آخرین یکشنبه سبز بورس ۹۹

آخرین یکشنبه سبز بورس ۹۹

نکته قابل توجه در معاملات روز یکشنبه رشد محسوس ارزش معاملات خرد بورس و فرابورس نسبت به روز معاملاتی قبل بود به‌طوری‌که در جریان معاملات خرد بورسی شاهد جابه‌جایی ۵۱۱۱ میلیارد تومانی میان سهامداران بودیم.
کد خبر: ۹۱۶۶۸
بازدید : ۴۹۶۹
۲۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۶:۵۴

معاملات روز گذشته بازار سهام در ادامه روز شنبه، با افزایش تقاضا باز هم از سوی سهامداران عمده منجر به سبزپوشی شاخص‌ها شد.

بر این اساس شاخص کل بورس با رشد حدود ۳/ ۱‌درصدی در محدوده یک میلیون و ۲۴۵ هزار واحد قرار گرفت. سه نماد «فارس»، «کگل» و «کچاد» در مجموع با اثرگذاری بیش از ۷/ ۶ هزار واحدی، بیشترین سهم را در رشد شاخص کل بورس داشتند. شاخص کل هموزن نیز با رشد ۲۳/ ۰ درصدی به عدد ۴۳۴ هزار واحد رسید.

در فرابورس ایران نیز شاهد سبزپوشی شاخص کل و رشد ۴/ ۰ درصدی آن بودیم. در جریان دادوستد‌های روز گذشته سهام دو گروه خودرو و بانک با افزایش تقاضا از سوی سهامداران به ویژه سهامداران خرد همراه شد.

به نظر می‌رسد امید به بازگشت احتمالی طرفین به برجام در میان سهامداران این دو گروه افزایش یافته است. نکته قابل توجه در معاملات روز یکشنبه رشد محسوس ارزش معاملات خرد بورس و فرابورس نسبت به روز معاملاتی قبل بود به‌طوری‌که در جریان معاملات خرد بورسی شاهد جابه‌جایی ۵۱۱۱ میلیارد تومانی میان سهامداران بودیم.
 
بیشترین ارزش معاملات خرد بورس در اختیار دو نماد خودرویی «خودرو» و «خساپا» در مجموع ۷۸۰ میلیارد تومان بود. همچنین ارزش معاملات خرد فرابورس ۱۵۸۶ میلیارد تومان بود. دیروز سهامداران حقوقی برای ۲۱ روز متوالی خود را در ظاهر خریدار حفظ کردند و بیش از حقیقی‌ها خریدند.
 
بر این اساس سهامداران عمده روز یکشنبه خالص خرید ۲۲۰ میلیارد تومانی رقم زدند. بیشترین میزان خرید این دسته از سهامداران از دو گروه «فرآورده‌های نفتی و فلزات اساسی» بود. نماد معاملاتی «شبندر» با تزریق ۴۳ میلیارد تومان نقدینگی از سوی حقوقی‌ها، بیشترین توجه سهامداران عمده را به خود جلب کرد.
 
سهامداران حقیقی، اما در مقابل به خرید سهام از گروه خودرو بیشتر گرایش داشتند. «خساپا» و «خودرو» دو سهم با بیشترین میزان خرید (۹۴ میلیارد تومان) از سوی سهامداران خرد بود. در معاملات بورس روز یکشنبه از کل ۳۳۴ نماد معامله شده، قیمت پایانی ۸۷ نماد (۲۶ درصد) مثبت و ۲۰۳ نماد (۶۱ درصد) منفی بود.
 
۱۰ نماد (۳ درصد) صف خرید به ارزش ۵/ ۲۹ میلیارد تومان و ۲۰۸ نماد (۶۲ درصد) صف فروش به ارزش ۱۹۶۲ میلیارد تومان داشتند. در بازار اصلی فرابورس از ۱۳۳ نماد معامله شده، قیمت پایانی ۳۳ نماد (۲۵ درصد) مثبت و ۹۳ نماد (۷۰ درصد) منفی بود.
 
تغییرات شاخص بورس
برچسب ها: شاخص بورس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین