اخبار حوادث روز، ۹۹/۱۱/۲۵

امروز ۲۵ بهمن ماه ۱۳۹۹، در اخبار حوادث روز گزارشی می‌خوانیم از دستگیری ۲ پسر جوان که به خاطر پول بنزین اقدام به آدم ربایی و زورگیری کرده بودند. متهمان پس از ۶ سال در حالی شناسایی شدند که یکی از آن‌ها در زندان بود.
کد خبر: ۹۰۴۸۲
بازدید : ۱۰۲۳۰
۲۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۷:۲۳
حوادث
 
فرادید| بخش اخبار حواث روزنامه‌ها و سایت‌های خبری همواره برای خوانندگان جذاب بوده و البته در بسیاری از موارد با نگاهی عمیق می‌توانند عبرت انگیز باشند. امروز ۲۵ بهمن ماه اخبار حوادث روز را به صورت خلاصه مرور می‌کنیم:

مرگ راننده تاکسی در درگیری

روزنامه ایران در اخبار حوادث روز، گزارشی از مرگ یک راننده تاکسی منتشر کرده است که در دعوا و درگیری با همکارش جان باخت. شاهدان ماجرا می‌گویند مقتول با قمه به همکارش حمله کرد و مرد جوانی که در حال حاضر تنها متهم این پرونده است برای دفاع از خودش قمه را می‌گیرد...

پدرکشی با حمایت مادر

دختر جوان که با همکاری مادر، پدرش را با ضربات چاقو به قتل رسانده بود در دادگاه محاکمه و به قصاص محکوم شد. براساس گزارش‌های موجود، این مادر و دختر در سال ۹۰ مرتکب قتل شدند...

مسافرکش‌های قلابی و تجاوز به زنان

درگزارشی مفصل از روزنامه شرق در بخش اخبار حوادث روز، به ماجرای تعرض به زنان به دست مسافرکش‌های قلابی پرداخته شده است. در دو پرونده جداگانه، با شکایت چند زن جوان، متهمان با ردیابی پلیس دستگیر شده و به جرم خود اعتراف کردند...

مثله کردن و سوزاندن جسدصاحبکار

در بخش جوادث روزنامه خراسان، خبری می‌خوانیم از قتل مرد جوان به دست شاگردش که پس از یک سال دستگیر شد. متهم به قتل انگیزه خود را پرداخت نکردن دستمزد و توهین صاحبکارش عنوان کرد و گفت او ضربه آجر به سرش اورا کشته و جسدش را مثله کرده است...

در ادامه اخبار حادث روز گزارشی می‌خوانیم از دستگیری سارقان مسلح که با اسلحه اقدام به سرقت منازل شهروندان می‌کردند. سرهنگ جلیل موقوفه‌ای، رئیس پلیس پیشگیری پایتخت، اظهار کرد: درپی وقوع چند فقره سرقت مسلحانه نافرجام در محدوده غرب تهران، با توجه به حساسیت موضوع، شناسایی و دستگیری سارق در دستور کار مأموران پلیس در سرکلانتری پنجم قرار گرفت.

او با اشاره به تشکیل تیم‌های انتظامی و اطلاعاتی برای دستگیری سارق، افزود: مأموران پلیس در‌نهایت پس از انجام تحقیقات و یکسری اقدامات فنی و اطلاعاتی، موفق شدند سارقان را در محدوده تهرانسر قبل از ارتکاب جرم شناسایی و دستگیر کنند.

سرهنگ موقوفه‌ای با بیان اینکه متهمان در اقدام ضربتی پلیس قبل از هرگونه عکس‌العملی دستگیر شدند، تصریح کرد: متهمان پس از دستگیری در تحقیقات فنی و در رویارویی با مستندات موجود در پرونده مواجهه حضوری دو نفر از شکات پرونده به جرمشان اعتراف کردند.

رئیس پلیس پیشگیری تصریح کرد: در این عملیات چهار نفر دستگیر شدند و یک قبضه سلاح گرم کشف شد و همچنین یک دستگاه خودروی پژو پارس که سارقان در چهار سرقت ناموفق خود از آن استفاده کرده بودند، توقیف شد.

همچنین در حادثه دیگر ۲ پسر جوان که به خاطر پول بنزین اقدام به آدم ربایی و زورگیری کرده بودند، پس از ۶ سال در حالی شناسایی شدند که یکی از آن‌ها در زندان بود. ۱۱ اسفند سال ۹۳ مأموران پلیس در جریان مجروح شدن پسر ۱۹ ساله‌ای از سوی سرنشینان یک پراید قرار گرفتند.

پسر دانشجو که با ضربات متعدد چاقو بشدت زخمی شده بود در تحقیقات گفت: در حال رفتن به خانه بودم که در محدوده تهرانپارس سوار بر خودروی پرایدی با دو سرنشین شدم. من قصد رفتن به حکیمیه را داشتم، اما در میان راه ناگهان راننده تغییر مسیر داد.

خواستم اعتراض کنم که با چاقو تهدیدم کردند. آن‌ها از من پول خواستند، ولی چون پولی همراهم نبود مرا مجبور کردند که با پدرم تماس بگیرم و از او بخواهم برایم پول واریز کند. وقتی مقاومت کردم با چاقو به جانم افتادند و من که خود را در یک قدمی مرگ می‌دیدم مجبور به تسلیم شدم.

به ناچار با پدرم تماس گرفتم و او هم یک و نیم میلیون تومان به حسابم واریز کرد. زورگیران همان‌طور که من در خودروشان محبوس بودم در شهر پرسه می‌زدند و با کارت بانکی‌ام خرید می‌کردند، بعد هم گوشی تلفن همراهم را نیز به سرقت برده و مرا زخمی کنار خیابان رها کردند که عابری متوجهم شد و به بیمارستان منتقل شدم.

با شکایت پسر جوان تحقیقات برای دستگیری پراید سواران آغاز شد. مأموران به بازبینی دوربین‌های مداربسته اطراف محل ربودن پسر جوان پرداختند، اما از آنجایی که شماره پلاک مخدوش شده بود موفق نشدند رد و سرنخی از آن‌ها به‌دست آورند.

تحقیقات برای دستگیری متهمان ادامه داشت تا اینکه ۶ سال پس از این زورگیری خشن، تلفن همراه شاکی فعال شد و تیم تحقیق بلافاصله وارد عمل شده و فردی را که از تلفن همراه شاکی استفاده کرده بود بازداشت کردند. مرد جوان، اما مدعی شد که از سرقتی بودن گوشی تلفن همراه بی‌اطلاع بوده و گوشی را از یکی از بچه محل‌هایش به‌نام میلاد خریداری کرده است.

با این احتمال که میلاد عامل زورگیری و آدم ربایی ۶ سال قبل بوده کارآگاهان پلیس وارد عمل شده و در بررسی‌ها مشخص شد که پسر جوان به اتهام سرقت لوازم داخل خودرو در زندان به سر می‌برد.

بدین ترتیب به دستور بازپرس شعبه دهم دادسرای امور جنایی تهران، میلاد از زندان به دادسرا منتقل شد و در تحقیقات به جرم خود با همدستی یکی از بچه محل‌هایشان اعتراف کرد. به‌دنبال اعترافات میلاد، همدستش نیز بازداشت شد و به زورگیری اعتراف کرد.

به دستور بازپرس رحیم دشتبان دو متهم برای تحقیقات به اداره آگاهی منتقل شدند. میلاد درباره سرقت گفت: آن موقع جوان و بیکار و بی‌پول بودیم، حتی پول بنزین خودرو نداشتیم، از همه بدترگرسنه بودیم به همین خاطر سرقت کردیم.

وقتی این پسر را سوار کردیم از حرف‌هایش متوجه شدیم که پولدار است به همین خاطر با تهدید چاقو مجبورش کردیم از پدرش پول بگیرد و، چون زخمی شده بود و می‌ترسیدیم بلایی سرش آمده باشد نزدیک یک بیمارستان او را رها کردیم.

آن روز گوشی موبایلش را هم سرقت کرده بودیم، اما در این مدت استفاده نکردیم تا اینکه چند ماه قبل آن را به دوستم فروختم، اما همان گوشی باعث گرفتاری ما شد.
نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه