حواشی حضور علی کریمی در برنامه تی وی تاک

حضور علی کریمی در برنامه‌ای که قرار بود در شبکه نمایش خانگی پخش شود با شائبه هایی نیز همراه شد و برخی علت حضور علی کریمی در برنامه «تی وی تاک» را تأثیر حضور او در تبلیغ برای این برنامه و شبکه اینترنتی دانسته و گفته اند که او برای رفتن به این برنامه مبلغی دریافت کرده است.
کد خبر: ۹۰۹۸۴
بازدید : ۴۵۱۲
۰۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۸
حواشی حضور علی کریمی در برنامه تی وی تاک
 
فرادید| درحالی که کمتر از یک هفته تا برگزار شدن انتخابات فدراسیون فوتبال باقی مانده و قرار است پرطرفدارترین رشته ورزشی کشور، سکاندارش را برای ۴ سال آینده بشناسد، مدتی است علی کریمی یکی از کاندید‌های پست ریاست فدراسیون با حواشی بسیاری نظیر حاضر نشدن او در برنامه تلویزیونی و همچنین حضور او در برنامه «تی وی تاک» و پخش نشدن این برنامه همراه شده است.

به گزارش فرادید، چندی پیش علی کریمی برای حضور در برنامه شبکه سه دعوت می‌شود، اما او با تاکید بر این موضوع که برنامه در نظر گرفته شده نمایشی است و به صلاح فوتبال نیست از حضور در تلویزیون برای مناظره در مورد انتخابات انصراف می‌دهد.پس از مدتی کریمی با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام اش از حضورش در برنامه تی وی تاک در شبکه نمایش خانگی خبر می‌دهد، او می‌گوید که در این برنامه مواضعش را در خصوص اتفاقات اخیر بیان کرده است. اما پس از گذشت مدت کوتاهی خبر توقیف شدن این قسمت از برنامه توسط ساترا، رسانه‌ای می‌شود، ساترا علت را مناسب نبودن محتوای برنامه برای پخش عمومی اعلام کرده بودند.

همچنین، هنگامی که خبر برنامه مناظره با حضور ۴ کاندیدا‌های سمت ریاست فدراسیون فوتبال رسانه‌ای شده بود، علی کریمی طی ارسال نامه‌ای به مدیر گروه ورزش شبکه سه سیما از عدم حضور خود در برنامه عذرخواهی کرده و نوشته بود که «احتراما به آگاهی می‌رسانم اینجانب علی کریمی نامزد تصدی سمت ریاست فدراسیون فوتبال سال‌هاست نقاط ضعف فوتبال ایران و راه‌های برون‌رفت از بحران فعلی فوتبال کشور را در قالب مصاحبه‌های مختلف بیان کرده‌ام و اکنون حضور در یک برنامه ضبط شده تلویزیونی و مناظره با سایر کاندیدا‌های محترم را به صلاح فوتبال کشور ندانسته و آن را بیشتر نمایشی می‌بینم.»

حواشی حضور علی کریمی در برنامه تی وی تاک
واکنش ساترا به توقف برنامه تی وی تاک

علی سعد، معاون کاربران و تنظیم گری اجتماعی سازمان تنظیمات مقررات صوت و تصویر فراگیر ساترا، درباره عدم موافقت این سازمان برای نمایش برنامه تی وی تاک برای حضور علی کریمی شبکه نمایش خانگی در بیانه‌ای اعلام کرده است که: «درخواست برنامه «تی‌وی تاک» در مسیر رسیدگی است.»

او با بیان اینکه خبر منتشره مبنی‌بر عدم صدور مجوز در برخی از رسانه‌ها را تکذیب می‌کند تاکید کرد: «یکشنبه ۳ اسفند ماه درخواستی از سوی فیلیمو برای پخش برنامه یکی از کاندیدا‌های فدراسیون فوتبال به دبیرخانه ساترا وصول شد که در مسیر معمول برای این برنامه‌ها قرار دارد.»

علی سعد می‌گوید که «‏این برنامه به دلیل ساختار حرفه‌ای و نمایشی در دستور کار دبیرخانه قرار گرفته، فرایند در نظر گرفته شده برای همه محتوا‌های نمایشی حرفه‌ای یکسان است که در خصوص برنامه «همرفیق» و سریال‌های «قورباغه»، «خوب بد جلف» و… طی شده و رسانه‌های صوت و تصویر برنامه‌های خود را طی این فرایند منتشر کرده‌اند.»

به گفته سعد، ‏در صورتی که برنامه در دسته‬‌بندی نمایشی حرفه‌ای قرار نمی‌گرفت، امکان پخش از صفحات شخصی افراد در رسانه‌های کاربر محور را داشت و به فرایند فوق‌الذکر نیاز نداشت.

براساس اعلام علی کریمی، علت اصلی حضور کریمی در شبکه نمایش خانگی به جای تلویزیون، زنده نبودن برنامه مناظره تلویزیونی و احتمال حذف برخی صحبت‌ها در کنار پخش این مناظره در برنامه فوتبال برتر، بوده است.

در برنامه تی وی تاک علاوه بر حضور علی کریمی، مهدی مهدوی کیا نیز به عنوان مهمان اسکایپی حضور دارد و با پرویز پرستویی نیز ارتباط تلفنی برقرار کرده و گفتگو‌هایی با بهنام ابوالقاسم پور، علیرضا منصوریان وخداداد عزیزی هم در این برنامه پخش می‌شد. همچنین کریمی در بخشی از برنامه به ماجرای خبر دادن فوت علی انصاریان به مادرش اشاره می‌کند.

علاوه بر این مهرماه امسال در آستانه شروع فصل جدید لیگ برتر فوتبال ایران، عادل فردوسی پور نیز تصمیم گرفته بود با تولید یک برنامه جدید از طریق رسانه‌های اجتماعی و اینترنتی، بار دیگر برای مخاطبانش برنامه بسازد، اما به نظر می‌رسد که ساترا ساخت چنین برنامه‌ای را برای پخش در فضای مجازی مناسب ندیده و برای آن مجوز صادر نکرده است.


اهدای مبلغ ۲/۵ میلیارد به خیریه

حضور او در برنامه‌ای که قرار بود در شبکه نمایش خانگی پخش شود با شائبه‌هایی نیز همراه شد و برخی علت حضور علی کریمی در برنامه «تی وی تاک» را تأثیر حضور او در تبلیغ برای این برنامه و شبکه اینترنتی دانسته و گفته اند که او برای رفتن به این برنامه مبلغی دریافت کرده است.

زمزمه‌ها از دریافت این مبلغ تا رقم ۷۰۰ میلیون تومان خبر می‌دادند و دلیل اصلی حاضر نشدن علی کریمی در تلویزیون را منفعت مالی بیشتری عنوان کرده بودند که حضور در برنامه تی وی تاک برای او دارد.

امیرعلی نبویان، مجری این برنامه حاضر توضیحی درباره این موضوع نداده و درباره اینکه چطور تصمیم به حضور علی کریمی در این برنامه گرفته شد و چه کسی از او دعوت کرده است، می‌گوید که «این یک کار گروهی است و قطعاً در زمان مناسب درباره هر آنچه لازم باشد، توضیح داده می‌شود. ضمن اینکه خیلی از موارد و سؤالات شما در خود برنامه پاسخ داده خواهد شد.»

ابوالفضل اکبری، تهیه کننده برنامه تی وی تاک، برای رفع ابهامات به وجود آمده گفته است که «به هیچ عنوان علی کریمی در ازای حضور در برنامه و شرکت در این مصاحبه از ما درخواست مبلغی نداشت. تنها شرط او این بود که حامی مالی برنامه مبلغ ۲/۵ میلیارد تومان معادل هزار تبلت به خیریه کمک شود. این تنها شرط حضور او در برنامه ما بود که حامی مالی برنامه هم این شرط را پذیرفت و چک نمادین آن در داخل استودیو به علی کریمی تحویل داده شد.»

تهیه کننده برنامه تی وی تاک با اشاره به این موضوع که این مبلغ و تبلت‌ها از چه طریقی قرار است به دست دانش آموزان نیازمند برسد، تاکید کرد: «علی کریمی نخواست این مبلغ در اختیار خودش باشد. قرار شد این مبلغ از طریق خیریه علی‌‎ ابن ابی طالب به دست نیازمندان برسد. این خیریه با این مبلغ هزار تبلت را تهیه می‌کند و در اختیار دانش آموزان نیازمند قرار خواهد داد. پرداخت این چک نمادین جزئی از برنامه خواهد بود و بینندگان در جریان این کمک از سوی علی کریمی قرار می‌گیرند. علی کریمی در این برنامه ناگفته‌های بسیاری را بازگو کرده است که بدون شک می ‎تواند تنور انتخابات را داغ‌تر کند و شاید حتی به اتفاقاتی غیرقابل پیش‌بینی در روز ۱۰ اسفندماه بینجامد.»

حواشی حضور علی کریمی در برنامه تی وی تاک
صلاحیت علی کریمی برای نشستن بر صندلی ریاست

محمد دادکان، رئیس سابق فدراسیون فوتبال، در آخرین مصاحبه خود به داشتن صلاحیت علی کریمی برای ریاست فدراسیون فوتبال اشاره کرد و گفت: «در میان نامزدها، علی کریمی بیش از سه نامزد دیگر صلاحیت نشستن بر صندلی ریاست فدراسیون فوتبال ایران را دارد.»

او همچنین از نحوه مدیریت بر فوتبال ایران انتقاد کرده و مدعی شده است که تکلیف انتخابات روز ۱۰ اسفند با مهره چینی‌های پشت پرده مشخص و حتی رئیس بعدی فدراسیون فوتبال هم تعیین می‌شود.

طق گفته‌های رئیس سابق فدراسیون فوتبال، علی کریمی به دلیل داشتن دانش بالای اجتماعی و همچنین به دلیل مقبولیت بالای عمومی که دارد، بهترین گزینه برای ریاست فدراسیون فوتبال ایران است و این مقبولیت در این شرایط می‌تواند کمک حال فوتبال کشور باشد.

علی کریمی نسبت به صحبت‌های دادکان واکنش نشان داده و اعلام کرد: «بدون شک دادکان از بزرگان تاریخ فوتبال ایران بوده و به دلیل کسوت و دانش مدیریتی که دارد، همواره شأن و شخصیتش برایم قابل احترام است. به صراحت اعلام می‌کنم که اگر دادکان برای انتخابات فدراسیون فوتبال ورود و ثبت نام می‌کرد، هرگز به خودم اجازه نمی‌دادم که برای انتخابات ۱۰ اسفند ثبت نام کنم.»

او افزود: «بدون تعارف اعلام می‌کنم اگر محمد دادکان در مصاحبه‌ای که داشتند، یکی از رقبای بنده که در انتخابات حضور دارند را تایید می‌کرد و یکی از سه نفر را شایسته انتخاب به عنوان رئیس فدراسیون می‌دانست، حتما اولین نفر خودم از ادامه راه انتخاباتی انصراف می‌دادم و کنار می‌کشیدم. قبل از ثبت نام نیز با آقای دادکان مشورت کردم و از اینکه بنده را از میان نامزد‌ها برای ریاست فدراسیون فوتبال کاندید شایسته دانسته، بی‌نهایت تشکر می‌کنم.»

کریمی یادآور شد: «دوباره تاکید می‌کنم که اگر پا به این انتخابات گذاشته‌ام هدف اولم حمایت از فوتبالی‌ها بوده، نه زد و بند‌های پشت پرده. به قول آقای دادکان فوتبال عشق ابدی فوتبالی‌ها است و همان طور که من و مهدی مهدوی کیا در بیانیه‌مان اعلام کردیم، هدف‌مان مبارزه با فساد فوتبال و تلاش برای فراهم شدن فوتبال پاک است، دغدغه‌ای که دادکان و امثال آقای دادکان دارند و سال‌هاست با این معضلات دست و پنجه نرم می‌کنند؛ و سخن پایانی‌ام؛ فوتبال پاکم آرزوست.»
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین