آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۹۹/۱۱/۲۸

آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۹۹/۱۱/۲۸

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، امروز ۲۸ بهمن ماه، متأسفانه ۸۹ نفر از هم وطنانمان جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست دادند و امار فوتی‌های کرونا در مجموع به ۵۹ هزار و ۱۱۷ نفر رسید.
کد خبر: ۹۰۶۶۰
بازدید : ۴۶۵۳
۲۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۶
بخش مراقبت های ویژه کرونا
 
فرادید| امروز ۲۸ بهمن ماه ۱۳۹۹ بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا ۸۹ نفر اعلام شد و تعداد جانباختگان در مجموع به ۵۹ هزار و ۱۱۷ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت، با اعلام آخرین آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در ایران افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۲۸ بهمن ۱۳۹۹) بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی ۸ هزار و ۱۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و ۶۹۰ نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۵۳۴ هزار و ۳۴ نفر رسید.

سیما سادات لاری گفت: خوشبختانه تاکنون یک میلیون و ۳۱۰ هزار و ۸۲۱ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین سه هزار و ۶۹۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون ۱۰ میلیون و ۱۶۱ هزار و ۴۹۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

به گزارش فرادید؛ لاری گفت: بر اساس آخرین تحلیل ها، در حال حاضر ۹ شهرستان در وضعیت قرمز، ۳۹ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۲۸ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۷۲ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند. وی افزود: شهر‌های آبادان، اهواز، بندر ماهشهر، دزفول، دشت آزادگان، شادگان، شوشتر، کارون و هویزه در وضعیت قرمز قرار دارند.

آمار جهانی کرونا

آمار جهانیِ مبتلایان به کرونا تاکنون به ۱۰۹ میلیون و ۶۷۷ هزار و ۲۴۶ نفر رسیده و مرگ دو میلیون و ۴۱۸ هزار و ۸۲۵ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است. بنابر تازه‌ترین آمار‌ها تاکنون ۸۴ میلیون و ۲۱۷ هزار و ۱۲۳ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد. آمریکا تاکنون با بیش از ۲۸.۳ میلیون مبتلا و در آستانه رسیدن به ۵۰۰ هزار قربانی، همچنان در صدر فهرست کشور‌های درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۱۰.۹ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۹.۸ میلیون نفر فراتر رفته است. همچنین در حال حاضر چهار کشور ایالات متحده، برزیل، مکزیک و هند رکورددارِ شمار قربانیان این بیماری در دنیا هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمار‌ها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

۱. آمریکا: ۲۸ میلیون و ۳۱۷ هزار و ۷۰۳ مبتلا، ۴۹۸ هزار و ۲۰۳ قربانی

۲. هند: ۱۰ میلیون و ۹۲۵ هزار و ۷۱۰ مبتلا، ۱۵۵ هزار و ۸۴۰ قربانی

۳. برزیل: ۹ میلیون و ۸۶۶ هزار و ۷۱۰ مبتلا، ۲۳۹ هزار و ۸۹۵ قربانی

۴. روسیه: چهار میلیون و ۸۶ هزار و ۹۰ مبتلا، ۸۰ هزار و ۵۲۰ قربانی

۵. انگلیس: چهار میلیون و ۴۷ هزار و ۸۴۳ مبتلا، ۱۱۷ هزار و ۳۹۶ قربانی

۶. فرانسه: سه میلیون و ۴۶۹ هزار و ۵۳۹ مبتلا، ۸۲ هزار و ۲۲۶ قربانی

۷. اسپانیا: سه میلیون و ۸۶ هزار و ۲۸۶ مبتلا، ۶۵ هزار و ۴۴۹ قربانی

۸. ایتالیا: دو میلیون و ۷۲۹ هزار و ۲۲۳ مبتلا، ۹۳ هزار و ۸۳۵ قربانی

۹. ترکیه: دو میلیون و ۵۹۴ هزار و ۱۲۸ مبتلا، ۲۷ هزار و ۵۶۲ قربانی

۱۰. آلمان: دو میلیون و ۳۴۶ هزار و ۸۷۶ مبتلا، ۶۵ هزار و ۹۴۹ قربانی

براساس آمار فوق در حال حاضر ۲۱ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون ابتلا عبور کرده‌اند و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشور‌های روسیه، انگلیس، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، ترکیه، آلمان، کلمبیا، آرژانتین، مکزیک، لهستان، ایران، آفریقای جنوبی، اوکراین، پرو، اندونزی، جمهوری چک و هلند نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.
برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین