قیمت طلای جهانی امروز، ۹۹/۱۲/۲۸

قیمت طلای جهانی امروز، ۹۹/۱۲/۲۸

امروز ۲۸ اسفندماه ۱۳۹۹، قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار رشد ۰.۳ درصدی را ثبت کرد و به ۱۷۵۰ دلار و ۵۰ سنت رسید.
کد خبر: ۹۱۸۱۹
بازدید : ۶۷۶۶
۲۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۹
طلا
 
فرادید| طلادر بازار به روند صعودی خود ادامه می‌دهد. قیمت هر اونس طلای جهانی امروز ۲۸ اسفندماه ۱۳۹۹ با ۰.۳ درصد رشد به ۱۷۵۰ دلار و ۱۵ سنت رسید

این در حالی است که کمترین قیمت طلا ۱۷۴۳ دلار و ۸۴ سنت و بیشترین قیمت ان ۱۷۵۵ دلار و ۱۲ سنت در بازار ثبت شده است.

قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی تحت تاثیر چشم انداز تورم بالاتر، به بالاترین حد در بیش از دو هفته گذشته صعود کرد، هرچند با توجه به حرکت محتاطانه سرمایه گذاران در آستانه مشخص شدن نتیجه نشست دو روزه فدرال رزرو حجم معاملات در بازار پایین بوده است.

به گزارش فرادید؛ مارگارت یانگ، استراتژیست شرکت دیلی‌فارکس در این باره گفت: بانک مرکزی آمریکا ممکن است به نگرانی‌ها پیرامون رشد تورم بپردازد و حتی خرید اوراق قرضه را جلو بیندازد تا رشد بازده اوراق قرضه را جبران کند و این امر برای قیمت طلا بسیار مثبت خواهد بود.

جفری هالی، تحلیلگر ارشد بازار در شرکت OANDA در این باره گفت: به نظر می‌رسد طلا با وجود بالا رفتن بازده اوراق قرضه و دلار آمریکا، بالاخره دوستان جدیدی پیدا کرده است. شاید نقش طلا به عنوان پناهگاه امن دارایی در برابر تورم دوباره احیا شده و از قیمت این فلز ارزشمند پشتیبانی کرده است.

برخی سرمایه گذاران طلا را محلی مناسب برای در امان نگه داشتن دارایی‌های خود از موج افزایش نرخ تورم می‌بینند، اما بالا رفتن سود اوراق قرضه دولت آمریکا در نتیجه ارائه بسته محرک مالی اخیر سبب شده تا بازار طلا به عنوان محل امن سرمایه گذاری یک رقیب جدی پیدا کند.

قیمت دلار آمریکا برای چهارمین روز متوالی تحت تاثیر بازده بالاتر اوراق خزانه افزایش یافت. این افزایش نتیجه انتظارات بالا برای احیای اقتصادی سریعتر پس از تصویب بسته کمک اقتصادی ۱.۹ تریلیون دلار بوده است.

تحت تاثیر رشد سوددهی اوراق قرضه و با توجه به پیش بینی ترمیم اقتصاد آمریکا پس از توزیع بسته محرک مالی ۱.۹ تریلیون دلار، ارزش دلار نیز امروز برای پنجمین جلسه متوالی شاهد افزایش بود.

در مجموع، با در نظر گرفتن خوش‌بینی مربوط به عرضه واکسن‌های کووید-۱۹ و تصویب بسته کمک اقتصادی در آمریکا، احساسات منفی است. انتظار می‌رود سیاست‌گذاران در نشست هفته جاری کمیته بازار آزاد فدرال پیش‌بینی کنند که اقتصاد آمریکا در سال ۲۰۲۱ سریع‌ترین نرخ رشد چند دهه گذشته را خواهد داشت و افزایش روند واکسیناسیون و بسته کمک اقتصادی ۹/ ۱تریلیون دلاری باعث کاهش بیکاری و رشد تورم می‌شود.

در بازار دیگر فلزات گرانبها، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۷ درصد افزایش، ۲۶ دلار و ۵۱ سنت معامله شد. هر اونس پالادیوم با ۱.۲۵ درصد افزایش، به ۲۵۹۴ دلار و ۵۰ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۰۲ درصد کاهش، به ۱۲۱۶ دلار و ۷۰ سنت رسید.
 
قیمت لحظه ای طلا در بازار جهانی
برچسب ها: قیمت طلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین