هواشناسی ایران، امروز ۹۹/۱۱/۱۹

هواشناسی ایران، امروز ۹۹/۱۱/۱۹

امروز ۱۹ بهمن ماه ۱۳۹۹، طبق آخرین هشدار‌های هواشناسی ایران، برای استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، بوشهر، غرب فارس، اصفهان، شرق خوزستان، یزد، شرق تهران، شمال سمنان، خراسان شمالی باراش برف و باران پیش بینی می‌شود.
کد خبر: ۹۰۳۱۳
بازدید : ۷۱۰۸
۱۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۰
فرادید| بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی ایران از اواخر وقت امروز ۱۹ بهمن ماه ۱۳۹۹، رگبار باران و رعدوبرق و وزش بادشدید موقتی در ارتفاعات و بارش برف در مناطق سردسیر پیش بینی می‌شود.

به این ترتیب استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، بوشهر، غرب فارس، اصفهان، شرق خوزستان، یزد، شرق تهران، شمال سمنان، خراسان شمالی تحت تأثیر این سامانه بارشی خواهند بود.

هم چنین در این مناطق، احتمال بالاآمدن سطح آب رودخانه‌ها و مسیل ها، کاهش دید و لغزندگی جاده‌های کوهستانی به سبب بارش برف، افزایش حجم رواناب و آب گرفتگی معابر عمومی، اختلال در سفر‌های برون شهری، تاخیر و احتمال لغو پروازها، احتمال ریزش بهمن در مناطق مستعد، وقوع تگرگ در مناطق مستعد جنوبی وجود دارد.

به گزارش فرادید به نقل از سازمان هواشناسی؛ دوشنبه بارش پراکنده در یزد، خراسان شمالی و شمال کرمان ادامه خواهد داشت و به تدریج سامانه بارشی از کشور خارج خواهد شد. از سه شنبه تا اوایل هفته آینده در اغلب مناطق آسمان صاف است.

امروز در استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز، جنوب غرب و نیمه شرقی کشور وزش باد شدید رخ می‌دهد که موجب خیزش گرد و خاک در برخی نقاط شرق و جنوب شرق کشور می‌شود.

از بعدازظهر دوشنبه تا اواخر وقت چهارشنبه افزایش تلاطم و ارتفاع امواج بیش از ۱/۵ متر برای شمال و شمال غرب خلیج فارس، شرق تنگه هرمز و دریای عمان پیش بینی می‌شود.
 
وضعیت آب و هوای ایران
 
 
برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین