اخبار حوادث روز، ۹۹/۱۱/۱۸

اخبار حوادث روز، ۹۹/۱۱/۱۸

در یکی از اخبار حوادث روز ۱۸ بهمن ماه ۱۳۹۹، گزارش اعتراف پسر جنایتکار پس از ۹ ماه که مادربزرگ خود را در کرمانشاه به قتل رسانده بود، منشر شد.
کد خبر: ۹۰۲۷۷
بازدید : ۱۰۰۲۹
۱۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۱
حوادث روز
 
فرادید| در گزارش امروز ۱۸ بهمن ماه، اخبار حوادث روزنامه‌های صبح ایران را به طور خلاصه مرور می‌کنیم:

اجیر کردن سارق برای سرقت از دخترخاله

درخبر‌های حوادث روزنامه ایران گزارشی می‌خوانیم از سرقت کیف ۴۰۰ میلیون تومانی دخترخاله. زوج جوان که کینه شاکی را به دل گرفته بودند برای انتقام، با اجیر کردن سارق کیف دخترخاله را سرقت کردند...

دختر مقتول، قاتل را لو داد

روزنامه شرق در صفحه حوادث خبری از اعتراف برادر به قتل خواهر منتشر کرد. دختر جوانی با مراجعه به پلیس پرده از قتل مادرش به دست دایی خود برمی دارد. او که با تهدید‌های قاتل ۸ سال سکوت کرده بود بالاخره شکایت کرد...

همسر کشی به کمک شوهر خواهر

زن جوان که با کمک شوهر خواهر خود همسرش را به قتل رساند، اگرچه با رضایت فرزندان از قصاص فاصه گرفت، اما خواهر مقتول با ارائه مدرک به دادگاه مبنی بر اینکه برادرش عقیم بوده و این فرزندان نمی‌توانند اولیای دم باشند، مسیر پرونده را تغییر داد...

در یکی از خبر‌های حوادث روز آمده است که: عشق به بازیگری زن جوان را به زندان رساند زن جوان در تحقیقات با اینکه به سرقت از خانه مرد ثروتمند اعتراف کرد، اما مدعی شد که خود نیز قربانی بابک شده و به اجبار سرقت را انجام داده است.

او در تشریح ماجرا به مأموران گفت: من عاشق بازیگری بودم و همیشه دلم می‌خواست روزی بازیگر شوم. مدتی قبل در اینستاگرام با صفحه‌ای مواجه شدم که گرداننده آن نوشته بود کارگردان و نویسنده است. وقتی به او پیام دادم کم‌کم ارتباطمان بیشتر شد و او با وعده بازیگری مرا فریب داد.

اما بعد از مدتی فهمیدم نه تنها کارگردان و نویسنده نیست بلکه یک مجرم سابقه‌دار است و تازه از زندان آزاد شده از آنجا که متأهل بودم سعی کردم به این ارتباط پایان دهم. اما بابک وقتی فهمید تهدیدهایش را آعاز کرد.

او گفت نه تنها به رابطه پایان نمی‌دهد بلکه برای اجرای نقشه‌اش باید با او همراه شوم. مخالفت‌های من بی‌فایده بود چرا که اگر همراهش نمی‌شدم زندگی‌ام نابود می‌شد. بابک از من خواست به عنوان طعمه سر راه رانندگان خودرو‌های مدل بالا بایستم و به عنوان مسافر سوار خودروشان شده و با ترفندی وارد خانه‌هایشان شوم.

بابک هم که در این مدت در تعقیب من بود وقتی من و صاحب خودرو وارد خانه می‌شدیم خود را به ما می‌رساند و به بهانه اینکه همسر یا برادرم است نقشه سرقت را اجرا می‌کرد. به‌دنبال اعترافات متهمان و احتمال سرقت‌های مشابه از سوی این باند، تحقیقات به دستور دادیار دادسرای ویژه سرقت ادامه دارد.

در ادامه اخبار حوادث می‌خوانیم: حریق در یک مغازه متروکه در منطقه پیروزی تهران جان یک مرد ۹۰ ساله را گرفت. ساعت ٠۶:٠٨ صبح روز جمعه یک مورد آتش‌سوزی مغازه به سامانه ١٢۵ سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اطلاع داده شد که بلافاصله در پی آن مأموران آتش‌نشانی به محل حادثه واقع در خیابان پیروزی، خیابان شکوفه، خیابان درودیان اعزام شدند و مشخص شد که این مغازه در طبقه همکف یک خانه قدیمی دو طبقه واقع شده است.

سید جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در این باره گفت: آتش‌سوزی در همان قسمت همکف که مغازه بود آغاز شده بود و در طبقه بالای آن یک خانواده چهار نفره زندگی می‌کردند که دود به آن طبقه نیز سرایت کرده بود.

گروهی از آتش‌نشانان خود را به قسمت بالایی رساندند و هر چهار نفر را به سلامت خارج کردند. پس از آن کرکره مغازه که پایین بود توسط آتش‌نشانان باز شد و ناگهان حجم زیادی از دود و آتش بیرون زد.

وی در ادامه افزود: آتش‌نشانان حین جست‌وجو با جسد سوخته یک مرد مسن که به‌گفته همسایه‌ها در همان مغازه زندگی می‌کرده مواجه شدند. این مرد ٩٠ ساله در انتهای مغازه در میان حجمی از شعله‌ها گرفتار شده و جان خود را از دست داده بود. البته علت اصلی فوت پس‌از معاینات دقیق‌تر توسط عوامل پزشکی قانونی اعلام خواهد شد.

در حادثه‌ای دیگر پسر جنایتکار که مادربزرگ خود را در کرمانشاه به قتل رسانده بود، پس از ۹ ماه لب به اعتراف باز کرد. سرهنگ محمدرضا آمویی، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه در این باره اظهار داشت: اردیبهشت امسال به دنبال کشف جسد زنی ۷۵ ساله در یکی از رودخانه‌های شهر کرمانشاه، رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت.

پس از تأیید قتل این زن توسط کارآگاهان پلیس آگاهی، اقدامات فنی و تخصصی برای شناسایی و دستگیری قاتل آغاز شد تا اینکه محل اختفای وی در یکی از شهرستان‌های استان مورد شناسایی قرار گرفت.

آمویی با بیان اینکه کارآگاهان پلیس آگاهی طی یک عملیات حساب شده موفق به دستگیری قاتل متواری پس از ۹ ماه فرار شدند، افزود: متهم با وجود انکار‌های اولیه در نهایت به قتل مادر بزرگ ۷۵ ساله خود اعتراف و مسائل مالی را انگیزه خود برای ارتکاب این جنایت عنوان کرد. وی پس از بازسازی صحنه تحویل مراجع قضایی شد.
برچسب ها: حوادث روز
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین