آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۹۹/۱۱/۱۳

آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۹۹/۱۱/۱۳

آمار فوتی‌های کرونا امروز ۱۳ اسفندماه، ۸۶ نفر اعلام شد و مجموع جانباختگان در اثر این بیماری در ایران به ۶۰ هزار و ۳۵۳ نفر رسید.
کد خبر: ۹۱۲۵۸
بازدید : ۵۰۹۰
۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۵
بیمار کرونایی تحت مراقبت ویژه
 
فرادید| بنابر گزارش سخنگوی وزارت بهداشت امروز ۱۳ اسفندماه ۸۶ نفر از هم وطنانمان در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند و آمار فوتی‌های کرونا در ایران در مجموع به ۶۰ هزار و ۳۵۳ نفر رسید.

دکتر سیما سادات لاری، گفت: از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۸ هزار و ۵۲۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد که ۷۶۴ نفر از آن‌ها بستری شدند.

به گفته وی، مجموع بیماران کرونا در کشور به یک میلیون و ۶۵۶ هزار و ۶۹۹ نفر رسید و خوشبختانه تا کنون یک میلیون و ۴۱۳ هزار و ۷۱۷ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند. وی افزود: متاسفانه سه هزار و ۷۴۷ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.

به گزارش فراید؛ سخنگوی وزارت بهداشت، گفت: تا کنون ۱۰ میلیون و ۳۲ هزار و ۳۱۰ آزمایش تشخیص کرونا در کشور انجام شده است. لاری ادامه داد: در حال حاضر ۱۱ شهرستان قرمز، ۳۲ شهرستان نارنجی، ۲۵۱ شهرستان زرد و ۱۵۴ شهرستان آبی هستند.

به گفته وی، شهر‌های آبادان، اهواز، بندر ماهشهر، خرمشهر، دزفول، دشت آزادگان، رامهرمز، شادگان، شوشتر، کارون و هویزه در وضعیت قرمز قرار دارند.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۳۶۵ هزار و ۵۷۵ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تا کنون به ۱۱۵ میلیون و ۲۹۹ هزار و ۶۵۹ نفر رسیده است. فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ۹ هزار و ۳۹۲ نفری در یک روز به تعداد ۲ میلیون و ۵۶۰ هزار و ۶۰۲ نفر رسیده است.

آمار بهبود یافتگان نیز به ۹۱ میلیون و ۱۱۵ هزار و ۴۸۷ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا به شرح زیر است؛ اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است.

۱. آمریکا ۵۲۹ هزار و ۲۱۴ نفر (هزار و ۹۸۹ نفر)

۲. برزیل ۲۵۷ هزار و ۵۶۲ نفر (هزار و ۷۲۶ نفر)

۳. مکزیک ۱۸۷ هزار و ۱۸۷ نفر (هزار و ۳۵ نفر)

۴. هند ۱۵۷ هزار و ۳۸۵ نفر (۱۱۰ نفر)

۵. بریتانیا ۱۲۳ هزار و ۲۹۶ نفر (۳۴۳ نفر)

۶. ایتالیا ۹۸ هزار و ۲۸۸ نفر (۳۴۳ نفر)

۷. فرانسه ۸۷ هزار و ۲۲۰ نفر (۳۳۰ نفر)

۸. روسیه ۸۶ هزار و ۸۹۶ نفر (۴۴۱ نفر)

۹. آلمان ۷۱ هزار و ۳۲۵ نفر (۴۰۱ نفر)

۱۰. اسپانیا ۶۹ هزار و ۸۰۱ نفر (۱۹۲ نفر)

ایران در این فهرست با ۶۰ هزار و ۳۵۳ نفر فوتی و ۸۶ فوتی جدید یازدهمین کشور با بیشترین آمار فوتی‌های کرونا در جهان است.
برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین