هواشناسی ایران، امروز ۹۹/۱۱/۲۹

هواشناسی ایران، امروز ۹۹/۱۱/۲۹

سازمان هواشناسی ایران هشدار داد که امروز ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۹، وزش باد شدید تا خیلی شدید با سرعت متوسط بین ۶۰ تا ۹۰ کیلومتر برساعت، وزش باد لحظه‌ای شدید موقت با سرعت بیش ۱۱۰ کیلومتر بر ساعت به صورت نقطه‌ای و محلی در اکثر استان‌های ایران رخ خواهد داد.
کد خبر: ۹۰۶۸۸
بازدید : ۴۵۰۱
۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۸
فرادید| بر اساس گزارش سازمان هواشناسی ایران، امروز چهارشنبه ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۹ تا اواخر وقت فردا فعالیت سامانه بارشی که از غرب وارد کشور شده تشدید و باعث بارش برف یا باران، رخداد مه و کاهش دید افقی، در مناطق جنوبی توام با رعد و برق و در نقاط مستعد وقوع تگرگ می‌شود.

امروز استان‌های لرستان، نیمه جنوبی آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه، ایلام، شمال خوزستان، ارتفاعات غربی اصفهان، ارتفاعات استان‌های قزوین، البرز، تهران، شمال چهارمحال و بختیاری، جنوب غرب مرکزی، جنوب همدان، بارش باران و برف خواهند داشت.

این سامانه بارشی روز پنجشنبه در استان‌های لرستان، نیمه شرقی گیلان، نیمه غربی مازندران، نیمه جنوبی همدان، نیمه جنوبی مرکزی، شمال و شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، نوار غربی اصفهان، غرب فارس، ارتفاعات استان‌های قزوین، البرز و تهران به فعالبت خود ادامه می‌دهد.

به گزراش فرادید؛ تحت نفوذ این سامانه و به دلیل بارش باران و برف امکان طغیان رودخانه‌ها و جاری شدن سیلاب، کاهش دید و لغزندگی جاده‌های کوهستانی به سبب بارش برف، افزایش حجم رواناب و آب گرفتگی معابر عمومی، تاخیر و احتمال لغو پروازها، احتمال ریزش بهمن در مناطق مستعد، کولاک برف در گردنه‌های برفگیر و کوهستان در مناطق ذکر شده وجود دارد.

از امروز تا اواخر وقت روز جمعه استان‌های اردبیل، کردستان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کرمانشاه، زنجان، ایلام، همدان، مرکزی، لرستان، اصفهان، خوزستان، سمنان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، یزد، نیمه شمالی فارس، کرمان، مرکزی، قم و سیستان و بلوچستان، وزش باد شدید تا خیلی شدید با سرعت متوسط بین ۶۰ تا ۹۰ کیلومتر برساعت، وزش باد لحظه‌ای شدید موقت با سرعت بیش ۱۱۰ کیلومتر بر ساعت به صورت نقطه‌ای و محلی رخ خواهد داد.

این سامانه باعث خیزش و توفان گردوخاک، کاهش دید و کیفیت هوا و اختلال در تردد جاده‌ای به سبب کاهش دید، احتمال بروز خسارت به تاسیسات سبک شهری و روستایی، احتمال آسیب به سازه‌های موقت و گلخانه ها، تابلو‌ها بنر‌های تبلیغاتی، سقوط اجسام از ارتفاع بویژه در کارگاه‌های ساختمانی، احتمال شکستن درختان فرسوده، کولاک برف در گردنه‌های برفگیر و کوهستان می‌شود.
 
وضعیت آب و هوای ایران
برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین