هواشناسی ایران، امروز ۹۹/۱۲/۱۲

بر اساس تحلیل نقشه‌های هواشناسی ایران، امروز ۱۲ اسفند ماه با تقویت سامانه بارشی در اکثر مناطق کشور بارش باران و برف پیش بینی می‌شود.
کد خبر: ۹۱۱۹۷
بازدید : ۵۱۸۳
۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۴
فرادید| امروز ۱۲ اسفندماه ۱۳۹۹،با توجه به نقشه‌های همدیدی و آینده نگری با تقویت سامانه بارشی در مناطق گرمسیر بارش باران توام با رعدوبرق و وزش باد، در مناطق سردسیر همراه با بارش برف، رخداد مه و کاهش دید افقی پیش بینی می‌شود.

به این ترتیب در استان‌های آذربایجان غربی، اردبیل، سواحل دریای خزر، خراسان جنوبی، پاره‌ای از مناطق خراسان رضوی، شمال کرمان، جنوب یزد، همدان، مرکزی، لرستان، اصفهان و ارتفاعات البرز مرکزی بارش خواهیم داشت.

در اثر فعالیت این سامانه، احتمال افزایش حجم رواناب و احتمال آب‌گرفتگی معابر عمومی، اختلال در سفر‌های برون شهری، کاهش دید در مناطق کوهستانی و احتمال تاخیر در پرواز‌ها وجود دارد.

به گزراش فرادید؛ چهارشنبه در شمال غرب، سواحل دریای خزر و شمال شرق بارش پراکنده رخ خواهد داد. پنجشنبه با ورود سامانه بارشی جدید از غرب و شمال غرب کشور در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، استان‌های ساحلی دریای خزر، شمال فارس، جنوب اصفهان و در اواخر وقت دامنه‌های جنوبی البرز بارش خواهیم داشت.

جمعه با تقویت سامانه فق گستره بارش‌ها علاوه بر مناطق ذکر شده به مناطق شمال شرق کشورنیز کشیده خواهد شد و در نیمه شرقی نیز وزش باد شدید رخ می‌دهد. شنبه برای شمال شرق بارش‌های پراکنده پیش بینی می‌شود.
 
شایان ذکر است روز چهارشنبه دمای هوا در سواحل دریای خزر و اردبیل بین ۳ تا ۵ درجه افزایش و طی روز‌های چهارشنبه تا اوایل وقت پنج شنبه خلیج فارس مواج می‌باشد.
 
وضعیت آب و هوای ایران
برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین