بازار جهانی
برچسب ها: قیمت طلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین