هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۱/۰۸

به گزارش سازمان هواشناسی ایران، امروز ۸ فروردین ماه ۱۴۰۰ برای نیمه شمالی کشور بارش باران، وزش باد و در ارتفاعات بارش برف پیش بینی می‌شود.
کد خبر: ۹۲۰۳۵
بازدید : ۹۵۶۴
۰۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۵
فرادید| بر اساس آخرین خروجی مدل‌های هواشناسی ایران، امروز ۸ فروردین ماه ۱۴۰۰، اردبیل، گیلان، گلستان، خراسان شمالی، نیمه شمال خراسان رضوی بارش باران، وزش باد و در ارتفاعات بارش برف پیش بینی می‌شود و شدت بارش در این روز در شرق مازندران، گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی می‌باشد.

دوشنبه در برخی مناطق شمال آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران و شمال خراسان رضوی بارش پراکنده رخ خواهد داد و در سایر مناطق کشور، آسمان صاف و جوی آرام و پایدار حاکم است.

سه شنبه در برخی از مناطق در شمال آدربایجان شرقی، اردبیل، گیلان و دامنه‌های زاگرس مرکزی بارش پراکنده پیش بینی می‌شود و در سایر مناطق کشور آسمان صاف و آرام می‌باشد.

به گزارش فرادید؛ چهارشنبه با ورود سامانه بارشی از مرز‌های غربی برای برخی مناطق شمال غرب، غرب، سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز مرکزی بارش رخ خواهد داد.

پنجشنبه و جمعه در شمال جنوبی البرز مرکزی، مرکز، شرق و جنوب شرق وزش شدید باد رخ خواهد داد که در برخی مناطق سبب ایجاد گرد و خاک می‌شود.

شایان ذکر است امروز کاهش دما برای شمال غرب، سواحل دریای خزر و دامنه‌های جنوبی البرز بین ۶ تا ۱۰ درجه پیش بینی می‌شود. همچنین طی این مدت برای شمال شرق کشور و طی روز‌های دوشنبه و سه شنبه برای بخش‌هایی از شرق و جنوب شرق کشور کاهش محسوس دما بین ۱۰ تا ۱۵ درجه رخ خواهد داد.

امروز دریای خزر مواج و طوفانی می‌باشند.
 
وضعیت آب و هوای ایران
برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین