هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۱/۰۳

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۱/۰۳

امروز ۳ فروردین ۱۴۰۰ و براساس آخرین تحلیل نقشه‌های هواشناسی ایران، در اکثر نقاط کشور بارش باران، رعد و برق، وزش باد شدید و در ارتفاعات بارش برف رخ خواهد داد.
کد خبر: ۹۱۹۳۴
بازدید : ۸۴۳۲
۰۳ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۹
فرادید| براساس هشدارهای سازمان هواشناسی ایران، با ورود سامانه بارشی به کشور، امروز ۳ فروردین ۱۴۰۰، در برخی نقاط استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، کردستان، کرمانشاه، زنجان، لرستان، ایلام و در اواخر وقت در برخی نقاط اردبیل بارش باران، رعد و برق، وزش باد شدید و در ارتفاعات بارش برف رخ خواهد داد.

چهارشنبه بارش در مناطق ذکر شده تشدید شده و علاوه بر آن‌ها در استان‌های همدان، مرکزی، قزوین، البرز، تهران و شمال استان‌های خوزستان و چهار محال و بختیاری بارش رخ خواهد داد.

پنجشنبه دامنه بارش شمال شرق کشور را نیز در بر می‌گیرد. جمعه در استان‌های ساحلی خزر و شنبه در سواحل شمالی، برخی نقاط شمال غرب، و شمال شرق بارش باران پیش بینی می‌شود. روز‌های سه شنبه و چهارشنبه در استان‌های ساحلی خزر و اردبیل وزش باد شدید جنوبی و افزایش دما بین ۱۰ تا ۱۵ درجه پیش بنی می‌شود.
 
به گزارش فرادید؛ این افزایش دما روز‌های چهارشنبه و پنجشنبه در شمال شرق کشور پیش بینی می‌شود. با توجه به افزایش قابل ملاحظه دما و امکان ذوب برف، احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه و همچنین احتمال سقوط بهمن در امتداد رشته کوه البرز وجود دارد.

ازچهارشنبه تا جمعه در اغلب مناطق کشور، وزش باد شدید و در برخی نقاط غرب، جنوب غرب، غرب، جنوب، شرق و جنوب شرق کشور گرد و خاک پیش بینی می‌شود. چهارشنبه و پنج شنبه بخش‌های غربی و مرکزی خلیج فارس و روز‌های جمعه تا یکشنبه هفته بعد دریای خزر مواج می‌باشند.
 
وضعیت آب و هوای ایران
برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین