هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۱/۱۴

به گزارش سازمان هواشناسی ایران، امروز ۱۴ فروردین ماه ۱۴۰۰، در اکثر نقاط کشور ابرناکی، بارش باران گاهی با رعد وبرق و وزش بادشدید موقت پیش بینی می‌شود.
کد خبر: ۹۲۱۶۰
بازدید : ۳۷۴۹
۱۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۵
فرادید| امروز ۱۴ فروردین ۱۴۰۰، با توجه به آخرین تحلیل سازمان هواشناسی ایران، با تداوم فعالیت سامانه بارشی، در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، کردستان، استان‌های واقع در سواحل دریای خزر، خراسان شمالی، خراسان رضوی، نیمه شمالی فارس، چهار محال و بختیاری، کهکیلویه و بویر احمد، ارتفاعات دامنه‌های البرز جنوبی در استان‌های قزوین، البرز، تهران، سمنان و به صورت پراکنده در برخی نقاط استان‌های خراسان جنوبی، یزد، شمال کرمان؛ نیمه شمالی بوشهر، خوزستانو اصفهان، ابرناکی، بارش باران گاهی با رعد وبرق و وزش بادشدید موقت پیش بینی می‌شود که شدت بارش طی این روز در نیمه شمالی خراسان رضوی می‌باشد.

روز یکشنبه تنها بارش در برخی نقاط استان‌های خراسان شمالی و خراسان رضوی بوده و در اکثر نقاط کشور جو نسبتا پایدار و آرام خواهد بود.

روز‌های دوشنبه و سه شنبه و چهارشنبه جوی آرام و آسمانی صاف در غتلب نقاط کشور حاکم می‌باشد.

به گزارش فرادید؛ شایان ذکر است روز شنبه دما در شمال شرق کشور به صورت محسوسی افزایش می‌باید. از طرفی روز شنبه با عبور توده‌های هوای سرد از نوار شمالی کشور ابتدا در استان‌های واقع در شمال غرب و دامنه‌های شمالی و جنوبی البرز و نواحی مرکزی کشور دما کاهش نسبی خواهد داشت.

روز یکشنبه این کاهش دما در شمال شرق و شرق کشور به صورت محسوسی خواهد بود. روز یکشنبه در سواحل دریای خزر و از روز دوشنبه تا اواخر هفته در کل کشورروند افزایش تدریجی دما پیش بینی می‌شود.

امروز دریای خزر و غرب خلیج فارس، روز یکشنبه و دوشنبه خلیج فارس و تنگه هرمز مواج و متلاطم است.
 
وضعیت آب و هوای ایران
برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین