قیمت آپارتمان در نیمه جنوبی پایتخت

قیمت آپارتمان در نیمه جنوبی پایتخت

برخی بنگاه‌های معاملاتی قدیمی در محلات مختلف مناطق جنوبی تهران بر این باورند که بازار مسکن طی دو ماه گذشته با کاهش قیمت مواجه بوده و خریداران در بازار با امید به تداوم کاهش قیمت‌ها تمایلی به خرید ندارند.
کد خبر: ۹۰۵۷۵
بازدید : ۴۱۳۳
۲۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۱

بازار خرید و فروش مسکن در نیمه جنوبی پایتخت طی ماه‌های گذشته همزمان با کاهش ریسک‌های اقتصادی و غیراقتصادی بررسی شد. از وضعیت معاملات آپارتمان در نیمه جنوبی نشان می‌دهد، تقاضا برای خرید و فروش در این مناطق نسبتا بیش از مناطق نیمه شمالی پایتخت است.

بازار مسکن از ابتدای امسال با جولان برخی فروشندگان مواجه بود؛ به این ترتیب که افزایش افسارگسیخته قیمت مسکن باعث تغییرات قیمتی برخی فایل‌های عرضه شده از سوی فروشندگان شده بود.

یعنی تغییرات قیمتی باعث افزایش نرخ از سوی برخی فروشندگان شد؛ به گفته برخی واسطه‌های ملکی برخی فروشندگان حتی به‌صورت هفتگی قیمت پیشنهادی ملک خود را به نسبت تورم انتظاری افزایش می‌دادند.

اما طی سه ماه گذشته که بازار مسکن بر اساس گزارش‌های رسمی تا حدودی با تثبیت قیمتی مواجه شده، واکنش خریداران و فروشندگان در بازار مسکن هم تغییر کرده به گونه‌ای که در حال حاضر هر دو بازیگر نقل و انتقال بازار مسکن یعنی خریدار و فروشنده وارد بازار شده‌اند.
 
برخی واسطه‌های ملکی فعال در مناطق نیمه جنوبی شهر تهران با تایید این موضوع معتقدند:هر چند فقط برخی از مراجعات از سوی خریداران، به فروش قطعی منتج می‌شود، اما کاهش قیمت مسکن باعث افزایش مراجعه برای خرید مسکن شده است؛ به گفته آن‌ها حتی تعداد فروشنده در بازار نیز نسبت به ماه‌های گذشته افزایش داشته است.

گزارش‌های میدانی نیز حاکی از آن است که در این مقطع برخی فروشندگان با ارائه تخفیف‌هایی در قیمت‌های پیشنهادی خود در جست‌وجوی خریدار هستند.

در عین حال بررسی بازار خرید و فروش در مناطق نیمه جنوبی پایتخت از افت قیمت در این مناطق حکایت دارد. برخی بنگاه‌های معاملاتی قدیمی در محلات مختلف مناطق جنوبی تهران بر این باورند که بازار مسکن طی دو ماه گذشته با کاهش قیمت مواجه بوده و خریداران در بازار با امید به تداوم کاهش قیمت‌ها تمایلی به خرید ندارند.
 
جدول قیمت آپارتمان
برچسب ها: قیمت آپارتمان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین