ماجرای خونریزی پزشک ایرانی با واکسن روسی چیست؟

ماجرای خونریزی پزشک ایرانی با واکسن روسی چیست؟

عوارض شدید پزشک گنابادی در برابر واکسن اسپوتنیک وی در شرایطی است که وزارت بهداشت اعلام کرده، سومین محموله ۲۰۰ هزار دُوزی از این واکسن به تازگی وارد کشور شده است. براساس اعلام وزارت بهداشت تاکنون ۵۷۰ هزار دوز واکسن وارد کشور شده که سهم اسپوتنیک وی ۳۲۰ هزار دوز و سینوفارم چینی ۲۵۰ هزار دوز است. البته با حساب محموله ۲۰۰ هزار دوز تازه رسیده به ایران، سهم واکسن روسی به ۵۲۰ هزار دوز می‌رسد.  
کد خبر: ۹۱۳۸۳
بازدید : ۵۰۲۷
۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۹
خونریزی پزشک ایرانی
فرادید| یک پزشک پس از دریافت واکسن اسپوتنیک وی روسیه، دچار خونریزی داخلی شده است. این خبر در حالی به تازگی منتشر شده است که واکسیناسیون گروه‌های پرخطر ایرانی در مقابل کرونا از ماه گذشته با واکسن روسی آغاز شده است. اما مسئولان وزارت بهداشت معتقدند که عوارض واکسن‌ها کاملا طبیعی است.

به گزارش فرادید؛ روز‌های گذشته بود که خبر رسید دکتر نبی‌پور پزشک متخصص اطفال شهر گناباد، پس از دریافت واکسن روسی کرونا دچار خونریزی شدید داخلی شده است. موضوعی که به سرعت رسانه‌ها را در برگرفت و بازتاب گسترده‌ای در سطح جامعه داشت


البته چیزی نگذشت که خونریزی شدید پزشک گنابادی در اثر دریافت واکسن روسی به تایید وزارت بهداشت هم رسید. اما آن‌ها می‌گویند به طور کلی هر واکسنی دارای عوارضی است و این موضوع بعید و دور از انتظار نیست.

جهانپور رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت در این رابطه گفته است: «در حال حاضر بروز عوارض گوارشی در همکار پزشک در حال بررسی است و هنوز مشخص نیست که این عوارض مربوط به تزریق واکسن است یا نه.»
 
خونریزی پزشک ایرانی بعد از تزریق واکسن روسی کرونا
تصویری از دکتر نبی‌پور پزشک متخصص اطفال شهر گناباد که پس از دریافت واکسن روسی کرونا دچار خونریزی شدید داخلی شد.
 
او معتقد است که بروز علایم گوارشی پس از تزریق واکسن بسیار نادر است، اما بعید نیست. با این وجود جهانپور می‌گوید: «همکاران ما در حال بررسی این موضوع هستند.»

عوارض شدید پزشک گنابادی در برابر واکسن اسپوتنیک وی در شرایطی است که وزارت بهداشت اعلام کرده، سومین محموله ۲۰۰ هزار دُوزی از این واکسن به تازگی وارد کشور شده است.

براساس اعلام وزارت بهداشت تاکنون ۵۷۰ هزار دوز واکسن وارد کشور شده که سهم اسپوتنیک وی ۳۲۰ هزار دوز و سینوفارم چینی ۲۵۰ هزار دوز است. البته با حساب محموله ۲۰۰ هزار دوز تازه رسیده به ایران، سهم واکسن روسی به ۵۲۰ هزار دوز می‌رسد.  

واکسن اسپوتنیک وی روسی همچنان در ابهام!

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین