قیمت طلای جهانی، امروز ۹۹/۱۱/۲۲

قیمت طلای جهانی، امروز ۹۹/۱۱/۲۲

قیمت هر اونس طلای جهانی، امروز ۲۲ بهمن ماه ۱۳۹۹ با افزایش ۰.۴۱ درصدی به ۱۸۴۳ دلار و ۷۴ سنت رسید.
کد خبر: ۹۰۴۳۰
بازدید : ۷۴۰۶
۲۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۲
قیمت طلا
 
فرادید| افزایش قیمت اونس طلا در بازار جهانی ادامه دارد. امروز ۲۲ بهمن ماه ۱۳۹۹ تا لحظه تنطیم گزارش قیمت هر اونس طلای جهانی به ۱۸۴۳ دلار و ۷۴ سنت رسید و به این ترتیب طلا با ۰.۴۱ درصد رشد قیمت همراه بوده است.

مایکل لانگفورد تحلیلگر موسسه مشورتی ایرگاید در این باره گفت: «عامل اصلی رشد قیمت طلا تقویت احتمال تصویب بسته محرک مالی دولت بایدن و انتظار تضعیف بیشتر ارزش دلار در نتیجه تصویب این بسته است.»

به گزارش فرادید؛ دلار به پایینترین حد در یک هفته گذشته نزول کرد و طلا را برای خریداران غیرآمریکایی ارزانتر ساخت. انتظار می‌رود بسته کمک کرونایی ۱.۹ تریلیون دلاری بایدن پیش از ۱۵ مارس حتی بدون حمایت جمهوریخواهان در کنگره تصویب شود. طلا پناهگاه مطمئنی در برابر تورم و کاهش ارزش پول است که نتیجه اقدامات محرک مالی و پولی هستند.

از دیدگاه فنی برخی تحلیلگران، هدف بعدی صعودی قیمت طلا دستیابی به سطح قیمت ۱۸۷۸.۹۰ دلار در هر اونس و هدف بعدی نزولی قیمت‌ها رسیدن به کمترین قیمت معاملات ماه نوامبر یعنی ۱۷۷۱.۳۰ دلار در هر اونس است.

سطح مقاومت نخست طلا در بالاترین سطح قیمت معاملات روز گذشته یعنی ۱۸۴۴.۶۴ دلار در هر اونس و سطح مقاومت دوم بر روی ۱۸۵۰ دلار در هر اونس قرار گرفته است. همچنین سطح پشتیبانی نخست طلا در کمترین قیمت معاملات روز گذشته یعنی ۱۸۰۷.۳۰ دلار و سطح پشتیبانی دوم ۱۸۰۰ دلار در هر اونس عنوان شده است.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۴۹ درصد افزایش، به ۲۷ دلار و ۴۰ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۲.۳۷ درصد صعود کرد و به ۱۲۱۹ دلار و ۹۵ سنت رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۱۲ درصد افزایش، به ۲۳۲۴ دلار ۴ صعود کرد.
 
 
قیمت طلا در بازار جهانی
 
 
 
برچسب ها: قیمت طلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین