بلوای فوتبالی آذری جهرمی در اینستاگرام

بلوای فوتبالی آذری جهرمی در اینستاگرام

اظهار نظر وزیر ارتباطات و فناوری اطاعات کشور درباره تیم فوتبال استقلال، با واکنش تند هواداران استقلالی و همچنین برخی از پیشکسوتان و مسئولان باشگاه در فضای مجازی همراه شده است.
کد خبر: ۹۰۸۴۹
بازدید : ۴۲۸۴
۰۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۷
اظهارنظر آذری جهرمی
 
فرادید| چندی پیش تیم فوتبال پرسپولیس در آخرین دیدار نیم فصل اول بازی‌های لیگ با ۵ گل از سد گل گهر رد کرد و توانست نیم فصل اول بازی‌ها را با قهرمانی به پایان برساند. در پی پیروزی این تیم باشگاهی کشور محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتشار یک استوری در صفحه اینستاگرام خود نسبت به این موضوع واکنش داد و نوشت: «گل گهر یه گل دیگه خورده بود، به رکورد استقلال می‌رسید. ولی خب رکورد استقلال دست یافتنی نیست.»

پیام طنزآمیز وزیر جوان کشور با واکنش تند هواداران استقلالی و همچنین برخی از پیشکسوتان و مسئولان باشگاه در فضای مجازی همراه شده بود.

به گزارش فرادید، اسماعیل خلیل‌زاده رئیس هیئت مدیره باشگاه استقلال از جمله کسانی بود که نسبت به اظهارنظر وزیر ارتباطات واکنش نشان داده است. او در پستی که در صفحه شخصی اش در اینستاگرام منتشر کرده بود نوشت: «جناب وزیر! رویای شما خاطرات ماست! یکی از جذابیت دنیای فوتبال قطعا کری خوانی برای هواداران حریف است، اما برخی مواقع آن دسته از اهالی فوتبال یا دوستداران این رشته مهیج ورزشی قبل از کری خوانی، باید به یاد داشته باشند تیم مقابل دارای چه سابقه و پیشینه‌ای بوده است!.»خلیل زاده یادآور شد که «در اینکه وزیر جوان کابینه امروز از پیروزی تیمش خوشحال است و سر از پای نمی‌شناسد تردیدی نیست، اما‌ای کاش آقای وزیر پیش از انتشار آن استوری به این باور می‌رسید که استقلال دارای تاریخچه‌ای مملو از افتخار است و در میان بزرگان آسیا شهره خاص و عام است.»

رئیس هیئت مدیره باشگاه استقلال با اشاره به فراموشی وزیر ارتباطات نسبت به افتخار آفرینی‌های استقلال نوشت: «ایشان فراموش کردند یا دوست دارند فراموش کنند، باشگاه استقلال به عنوان پرافتخارترین تیم ایران در آسیا نامش همیشه در تالار افتخارات کنفدراسیون فوتبال آسیا به نیکی درخشیده در حسرت موفقیت بیقراری نمی‌کند. شاید آقای وزیر فراموش کرده است، اما بهتر است از مربیان و بازیکنان تیم مورد علاقه خود سوال کنند پیش از ورود به فینال لیگ قهرمانان نام کدام تیم‌های ایرانی در تابلوی افتخارات ثبت شده بود؟.»

طبق نوشته‌ی اسماعیل خلیل زاده، جناب وزیر ما فراموشکار نیستیم، همانطور که برای تیم پاس احترام قائلیم برای تیم شما که دوبار تا یک قدمی جام رفته است نیز احترام قائلیم، اما فراموش نکنید هنوز نام بزرگ باشگاه استقلال در تالار افتخارات آسیا به عنوان بهترین تیم ایرانی می‌درخشد، پس منطق حکم می‌کند با تامل بابت این عنوان شادمانی کنید.

او در پایان اضافه کرد: «شاید شما به واسطه عنوان نمادین قهرمانی نیم فصل خوشحال باشید، اما قطعا این روال اینگونه نخواهد بود و بازیکنان استقلال دوباره صدر جدول را از تیم مورد علاقه شما پس خواهند گرفت و نشان خواهند داد شایستگی عنوان پرافتخارترین تیم ایرانی در قاره آسیا را دارند.»

اذری جهرمی استقلال
واکنش پیشکسوتان تیم فوتبال استقلال

استوری جنجال ساز آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با واکنشی دیگر از سوی پیشکسوتان روبرو شد. این بار حنیف عمران زاده طی انتشار یک استوری در صفحه اینستاگرام خود نوشت: «پیاز هرچقدر هم گرون بشه نمیره قاطی میوه‌ها درست مثل آدم بی کفایتی که یک روز وزیر یک مملکت بشه... این به اصطلاح وزیر هرچقدر هم صاحب منصب باشه باز هم بی کفایته حتی تو عصر ارتباطات!.»

میلاد میداوودی، بازیکن سابق استقلال نیز در صحه توئیتر اش نوشت: «شما هم اینترنت رو دوهفته بیشتر قطع می‌کردی رکورد کیم جونگ اون رو زده بودی. #وزیر_بی ارتباط، #رکورد_کیم_جونگ_اون»

پیشکسوتان دیگری همچون سید پندار توفیقی، مهدی فنونی زاده و محمد تقوی نیز با انتشار استوری و پست در اینستاگرام، مخالفت خود را با اظهار نظر وزیر جوان کشور اعلام کرده بودند.
 
اظهار نظر اذری جهرمی استقلال
 
بلوای فوتبالی آذری جهرمی در اینستاگرام؛ درحال نگارش
 
بلوای فوتبالی آذری جهرمی در اینستاگرام؛ درحال نگارش
 
بلوای فوتبالی آذری جهرمی در اینستاگرام؛ درحال نگارش

واکنش وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات 

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پس از برد ۵ بر صفر تیم فوتبال پرسپولیس مقابل گل‌گهر سیرجان در صفحه شخصی‌اش استوری منتشر کرد و برای استقلالی‌ها کُری خواند که با واکنش پیشکسوتان و هواداران استقلال روبه‌رو شد.

آذری جهرمی در پاسخ به واکنش پیشکسوتان و هواداران اسقتلال عنوان کرد: «تفکرات‌تان پیر است و بهتر است آن را عوض کنید. اگر جوان هستیم، باید جوانی کنیم و کُری‌خوانی ربطی به وزیر و غیر وزیر ندارد. هر کسی کُری می‌خواند، پاسخش کُری است. وزیر صبح تا شب در لباس وزیر نیست و در حوزه ارتباطش مانند یک شهروند اظهارنظر می‌کند. من هم می‌توانم مثل شهروند اظهارنظر کنم. این تفکر پیرمردانه را کنار بگذارید. کدام سیاستمدار را پیدا می‌کنید که درباره فوتبال نظر ندهد؟ کجای دنیا اینطور است که کسی نظرش را ندهد؟ نه توهینی کردم و نه حرفی زدم، کری خواندم، چرا ناراحت هستید؟»

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره اینکه فکر نمی‌کند که با این کارش فضای بدی را در صفحات مجازی ایجاد کرده باشد، اظهار داشت: «یک تیم قهرمان شده و طرفداران کُری می‌خوانند. فحش را به من می‌دهند، چرا شما ناراحت هستید؟ حرفم را به صورت مودبانه و محترمانه زدم، یکسری هم فحش می‌دهند.»

او افزود: «اصل اساس ورزش دو قطبی است. حال آدم بهم می‌خورد که این دو تیم ۱۵، ۱۶ سال بازی کنند و نتیجه مساوی شد. کُری را برای فوتبال گذاشته‌اند، نه اینکه دست روی گردن هم بیندازیم و وحدت کنیم. دو تیم رقیب هستند، همواره رقیب بودند و جذابیتش کُری خواندن است. چرا همه چیز را سیاه و سفید می‌بینید؟ هر کسی علیه من کُری بخواند، ناراحت نمی‌شوم. اگر ورزش را به جوان‌ها می‌دادند، امروز استقلال در عرصه مدیریتش هشتش گروی نُهش نبود.»

این مقام مسئول با اشاره به شائبه بوجود آمده درباره حمایت او از پرسپولیس، تاکید کرد: «سند آن کجاست؟ طرفداران پرسپولیس جزو مردم هستند یا نه؟ ۵۰ درصد مردم پرسپولیسی هستند، ۵۰ درصد استقلالی. من نظر ورزشی دادم که با ۵۰ درصد دیگر نظرم متفاوت است. نظرم را گفته‌ام و اشکالی ندارد.»

آذری جهرمی یادآور شد که «در دولت آدم‌های بزرگتر از وزیر، استقلالی هستند و حمایت هم می‌کنند. استقلال و پرسپولیس منابع درآمدی سه، چهار سال اخیر خود را بررسی کنند که کدام یک از آن‌ها پول بیشتر و کمتری گرفته است. چرا این حرف را می‌زنید که دولت از پرسپولیس حمایت می‌کند؟ در دوره سلطانی‌فر یک ریال تفاوت بین دو باشگاه وجود نداشته است. در دولت بالاتر از وزیر، استقلالی هستند که ترجیح می‌دهند چیزی نگویند.»

وزیر ازتباطات و فناوری اطلاعت با بیان اینکه کری‌خوانی او در جایگاه وزیر حمله همه جانبه به استقلال بوده است، اذعان داشت: «این مسئله کاریزمای شخصی است و استقلالی‌ها یک نفر بیاورند که حمله همه جانبه کند. فضای فوتبال را سیاسی نکنید. اگر استقلالی‌ها در جایگاه ملی باشند، حمایت‌شان می‌کنیم. فوتبال فضای رفاقت و هیجان است. در خانه ما، یک پسرم استقلالی و دیگری پرسپولیسی است. در جمع خانوادگی کُری می‌خوانیم و این کُری‌خوانی‌ها بدتر از این پستی بود که گذاشتم. چه اشکالی دارد؟ برخی‌ها دوست دارند بد و بیراه بگویند و تخلیه شوند. یک عده از وضعیت تیم‌شان ناراحت هستند و یک نفر مثل وزیر را گیر آوردند که به او حرفی بزنند.»

او با اشاره به این موضوع که پیشکسوتان و هواداران استقلال در صفحات مجازی خواهان عذرخواهی او شده‌اند، اعلام کرد: «چه عذرخواهی؟ مگر توهینی کرده‌ام؟ آیا تاریخ را من رقم زدم؟ اسماعیل خلیل‌زاده (رئیس هیئت مدیره باشگاه) نوشته بود آرزوی شما خاطرات ما است، مگر ناراحت شدم؟ شب گذشته تماس گرفت و گفت علیه شما مطلب منتشر می‌کنم، گفتم هر مطلبی دوست دارید، انتشار دهید، فقط توهین نباشد! یک عده به من توهین کردند که ناراحت نشدم.»

وزیر جوان کشور اضافه کرد: «مهدی فنونی‌زاده نیز مطلبی علیه من نوشت، با ایشان در سه، چهار بازی پیشکسوتان بازی کردیم و دوست هستیم. فضای ورزش، هیجانی و جوانانه است و می‌تواند جای هر کُری مودبانه باشد. یکسری به بنده بی‌ادبی کردند، منعی ندارد. هر چقدر استقلالی‌ها علیه من کُری خواندند، ناراحت نمی‌شوم. یکسری علاقه دارند کری بخوانند. من هم جوان هستم و کری خواندم. نه بی‌احترامی کردم نه بی‌ادبی. جمله دوم من ایهام داشت که یکسری از استقلالی‌ها گفتند راست می‌گویید دو ستاره استقلال در آسیا دست یافتنی نیست.»
برچسب ها: آذری جهرمی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
پرسپولیس پوکر و افتخار جاودان
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۳۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
0
0
دستت درد نکنه آقای جهرمی عجب کیسه سوزی کردی مرحبا هزاران آفرین بر جان پاکت
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین