تصاویر/ خانه عنکبوت بین دو شاخ گوزن

تصاویر/ خانه عنکبوت بین دو شاخ گوزن

گردشگران در منطقه حفاظت‌شده کالاهاری در بتسوانا ابتدا تصور کردند که کیسه پلاستیکی در شاخ‌های گوزن گیر کرده و این تصور آن‌ها را نگران کرد.
کد خبر: ۹۲۰۸۸
بازدید : ۱۰۵۱۹
۱۰ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۲
تصاویر/خانه عنکبوت بین دو شاخ گوزن
فرادید| تار‌های متراکم عنکبوت که بین دو شاخ یک گوزن تنیده شده بود، گردشگران در بتسوانا را شگفت‌زده کرد. گردشگران در منطقه حفاظت‌شده کالاهاری در بتسوانا ابتدا تصور کردند که کیسه پلاستیکی در شاخ‌های گوزن گیر کرده و این تصور آن‌ها را نگران کرد.

به گزارش فرادید به نقل از دیلی‌میل، جس ایسدن، ۳۹‌ساله، گوزن را با دوربینش مشاهده کرد و این منظره به نظرش عجیب آمد. گروه ابتدا نتوانستند تشخیص دهند که چه چیزی دور شاخ‌های گوزن پیچیده شده و از ترس اینکه مبادا زباله به شاخ‌های گوزن گیر کرده باشد به فکر افتادند که زباله‌ها را جدا کنند.
تصاویر/خانه عنکبوت بین دو شاخ گوزن

اما وقتی گوزن به آن‌ها نزدیکتر شد، جس، که خودش برای یک شرکت محیط‌زیستی کار می‌کند، متوجه شد آنچه شاخ‌های گوزن را دربرگفته در واقع تار‌های ضخیم عنکبوت است.

تمامی فضای بین دو شاخ گوزن و حتی صورت و بینی او با تار عنکبوت پوشیده شده بود. جس می‌گوید: «ما ابتدا شگفت‌زده و گیج شدیم. از طریق دوربین دیدیم و ابتدا نتوانستم تشخیص دهیم که واقعاً چه چیزی است.»
تصاویر/خانه عنکبوت بین دو شاخ گوزن

«بعد که فهمیدم تار عنکبوت است، به نظرمان خیلی عجیب آمد. یکی از گروه‌هایی که با ما بود ۳۰ سال بود که در بتسوانا ساکن بود، اما تا قبل از این چنین چیزی را ندیده بودند.»

«نمی‌دانم که تار عنکبوت تصادفی بین دو شاخ گوزن تنیده شده بود یا اینکه آیا گوزن به راحتی می‌توانست از دست آن خلاص شود یا نه. شاید پیش از ما هم مردمی چنین صحنه‌ای را دیده باشند، اما بهرحال خیلی به نظرمان واقعه نادری آمد.»
تصاویر/خانه عنکبوت بین دو شاخ گوزن

«ما چند روز گوزن را با همان تار‌ها در منطقه مشاهده کردیم. به نظرم گوزن زیاد هم به آن تار‌ها توجه نداشت.»

جس توضیح می‌دهد: «ابتدا فکر کردیم که پلاستیک است و امیدوار بودیم که گوزن نزدیکتر شود تا بتوانیم پلاستیک را از او جدا کنیم. وقتی در همان گشت‌وگذار‌ها به ما نزدیکتر شد، دیدیم خوشبختانه پلاستیک نیست و تار عنکبوت است.»
 
«یک جفت عنکبوت روی تار بودند. گوزن هم با خونسردی علف می‌خورد.» جس این تصاویر را سال گذشته ثبت کرده، اما امسال آن‌ها را بارگذاری کرده تا اطلاعات بیشتری درباره این اتفاق نادر کسب کند.

او می‌گوید: «تار عنکبوت تا روی صورت گوزن پایین آمده بود؛ پس شاید گوزن اتفاقی از بین تار عنکبوت عبور کرده باشد.»

«برخی می‌گویند بین دو حیوان نوعی همزیستی وجود دارد، اما به نظر نمی‌رسد که چنین چیزی خیلی رایج باشد. ما قبلاً هم گوزن‌هایی با تار عنکبوت دیده‌ایم، اما این تار‌ها خیلی متراکم و ضخیم نبودند.»

«برخی می‌گویند که به دلیل رطوبت هوا عنکبوت زیاد بوده، اما ما گوزن را در میان خشکی پیدا کردیم.»

منبع: The Daily Mail
ترجمه: سایت فرادید
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه