جنجال ادامه‌دار رزیتا قبادی و تلویزیون

در ویژه برنامه شب یلدا برنامه‌ی عصر خانواده شبکه دو سیما، کارشناس برنامه گفته بود که حرکات جسمی باعث می‌شود شب راحت‌تر بخوابند که انفعال و خنده رزیتا قبادی باعث شد تا مجری برنامه مجبور به عذرخواهی شود؛ او این موضوع را اشتباهی لفظی عنوان کرد و به خاطر طرح چنین موضوعی که آن را دور از شأن برنامه و بینندگان خواند، در برنامه‌ای که مدتی پس از ویژه برنامه اش داشت رسما عذرخواهی کرده بود.
کد خبر: ۹۰۵۶۷
بازدید : ۴۲۱۲
۲۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۷
رزیتا قبادی
 
فرادید| گمانه زنی‌ها همچنان از ممنوع التصویری رزیتا قبادی مجری برنامه عصر خانواده که از شبکه دو سیما پخش می‌شود حکایت دارند. چرا که مدتی پیش در ویژه برنامه شب یلدا دکتر فهیمی، کارشناس این برنامه از مردم خواست تا برای کاهش افسردگی ناشی از قرنطینگی به شعر خوانی و رقص بپردازند که این امر باعث شد تا قبادی در برنامه بعدی اش از مردم عذر خواهی کند.

به گزارش فرادید، پس از عذرخواهی قبادی در برنامه عصر خانواده، او دیگر در این برنامه دیده نشد که سبب جنجال بسیاری در فضای مجازی شد. چندی پیش رزیتا قبادی در صفحه اینستاگرام خود لایوی از خود را پخش کرد که در آن به افشاگری درباره ماجرای ممنوع الکاری اش پرداخته بود.


ویدوی ضبط شده ای که رزیتا قبادی در صفحه شخصی اش منتشر کرده بود، در آن به انتقادات تندی نسبت به مدیران صدا و سیما پرداخت و از نحوه برخورد آن‌ها با خود گلایه کرده بود و در ادامه تاکید کرد که دیگر حاضر نیست در تلویزیون کار کند.

انتقادات رزیتا قبادی در لایو اینستاگرام

در ویژه برنامه شب یلدا برنامه‌ی عصر خانواده شبکه دو سیما، کارشناس برنامه گفته بود که حرکات جسمی باعث می‌شود شب راحت‌تر بخوابند که انفعال و خنده رزیتا قبادی باعث شد تا مجری برنامه مجبور به عذرخواهی شود؛ او این موضوع را اشتباهی لفظی عنوان کرد و به خاطر طرح چنین موضوعی که آن را دور از شأن برنامه و بینندگان خواند، در برنامه‌ای که مدتی پس از ویژه برنامه اش داشت رسما عذرخواهی کرده بود.

اما ماجرا به عذرخواهی او ختم نشد و این مجری دیگر در برنامه عصر خانواده دیده نشد که مدتی بعد در لایو جنجالی اش بیان کرد: «اگر گفتن رقص اشتباه است و مجری باید به خاطر آن ممنوع الکار شود پس چرا بار‌ها در همین تلویزیون ایران رقص‌های محلی و آیینی را نشان داده اید؟ من در صدا و سیمایی کار نمی‌کنم که به خاطر کلمه رقص مجری را کنار می‌گذارند. من ترسو نیستم. حرفم هم سیاسی نیست.»

او افزود: «صدا و سیما را نقد می‌کنم. الان به من می‌گویند امشب لایو نرو، از شنبه می‌توانی بیایی سر کارت. من دیگر نمی‌خواهم مجری صدا و سیما باشم. دیگر از شما متنفر شده ام. در اولین برنامه پس از آن برنامه جنجالی در اتاق گریم بودم که کاغذی به من دادند و گفتند باید این را بخوانی؛ طبق نوشته‌های آن کاغذ باید حتما سه بار به خاطر برنامه شب قبل روی آنتن زنده از مردم عذرخواهی می‌کردم. من هم مجبور به این کار شدم و سه باز عذرخواهی کردم، اما باز هم مرا ممنوع الکار کردند.»

قبادی به استرسی که آن برنامه جنجالی برایش داشته و منجر به مشکل قلبی اش شده بود اشاره کرد و گفت: «طی این مدت خیلی ناراحت بودم. شب‌ها تا صبح گریه می‌کردم و حال مناسبی نداشتم. الان هم حال خوبی ندارم، اما مقاومم. کلی هزینه مزون دادم برای برنامه شب یلدا تا با پوششی مناسب در مقابل مردم عزیز ظاهر شوم. مقنعه ام را با مانتو ست کردم، اما چند دقیقه قبل از آغاز برنامه گفتند مقنعه ات را عوض کن. در نهایت مجبور شدم مقنعه صدابردار را سرم کنم که نه مناسب اجرا بود و نه اندازه مناسبی داشت.»

مجری برنامه عصر خانواده با بیان اینکه علاقه بسیاری به اجرا دارد و در این راه سختی‌هایی متحمل شده یادآور شد که «در روز‌های سخت شیوع کرونا هر هفته روز‌های شنبه و یکشنبه با هزینه خودم از شیراز به تهران سفر می‌کردم از ۱۵ نفر کارکنان برنامه حاضر در استودیو ۷ نفر کرونا گرفتند. من هم کرونا گرفتم تا دم مرگ هم رفتم. خانواده ام هم کرونا گرفتند. دو فرزندم هم کرونا گرفتند.»

رزیتا قبادی با تاکید این موضوع که نمی‌خواهد از حرف هایش سوء استفاده شود، عنوان کرد: «من فقط به عشق مردم ایران برنامه اجرا می‌کردم. من کشورم را دوست دارم و این حرف‌ها را نمی‌زنم که بروم مجری فلان تلویزیون بیگانه شوم. از یک کارگردان خوب سینمای ایران پیشنهاد بازی در یک فیلم سینمایی دریافت کردم؛ اما از وقتی عادل فردوسی پور و برنامه پرمخاطب نود کنار گذاشته شدند متوجه شدم تلویزیون برای مخاطبانش ارزش چندانی قایل نیست.»

مجری سابق برنامه عصر خانواده در پایان حرف هایش گفت: مردم عزیز من از همین جا دست شما را می‌بوسم و به خاطر آن که آن شب به خاطر کلمه رقص از شما معذرت خواهی کردم از شما معذرت خواهی می‌کنم من بابت آن معذرت خواهی شرمنده هستم. الانم بابت آن عذرخواهی اجباری از شما معذرت خواهی می‌کنم.

ممنوع الکاری رزیتا قبادی
واکنش سردبیر برنامه عصر خانواده

ریحانه سعیدیان، سردبیر برنامه عصر خانواده، نسبت به انتقادات جنجالی رزیتا قبادی واکنش نشان داد و در صفحه اینستاگرام خود نوشت: «بهت گفتم نون هنرتو بخور! از روز اول اگر شوهرت اسپانسر نبود پات به شبکه‌های استانی هم نباید باز می‌شد، چه برسه انتن زنده شبکه‌های سراسری. با سوغاتی آوردن تا یه جایی میشه دووم آورد.»

به نوشته سردبیر برنامه عصر خانواده، تو تا پیش حراست رفتی که آدمایی که معتقد بودن بی کیفیتی رو از میدون خارج کنی. تا یه جایی میشه پا کوبید و چمدون به دست قهر کرد. اگر از روز اول نون هنرتو خورده بودی الان دوره نمیفتادی پول بدی خبرنگارا خبر بر کناریتو کار کنن. میدونی که دلیلش کلمه رقص نبود، اما حتی اگر دلیلش اون هم باشه واقعا حضورت روی انتن زنده رسانه یه جور گاف رسانه‌ای به حساب میاد، مجری انقدر کم مایه و غیر حرفه ای است؟!.

سعیدیان تاکید کرد: «از تک تک حرکات و کلماتت غیر حرفه‌ای بودن میباره. اینو منی دارم میگم که مدت‌ها سردبیر برنامه‌ی عصر خانواده بودم و مدت‌ها با تهیه کننده و مدیر گروه سر بی کیفیت بودنت بحث می‌کردم و اصرار می‌کردم که رزیتا قبادی توان آنتن زنده نداره. یادته روز‌هایی که قرار بود دو مجری باشین قهر میکردی و با پول تهدید می‌کردی و تحت فشار میذاشتی که تک نفره اجرا کنی؟!»

او یادآور شد که «چقدر تهیه کننده و من سردبیر اصرار کردیم که در روز‌های کرونا کمتر برای اجرا سفر کنی و خودتو عوامل و خانواده رو به خطر نندازی، اما بازم پا کوبیدی که‌نیام پول برنامه رو نمیدم! الان چی شده بورس زمین خورده، کار و بار همسر و اسپانسری کساد شد و دیگه نتونستین اسپانسر بشین، شروع کردی فحاشی کردن که از این طریق دیده بشی؟!»

ریحانه سعیدیان در ادامه نوشت: «سازمان صدا و سیما با همه انتقاد‌هایی که بهش دارم از جمله شیوه انتخاب تو و امثال تو، هنوز محل فعالیت بسیاری از هنرمندان دونه درشتیه که یکبار از نزدیک دیدنشون برای تو آرزوئه. اگر از مسیرش اومده بودی، اگر استاد دیده بودی و ادب رسانه رو بهت یاد داده بودن، آداب اعتراض رو بلد بودی. نمک نمیخوردی و نمکدون بشکنی. ولی با شناختی که ازت دارم بعید نیست به بی بی سی پول داده باشی برای پوشش خبرهات!.»
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین