آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۹۹/۱۲/۰۶

آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۹۹/۱۲/۰۶

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت متأسفانه امروز ۶ اسفندماه ۱۳۹۹، ۷۳ نفر از هم وطنانمان بر اثر بیماری کرونا جان باختند و آمار فوتی‌های کرونا در مجموع به ۵۹ هزار و ۷۳۶ نفر رسید.
کد خبر: ۹۰۹۸۹
بازدید : ۳۹۰۹
۰۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۴
سیما سادات لاری
 
فرادید| امروز ۶ اسفند ماه ۱۳۹۹، آمار فوتی‌های کرونا ۷۳ نفر اعلام شد و مجموع جانباختگان بر اثر این بیماری به ۵۹ هزار و ۷۳۶ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: از دیروز تا امروزو بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۸ هزار و ۲۷۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۷۴۶ نفر از آن‌ها بستری شدند. بر این اساس مجموع بیماران کرونا در کشور به یک میلیون و ۵۹۸ هزار و ۸۷۵ نفر رسید.

دکتر سیما سادات لاری ادامه داد: خوشبختانه تا کنون یک میلیون و ۳۶۵ هزار و ۲۵۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند. در عین حال سه هزار و ۷۰۵ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.

به گزارش فرادید؛ دکتر لاری گفت: تا کنون ۱۰ میلیون و ۶۱۶ هزار و ۷۱۷ آزمایش تشخیص کرونا در کشور انجام شده است.

به گفته لاری، در حال حاضر ۱۱ شهرستان قرمز، ۵۲ شهرستان نارنجی، ۲۱۷ شهرستان زرد و ۱۶۸ شهرستان آبی هستند همچنین شهر‌های آبادان، اهواز، بندر ماهشهر، خرمشهر، دزفول، دشت آزادگان، رامهرمز، شادگان، شوشتر، کارون و هویزه در وضعیت قرمز قرار دارند.

آمار کرونا در جهان

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۳۷۱ هزار و ۱۵۱ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ۱۱۲ میلیون و ۶۴۸ هزار و ۳۰۸ نفر رسیده است. فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ۱۰ هزار و ۲۶۷ نفری در یک روز به تعداد ۲ میلیون و ۴۹۶ هزار و ۶۵۰ نفر رسیده است.

آمار بهبود یافتگان نیز به ۸۸ میلیون و ۲۳۳ هزار و ۸۵۱ نفر رسیده است. آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا به شرح زیر است؛ اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است.

۱. آمریکا ۵۱۴ هزار و ۹۹۶ نفر (۲ هزار و ۴۰۴ نفر)

۲. برزیل ۲۴۸ هزار و ۶۴۶ نفر (هزار و ۳۷۰ نفر)

۳. مکزیک ۱۸۱ هزار و ۸۰۹ نفر (هزار و ۲۷۳ نفر)

۴. هند ۱۵۶ هزار و ۵۹۸ نفر (۱۰۰ نفر)

۵. بریتانیا ۱۲۱ هزار و ۳۰۵ نفر (۵۴۸ نفر)

۶. ایتالیا ۹۶ هزار و ۳۴۸ نفر (۳۵۶ نفر)

۷. فرانسه ۸۵ هزار و ۴۴ نفر (۳۴۱ نفر)

۸. روسیه ۸۴ هزار و ۴۷ نفر (۴۱۷ نفر)

۹. آلمان ۶۹ هزار و ۲۱۴ نفر (۴۴۲ نفر)

۱۰. اسپانیا ۶۸ هزار و ۷۹ نفر (۴۴۳ نفر)
قابل ذکر است  ایران در این فهرست با ۵۹ هزار و ۶۶۳ نفر فوتی و ۹۱ فوتی جدید یازدهمین کشور با بیشترین آمار فوتی‌های کرونا در جهان است.
برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین