قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۰/۰۱/۰۲

امروز ۲ فروردین ماه ۱۴۰۰ قیمت هر اونس طلای جهانی با ثبت کاهش ۰.۳۲ درصد به ۱۷۳۹ دلار و ۸۸ سنت رسید.
کد خبر: ۹۱۹۰۸
بازدید : ۸۴۱۲
۰۲ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۹
 طلای جهانی
 
فرادید| طلا با کاهش قیمت مواجه شد. قیمت هر اونس طلای جهانی امروز ۲ فروردین ماه ۱۴۰۰ با افت ۰.۳۲ درصدی به ۱۷۳۹ دلار و ۸۸ سنت رسید.

این در حالی است که کمترین قیمت طلا در بازار ۱۷۳۲ دلار و ۷۶ سنت و بیشترین قیمت آن ۱۷۴۰ دلار و ۸۴ سنت ثبت شده است.

قیمت طلا در بازار جهانی روندی نزولی پیدا کرده است و این موضوع وقتی آغاز شد که سرمایه گذاران نسبت به آینده اقتصاد جهانی دیگاه مثبت تری پیدا کرده اند و در حال حاضر بسیاری از فعالان بازار تغییرات قیمت طلا را دنبال می‌کنند برخی کارشناسان معتقدند که احتمالا قیمت انس جهانی تا ۲۰ درصد دیگر کاهش داشته باشد.

به گزارش فرادید؛ احساسات برای آینده در بازار طلا در بین تحلیلگران وال استریت (سرمایه گذاران حرفه ای) و سرمایه گذاران مین استریت (سرمایه گذاران خرد) بهبود پیدا کرده است. با این وجود، نگرانی‌هایی وجود دارد که افزایش بازده اوراق خزانه داری در کوتاه مدت طلا را در سطح بحرانی زیر ۱۷۵۰ دلار نگه دارد.

تغییر وضعیت سیاسی و کاهش تاثیر شیوع ویروس کرونا بر اقتصادی جهانی نیز باعث شده که با وجود اینکه قبلا بسیاری تحلیل می‌کردند که قیمت طلا همچنان صعودی باشد روندی نزولی بگیرد و نسبت به هفته گذشته قیمت آن کاهش یافته است.

کالین سیزینسکی، استراتژیست ارشد بازار در SIA، گفت: طلا از پایین‌ترین سطح اخیر خود یک جهش خوب داشته است، اما این فقط می‌تواند یک اصلاح کوتاه مدت باشد، زیرا قیمت‌ها می‌توانند مهار شوند، همچنان تورم هنوز یک داستان مهم برای سرمایه گذاران است.

معامله‌گران و سرمایه‌گذاران همچنان در حال بررسی ابعاد مختلف بیانیه فدرال رزرو پس از پایان جلسه دو روزه FOMC هستند که بر آن اساس سیاست پولی ایالات متحده تغییر نکرده (نرخ صندوق‌های سرمایه‌گذاری فدرال تا پایان سال ۲۰۲۳ به صورت متوسط ۰.۱ درصد خواهد بود) و همانگونه که انتظار می‌رفت رشد اقتصادی و چشم انداز تورم رو به افزایش گذاشته است.

در حالی که انتظار می‌رود با بهبود اقتصاد آمریکا، بازار طلا هنوز باید با افزایش بازده اوراق قرضه مقابله کند. رئیس بانک مرکزی فدرال، جروم پاول اظهار داشت که او در مورد فروش اخیر در بازار اوراق خزانه داری قرضه که منجر به بازدهی بیشترین حد ۱۳ ماهه خود، ۱.۷ شده است، نگران نیست.

برای بسیاری از سرمایه گذاران، بازده بالاتر اوراق قرضه که از دلار آمریکا نیز پشتیبانی می‌کنند، بزرگترین چالش برای بازار طلا است. با این حال، حرکت‌های مثبت طلا در این هفته می‌تواند نشان دهنده تأثیر کمتر بازار اوراق خزانه داری بر روی فلز گرانبها باشد.
 
قیمت لحظه ای طلا در بازار جهانی
برچسب ها: قیمت طلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین